Sports
Ziemas sports

Mūsējie svētdien. Vai Rastorgujevs būs augstāk par Aparjodu?0

Reuters/Scanpix

Svētdien olimpiskajā Phjončhanā startēs četri Latvijas sportisti, turklāt abos sporta veidos – kamaniņu braukšanā un biatlonā – ir cerības uz augstām vietām.

13.00 pēc Latvijas laika sāksies trešais no četriem vīru kamaniņu braucieniem. Vakar ar diviem labiem braucieniem, kas bija sestie ātrākie un divu braucienu summā dod septīto vietu, labu pamatu šodienas sacensību turpinājumam ielika 19 gadus vecais Kristers Aparjods. Daudziem pārsteigums, tikai ne kamaniņu braucēju trenerim Mārtiņam Rubenim. “Kristera rezultāts ir likumsakarīgs. Esam ļoti daudz strādājuši un puisis būtu tikai pelnījis olimpisko ciklu pabeigt ar lielisku rezultātu. Abi braucieni bija bez lielām kļūdām, bet bija nianses, kur varēja redzēt, ka puisis vēl taustās. Aizbrauksim uz olimpisko ciematu, apskatīsimies, izrunāsim un uz rītdienu viss būs kārtībā,” teicis treneris. Līdz olimpiskajam sešniekam Aparjodu šķir tikai viena sekundes simtdaļa.

Gaidīsim arī labu trešo braucienu no Ināra Kivlenieka un Artūra Dārznieka. Abiem sestdienas sacensības neizdevās. Iemesli dažādi. Kivlenieks tā arī nespēj sadraudzēties ar trases devīto virāžu un rezerves kamanām, jo īstās olimpiskās tika salauztas treniņu laikā. Nav un viss – tā par sajūtām saka pats Inārs un neslēpj, ka pēc olimpiādes domā likt punktu karjerai. Tikmēr Dārzniekam treniņos gadījās smags kritiens, dalība olimpiskajā startā bija apdraudēta, tomēr Artūrs brauc. Ar šādu fonu ko vairāk nevaram gaidīt.

Saistītie raksti

13.15 “Alpensia” biatlona centrā 10 kilometru sprinta distancē kā pirmais dosies Koreju pārstāvošais Timofejs Lapšins, bet 23 minūtes vēlāk ar 46. starta numuru viena no mūsu lielākajām olimpiskajām cerībām Andrejs Rastorgujevs. “Sportiskā forma ir patiešām laba, izdarīts ir viss,” treneris Intars Berkulis ir pārliecināts savā audzēknī. Cīņa par medaļu – par neko citu Andrejs nedomā, taču – vai izdosies? Par to, ka alūksnietis ir viens no ātrākajiem trasē, šaubu nav, taču par biežu klupšanas akmeni kļuvusi šaušana. Phjončhanā trase būs ātra, turklāt svētdienas rītā ir liels vējš.

Ar 63. numuru trasē dosies Oskars Muižnieks, kura gadījumā ir pavisam cits stāsts. Paņēmis bezalgas atvaļinājumu, Oskars atgriezās biatlonā, treniņos un sacensībās izkonkurēja Latvijas izlases dalībnkiekus un piepilda savu sapni piedalīties olimpiskajās spēlēs. Tā jau ir viņa mazā uzvara, kas vienlaikus norāda uz problēmām pašmāju biatlona saimniecībā.

LA.lv