Sports
Ziemas sports

Mūsējie sestdien. Melbārdis uzsāk cīņu par otro medaļu0


Oskara Melbārža četrinieks
Oskara Melbārža četrinieks
foto: REUTERS/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu priekšpēdējā, 15.dienā sestdien cīņas sāk bobsleja četrinieku ekipāžas, kur starp favorītiem būs arī latvieši, kamēr ātrslidotājs Haralds Silovs cīnās par medaļām sev piemērotajā masu starta distancē.

Tāpat sestdien savus olimpiskos startus noslēdz distanču slēpotājs Indulis Bikše.

Kā pirmās sestdien sacensības sāks bobsleja četrinieku ekipāžas, kur cīņas sāksies jau plkst.2.30 naktī pēc Latvijas laika.

Pirmajā braucienā desmitais starta numurs ticis titulētajiem Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem un Jānim Strengam, kamēr 12.numurs būs Oskara Ķibermaņa ekipāžai ar stūmējiem Jāni Jansonu, Helviju Lūsi un Matīsu Mikni.

Pēc tam otrais brauciens sāksies plkst.4.07, savukārt trešais un ceturtais brauciens tiks aizvadīts svētdien. Sacensības tiešraidē iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Kā vēstīts, divnieku sacensībās Melbārdis ar Strengu sasniedza labāko rezultātu divos no četriem braucieniem, bet summā tika pie bronzas medaļām, sagādājot Latvijas līdz šim vienīgo godalgu Olimpiādē. Tikmēr Ķibermanis ar Mikni bija devītajā vietā, sportistiem paužot lielu neapmierinātību ar sasniegto rezultātu.

Savukārt pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Melbārdis kopā ar Strengu, Dreiškenu un Vilkasti ieguva sudrabu, bet pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijām viņiem jāpienākas zeltam.

Melbārdis ar stūmējiem četrinieku treniņu pirmajā dienā abos braucienos bija desmitie, ceturtdien Latvijas kvartetam bija sestais un septītais labākais rezultāts, bet piektdien braucienos tika uzrādīts ceturtais un otrais laiks.

Tikmēr Ķibermanis piektdien noslēdzošajā no sešiem treniņbraucieniem uzrādīja ceturto labāko rezultātu, kamēr pārējos piecos augstāk par devīto vietu netika, četras reizes esot arī otrajā desmitniekā.

Nesen trīsdesmit gadu jubileju nosvinējušais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Jānis Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas jau pirms četriem gadiem sportistu ļāva saukt par vienu no labākajiem pasaulē.

2014.gadā Sočos guva piekto vietu divnieku sacensībās, kā arī sudrabu četriniekos. Kopš tā laika viņš divniekos ieguvis pa vienam sudrabam pasaules un Eiropas čempionātos, bet četriniekos izcīnījis pa zeltam pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī ticis pie vairākām bronzas godalgām.

Tikmēr Ķibermanis startēja jau Soču olimpiskajās spēlēs, kur guva 16.vietu divniekos un 14.vietu četriniekos, bet 2016./17.gada sezonā viņš pirmoreiz karjerā kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās un pašlaik to kopā paveicis jau septiņas reizes. Pērn Ķibermanis guva trešo vietu Eiropas čempionāta divnieku sacensībās, bet šosezon viņam līdz panākuma atkārtošanai pietrūka pavisam maz.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis guva piekto vietu, kamēr Ķibermanis bija septītajā pozīcijā, abām ekipāžām pa reizei kāpjot uz goda pjedestāla.

Pirms gada pirmajās sacensībās Phjončhanā Ķibermanis kāpa uz goda pjedestāla gan divniekos, gan četriniekos, kamēr Melbārdis bija ceturtais četriniekos, bet divniekos samierinājās ar 12.vietu. Tāpat Ķibermaņa ekipāžai pirms olimpisko spēļu sākuma pieder starta rekords.

Tikmēr plkst.7 no rīta sāksies 50 kilometru distance slēpošanā klasiskajā stilā, kurā starp 71 dalībnieku būs arī Bikše. To tiešraidē būs iespējams vērot kanālā “Eurosport 4”.

Latvijas šī brīža labākais slēpotājs 50 kilometru distanci veiks vien otro reizi karjerā, pērn pasaules čempionātā sacensībās brīvajā stilā paliekot 57.pozīcijā.

Kā vēstīts, iepriekš Phjončhanā sprinta sacensībās klasiskajā stilā Bikše otrdien ieņēma 63.vietu starp 80 sportistiem, kā arī izcīnīja 65.vietu 15 kilometru distancē brīvajā stilā.

Bikše pērn kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalījies prestižajā “Tour de Ski” tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40.vietu. Turklāt pērn pēdējā etapā Bikše kļuva par vēsturē pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis Pasaules kausa kopvērtējuma punktus. Šosezon viņš Pasaules kausa sacensībās distancē četras reizes iekļuvis septiņdesmitniekā.

Savukārt pirms došanās uz Phjončhanu Bikše izcīnīja 24.vietu pasaules U-23 čempionāta 15 kilometru distancē klasiskajā stilā.

Jau ziņots, ka desmit kilometru distancē brīvajā stilā Patrīcija Eiduka ar 44.vietu sasniedza jaunu Latvijas distanču slēpotāju labāko panākumu Olimpiādēs.

Olimpiskās dienas noslēgumā plkst.13.45 sāksies ātrslidošanas sacensības masu startā, kur viens no favorītiem būs Silovs.

Vispirms notiks divi pusfināli, Silovam skrienot pirmajā no tiem. Seši no 12 katra pusfināla labākajiem dalībniekiem iekļūs finālā, kas risināsies plkst.15. Šīs sacensības translēs LTV7.

Masu startā sportisti skries 16 apļus, vairākās kontrolatzīmēs vācot punktus. Visvairāk punktus iespējams iegūt finišā, tomēr distances pabeigšana otrajā pozīcijā vēl var negarantēt medaļu.

Saistītie raksti

Olimpiskās medaļas masu startā tiks sadalītas pirmoreiz vēsturē. Silovs šajā distancē kāpis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, kā arī 2015.gadā izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā. Savukārt šogad viņš uz pusstundu pat kļuva par Eiropas čempionu šajā distancē, tomēr tiesnešu kļūdas dēļ toreiz sportisti veica par apli vairāk un noslēgumā uzvarētājs tika pasludināts pēc 17.apļa rezultātiem.

Kā vēstīts, iepriekš Phjončhanā 1500 metru distancē Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu, gūdams karjeras lielāko panākumu. Viņš no goda pjedestāla atpalika tikai par 0,32 sekundēm. Savukārt piektdien sportists savā vārda dienā ieņēma 15.vietu 1000 metros.

LA.lv