×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. februāris, 2018
Drukāt

Mūsējie piektdien. Dukurs pēc medaļas, pārējais piecnieks pēc saviem sapņiem (1)

Reuters/ScanpixReuters/Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu septītajā dienā piektdien uz starta iziet kopā seši Latvijas sportisti, medaļu pretendentiem skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem aizvadot izšķirošos braucienus.

Piektdien olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvos Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš uzstāsies īsajā programmā, pirmos divus braucienus aizvadīs skeletoniste Lelde Priedulēna, slalomā dāmām cīnīsies kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, bet distanču slēpošanā vīriem 15 kilometru distancē brīvajā stilā dosies Indulis Bikše.

pirmie savas sacensības sāks Dukuri, kuriem trešais brauciens paredzēts plkst.2.30 pēc Latvijas laika, bet izšķirošais, ceturtais, sāksies plkst.3.45. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs ieņem trešo vietu pēc Phjončhanas olimpisko spēļu sacensību pirmajiem diviem braucieniem, kamēr Tomass Dukurs atrodas piektajā pozīcijā, bet ļoti pārliecinošs līderis ir mājinieku cerība Sunbins Juns.
Apsteigt korejieti un atspēlēt 0,88 sekundes? Dukuru treneris un tēvs Dainis atzīst, ka mājinieks ir no citas līgas un šoreiz cīņa būs par pārējām divām vietām uz pjedestāla. Lai nu kā – šonakt gaidām pirmo medaļu un paturam prātā, ka Phjončhanas ledus ir slidens un uz tādu var gadīties visādi misēkļi. Uz jebkuru pusi.

Leldei Gasūnai pirmais slaloma brauciens sāksies plkst.3, bet otrajam starts tiks dots plkst.6.15.
Sacensībās pieteiktais 78 kalnu slēpotājas, bet Gasūna pirmajā braucienā startēs ar 44.numuru. Slaloma sacensības bija iecerētas trešdien, bet stiprā vēja dēļ tās tika pārceltas uz piektdienu.Vakar Lelde ielocīja kājas milzu slalomā un pati īsti apmierināta par savu startu nebija, tādēļ centās saglabāt vēsu galvu – slimības dēļ tas bija pirmais starts šogad un viņas īstā distance ir slaloms. Lai veicas sasniegt to, ko pati iecerējusi!

Tāpat plkst.3 sāksies īsā programma daiļslidotājiem, bet Vasiļjeva slidojuma sākums sākums Džakomo Pučīni skaņdarba “Recondita Armonia” pavadībā paredzēts plkst.6.18.
Pašlaik 18 gadus vecais Vasiļjevs ir olimpisko spēļu debitants un pagaidām diez vai ir medaļas pretendents. Taču turpat ap eliti Vasiļjevam vajadzētu būt. Sadarbība ar slaveno šveicieti Stefanu Lambjēlu ir kā kvalitātes zīme un cerība, ka Latvijas daiļslidošanai ir cerīga nākotne.

Savukārt plkst.8 sāksies sacensības 15 kilometros brīvajā stilā distanču slēpotājiem, Indulim Bikšem trasē dodoties plkst.8.36.
Šai distancei pieteikušies 119 distanču slēpotāji. Kā vēstīts, distanču slēpošanas sprinta sacensībās klasiskajā stilā Bikše otrdien ieņēma 63.vietu no 80 sportistiem. Šoreiz vajadzētu būt labāk.

Leldei Priedulēnai pirmais brauciens skeletonā dāmām sāksies plkst.13.20, bet otrajam starts tiks dots plkst.14.30.
Sacensībās piedalīsies 20 skeletonistes, bet Priedulēna startēs ar 13.numuru.
Pašlaik 24 gadus vecajai Priedulēnai šīs ir otrās olimpiskās spēles, latiņa ar 14. vietu tika pacelta pirms četriem gadiem Sočos, tomēr tagad ir daudz nezināmā. Ne tikai sarežģītā devītā virāža… Priedulēna vasarā sarāva ceļgala krusteniskās saites, tomēr par spīti nopietnajam savainojumam viņa nolēma neveikt operāciju un tikt uz olimpiādi. Par šādu apņēmību Lelde pelnījusi uzslavu arī tad, ja vieta būs patālu no medaļām.

Piektdien Phjončhanā tiks sadalīti seši medaļu komplekti. Kalnu slēpošanā medaļas dalīs dāmas slalomā un vīri supergigantā, distanču slēpošanā kungi spēkosies 15 kilometros brīvajā stilā, frīstaila slēpošanā un snovbordkrosā spēkus mēros sievietes, skeletonā par godalgām cīnīsies vīrieši, kā arī ātrslidošanā 5000 metros cīnīsies dāmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+