Sports
Ziemas sports

Mūsējiem nopietns konkurents: Lidērs trenēs Dienvidkorejas bobslejistus 0

Foto: CBC

Karjeras laikā lielus panākumus guvušais kanādiešu bobslejists Pjērs Lidērs kļuvis par Dienvidkorejas izlases treneri, vēsta Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF).

Tiesa, Lidēram ir pagaidu galvenā trenera statuss.
Pašlaik 47 gadus vecais Lidērs kopš 2012.gada vadīja Krievijas komandu, kuras sastāvā Aleksandrs Zubkovs triumfēja Soču olimpisko spēļu divnieku un četrinieku sacensībās. Pirms tam viņš strādāja par Kanādas junioru izlases treneri.

Dienvidkorejas bobslejisti pēdējo gadu laikā parādījuši ievērojamu progresu. 2015./2016.gada sezonā pilots Vons Jondžons triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem, bet iepriekšējā sezonā viņš bija trešais.
Pirmos panākumus Dienvidkorejas bobslejisti guva velsieša Gomera Loida vadībā, taču viņš pērnā gada sākumā 68 gadu vecumā aizgāja mūžībā.

Saistītie raksti

Karjeras laikā Lidērs 1998.gadā kļuva par olimpisko čempionu divniekiem, bet 2006.gadā tika pie sudraba.
Par pasaules čempionu Līders kļuva 2004. un 2005.gadā. Vēl pasaules čempionātos kanādieša kontā četras sudraba medaļas un trīs bronzas godalgas.
Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Līders divnieku, četrinieku un kopējā ieskaitē kopumā uzvarēja 11 reizes, deviņas reizes bija otrais, bet pie bronzas tika septiņas reizes.

Jaunā Pasaules kausa sezona sāksies pēc mēneša, kad Soltleiksitijā norisināsies pirmais posms, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā notiks 2018.gada Ziemas olimpiskās spēles.

LA.lv