×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. augusts, 2016
Drukāt

Mūsējie sestdien: Rumjancevam fināls airēšanā

Reuters/ScanpixReuters/Scanpix

Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšpēdējā dienā Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs A finālā cīnīsies par medaļām, bet Ruslans Nakoņečnijs aizvadīs izšķirošās disciplīnas modernajā pieccīņā.
A fināls 200 metru distancē sāksies plkst.15.07 pēc Latvijas laika.

Rumjancevs piektdien izcīnīja ceturto vietu gan priekšsacīkšu, gan pusfināla braucienos, kas ļāvis sasniegt A finālu un garantēt vismaz astoto vietu Olimpiādē.
Rumjancevs šovasar izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā 200 metru distancē.

Tikmēr Nakoņečnijam plkst.18 sāksies peldēšanas disciplīna, kur sportisti sacentīsies 200 metru distancē brīvajā stilā. Savukārt divas stundas vēlāk pieccīņieki aizvadīs paukošanas sacensības, kurās varēs iegūt papildu sekunžu handikapu skriešanas un šaušanas disciplīnai. Šajā bonusa kārtā dalībnieki tiks izsēti pēc rezultātiem pirmajā paukošanas disciplīnā, cīņas uzsākot diviem vājākajiem atlētiem. Šī dueļa uzvarētājs otrajā kārtā tiksies ar par pozīciju augstāk izsēto atlētu, šādā secībā arī turpinot līdz cīņai ar pirmo numuru. Tādējādi par katru uzvaru pieccīņnieks tiks pie vēl viena mača un saņems papildu sekundes handikapu noslēdzošajai disciplīnai.

Plkst.21.30 sāksies jāšanas disciplīna, kurā sportisti startēs ar izlozētiem zirgiem. Tikmēr pusnaktī sāksies noslēdzošā skriešanas un šaušanas disciplīna, kurā sportistus sagaida 3200 metru distance ar četrām šautuvēm.
Nakoņečnijs ceturtdien parastajā paukošanas disciplīnā ieņēma 31.vietu 36 sportistu konkurencē, tiekot pie 178 punktiem.
Nakoņečnijs uzvarēja 15 cīņās, bet piedzīvoja zaudējumus 22 dueļos. Tikmēr līderis ir Aleksandrs Ļesuns no Krievijas, kurš ticis pie 268 punktiem, kas šajā disciplīnā ir olimpiskais rekords.

Pēc Krievijas modernās pieccīņas divu sportistu diskvalifikācijas Latvijas pilsonību ieguvušais ukrainis Ruslans Nakoņečnijs kļuva par Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieku.
Jau iepriekš Starptautiskā Modernās pieccīņas federācija (UIPM) bija apstiprinājusi Nakoņečniju kā pirmo rezervistu dalībai olimpiskajās spēlēs. Proti, sportists būtu devies uz Riodežaneiro ar cerību, ka viņš varēs aizstāt kādas citas valsts pārstāvi, piemēram, ja tiks piešķirta diskvalifikācija, tiks gūta trauma vai kāda cita iemesla dēļ sportists nevarēs piedalīties sacensībās.
Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam pērn par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību. Savās pirmajās sacensībās ar Latvijas karogu pagājušā gada martā viņš negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, tomēr kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+