Sports
Ziemas sports

Mūsējie piektdien. Dukurs pēc medaļas, pārējais piecnieks pēc saviem sapņiem1

Reuters/Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu septītajā dienā piektdien uz starta iziet kopā seši Latvijas sportisti, medaļu pretendentiem skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem aizvadot izšķirošos braucienus.

Piektdien olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvos Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš uzstāsies īsajā programmā, pirmos divus braucienus aizvadīs skeletoniste Lelde Priedulēna, slalomā dāmām cīnīsies kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, bet distanču slēpošanā vīriem 15 kilometru distancē brīvajā stilā dosies Indulis Bikše.

pirmie savas sacensības sāks Dukuri, kuriem trešais brauciens paredzēts plkst.2.30 pēc Latvijas laika, bet izšķirošais, ceturtais, sāksies plkst.3.45. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs ieņem trešo vietu pēc Phjončhanas olimpisko spēļu sacensību pirmajiem diviem braucieniem, kamēr Tomass Dukurs atrodas piektajā pozīcijā, bet ļoti pārliecinošs līderis ir mājinieku cerība Sunbins Juns.
Apsteigt korejieti un atspēlēt 0,88 sekundes? Dukuru treneris un tēvs Dainis atzīst, ka mājinieks ir no citas līgas un šoreiz cīņa būs par pārējām divām vietām uz pjedestāla. Lai nu kā – šonakt gaidām pirmo medaļu un paturam prātā, ka Phjončhanas ledus ir slidens un uz tādu var gadīties visādi misēkļi. Uz jebkuru pusi.

Leldei Gasūnai pirmais slaloma brauciens sāksies plkst.3, bet otrajam starts tiks dots plkst.6.15.
Sacensībās pieteiktais 78 kalnu slēpotājas, bet Gasūna pirmajā braucienā startēs ar 44.numuru. Slaloma sacensības bija iecerētas trešdien, bet stiprā vēja dēļ tās tika pārceltas uz piektdienu.Vakar Lelde ielocīja kājas milzu slalomā un pati īsti apmierināta par savu startu nebija, tādēļ centās saglabāt vēsu galvu – slimības dēļ tas bija pirmais starts šogad un viņas īstā distance ir slaloms. Lai veicas sasniegt to, ko pati iecerējusi!

Tāpat plkst.3 sāksies īsā programma daiļslidotājiem, bet Vasiļjeva slidojuma sākums sākums Džakomo Pučīni skaņdarba “Recondita Armonia” pavadībā paredzēts plkst.6.18.
Pašlaik 18 gadus vecais Vasiļjevs ir olimpisko spēļu debitants un pagaidām diez vai ir medaļas pretendents. Taču turpat ap eliti Vasiļjevam vajadzētu būt. Sadarbība ar slaveno šveicieti Stefanu Lambjēlu ir kā kvalitātes zīme un cerība, ka Latvijas daiļslidošanai ir cerīga nākotne.

Savukārt plkst.8 sāksies sacensības 15 kilometros brīvajā stilā distanču slēpotājiem, Indulim Bikšem trasē dodoties plkst.8.36.
Šai distancei pieteikušies 119 distanču slēpotāji. Kā vēstīts, distanču slēpošanas sprinta sacensībās klasiskajā stilā Bikše otrdien ieņēma 63.vietu no 80 sportistiem. Šoreiz vajadzētu būt labāk.

Saistītie raksti

Leldei Priedulēnai pirmais brauciens skeletonā dāmām sāksies plkst.13.20, bet otrajam starts tiks dots plkst.14.30.
Sacensībās piedalīsies 20 skeletonistes, bet Priedulēna startēs ar 13.numuru.
Pašlaik 24 gadus vecajai Priedulēnai šīs ir otrās olimpiskās spēles, latiņa ar 14. vietu tika pacelta pirms četriem gadiem Sočos, tomēr tagad ir daudz nezināmā. Ne tikai sarežģītā devītā virāža… Priedulēna vasarā sarāva ceļgala krusteniskās saites, tomēr par spīti nopietnajam savainojumam viņa nolēma neveikt operāciju un tikt uz olimpiādi. Par šādu apņēmību Lelde pelnījusi uzslavu arī tad, ja vieta būs patālu no medaļām.

Piektdien Phjončhanā tiks sadalīti seši medaļu komplekti. Kalnu slēpošanā medaļas dalīs dāmas slalomā un vīri supergigantā, distanču slēpošanā kungi spēkosies 15 kilometros brīvajā stilā, frīstaila slēpošanā un snovbordkrosā spēkus mēros sievietes, skeletonā par godalgām cīnīsies vīrieši, kā arī ātrslidošanā 5000 metros cīnīsies dāmas.

LA.lv