Mūsējo neveiksmes Osā: kritieni, izstāšanas un zaudēti punkti 0

Pasaules čempionāta pirmais motokrosā ekipāžām Osā (Nīderlande) latviešu pārstāvētajām komandām sacīkste bija neveiksmīga.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Pasaules čempions holandietis Etjēns Bakss un piebaldzēns Kaspars Stupelis ar pirmajām likstām saskārās jau kvalifikācijā, kad tika pie 12 vietu soda un sliktākas vietas startā. Neveiksmju turpinājums ar kritienu sekoja sezonas pirmajā finālbraucienā, pēc kura Baksam tika konstatēts atslēgas kaula lūzums. Tā vieni no favorītiem sezonu sāka ar nullīti un pagaidām neskaidru vīziju, kad pilots varēs atgriezties trasē. Motokrosā brauc dzelzs vīri un Bakss jau izteicis apņēmību, ka pēc divām nedēļām atkal bus trasē.

Francūzim Valentīnam Žirū un baušķeniekam Elvijam Muceniekam līdz uzvarai sezonas pirmajā posmā pietrūka trīs apļi. Viņi uzvarēja sezonas pirmo braucienu, bija līderi otrajā, pārliecinoši tuvojās uzvarai posmā, taču tad pievīla tehnika. Ar izcīnītajiem 25 punktiem Osā sanāca tikai septītā vieta.

Daudz stabilāki braucieni padevās Kertam Varikam un Laurim Daideram (attēlā), kuri finišu sasniedza 12. un 6. vietā, bet divu braucienu summā izcīnīja astoto vietu.

Tikmēr par posma uzvarētāju kļuva holandiešu vecmeistars, desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens un Robijs Bakss, kuri abus braucienus pabeidza otrie. Divu braucienu summā tikai par punktu atpalika otrā brauciena uzvarētājs, holandiešu jaunais braucējs Koens Hermanss ar francūzi Nikolā Musē. Viņus šosezon pamatoti pieskaita favorītu pulkam. Trešo vietu izcīnīja Beļģijas un Nīderlandes sportistu ekipāža Marvins Vanlučene un Bens van den Bogārts.

Favorītu neveiksmes ir radījušas vēl lielāku intrigu sezonas turpinājumam, kas 8. aprīlī paredzēts Francijā.