Sports
Ziemas sports

Mūsējie ceturtdien. Zvejnieku diena Phjončhanā1

Foto – REUTERS/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu 13.dienā ceturtdien no Latvijas savus startus noslēdz šorttrekists Roberts Zvejnieks un kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks.

Kā pirmais olimpiskajā slaloma trasē cīņā metīsies Kristaps Zvejnieks. Pirmais brauciens sāksies plkst.3 pēc Latvijas laika un tajā latvietim ticis 52.starta numurs, bet otrais brauciens risināsies no plkst.6.30.

Sacensības būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Pirms došanās uz Phjončhanu Zvejnieks bija plānojis piedalīties visās piecās individuālajās distancēs, tomēr pirmajās olimpisko spēļu dienās programmu ievērojami ietekmēja laikapstākļi. Vīriem jau otrajā olimpisko spēļu dienā vajadzēja veikt nobraucienu un Zvejnieks to būtu izmantojis kā treniņu pirms pagājušās otrdienas Alpu kombinācijas, kur sportisti sacentās nobraucienā un latvieša kroņa distancē slalomā. Tomēr nobrauciena sacensības tika pārceltas, bet otrdien gan sportisti devās trasē un Zvejnieks guva 26.vietu.

Zvejnieks Alpu kombinācijā sasniedza otro visu laiku augstāko Latvijas rezultātu kalnu slēpošanā olimpiskajās spēlēs – 2002.gadā Soltleiksitijā 25.vietu slalomā izcīnīja Ivars Ciaguns.

Pēc tam Zvejnieks izlēma atteikties no starta nobraucienā un supergigantā, tāpēc trasē atgriezās pagājušajā svētdienā, ieņemot 35.vietu milzu slalomā.

Savukārt ceturtdien Zvejnieks pamatoti var cerēt uz sava Alpu kombinācijas rezultāta uzlabošanu. Latvietis iepriekš pauda, ka slalomā centīsies no sevis izspiest maksimumu, trasē atdodot 110%. Alpu kombinācijā viņš slalomā uzrādīja četrpadsmito ātrāko rezultātu.

Tikmēr plkst.12 pēc Latvijas laika sāksies izšķirošās cīņas par medaļām 500 metru distancē šorttrekā, kur cīnīsies arī Roberts Zvejnieks. Sacensības varēs vērot LTV7 ēterā.

Šīs distances priekšsacīkstes notika otrdien, kad Zvejnieks savā skrējienā ļoti stabili guva otro vietu, atpaliekot vien no kanādieša Samuela Žirāra, kurš iepriekš Phjončhanā guva zeltu 1000 metros.

Zvejnieks priekšsacīkstēs sasniedza septīto ātrāko laiku, bet ceturtdaļfinālā piedalīsies 19 sportisti.

Ceturtdaļfinālā skrējienā ar Zvejnieku izteikts favorīts būs ķīnietis Vu Daidzjinu, kurš pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs šajā distancē izcīnīja sudrabu, kā arī pēdējos četros pasaules čempionātos guvis divus zeltus un divus sudrabus, turklāt otrdien viņš priekšsacīkstēs sasniedza jaunu olimpisko rekordu.

Tāpat skrējienā būs kazahs Nurbergens Žumagazijevs, mājinieks Hvans Dehons un japānis Keita Vatanabe.

Ceturtdaļfinālu pārvarēs katra skrējiena pirmie divi sportisti, bet pēc tam notiks arī pusfināls un fināls.

LA.lv