Muštukovs aizliek kāju priekšā “Kurbadam” 0

Latvijas čempione hokejā “Kurbads” svētdien nesasniedza Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa finālu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“Kurbads” komanda svētdien Dānijā notiekošā Kontinentālā kausa izcīņas trešās kārtas trešajā – izšķirošajā – spēlē ar 2:4 (2:3, 0:0, 0:1) piekāpās latviešu vārtsarga Ervīna Muštukova pārstāvētajai Lielbritānijas vienībai Šefīldas “Steelers”.

Jebkāda veida uzvara šajā spēlē būtu “Kurbadam” nodrošinājusi vietu finālā.

Latvijas komandas labā vārtus svētdien guva Gatis Gricinskis un Mārtiņš Gipters.

Abas komandas aizvadīja ļoti rezultatīvu pirmo trešdaļu. Vispirms zviedrs Jūnass Vesterlings 12.minūtē vadībā izvirzīja “Steelers” komandu, bet neizšķirta panākšanai “Kurbadam” bija nepieciešama tikai 71 sekunde, turklāt vārti tika gūti mazākumā, izceļoties Gricinskim. Hokejisti turpināja aizvadīt aktīvu spēles sākumu, un jau 14.minūtē Metjū Ruā izmantoja vairākumu un vēlreiz izvirzīja vadībā Lielbritānijas vienību.

Minūti vēlāk “Steelers” vēlreiz izmantoja skaitlisko vairākumu, kad 3:1 panāca Levijs Nelsons. “Kurbads” gan diezgan ātri atjaunoja minimālu vārtu starpību, jo 17.minūtē vairākumu izmantoja Gipters.

Par spīti vētrainajam pirmajam periodam turpinājumā vienības vairs nebija tik rezultatīvas. Vēl pamatlaika priekšpēdējā minūtē “Kurbads”, spēlējot vairākumā, nomainīja vārtsargu Uldi Čalpu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas augļus nenesa. Tā vietā pretinieki raidīja ripu tukšos Latvijas čempiones vārtos, uzstādot cīņas galarezultātu.

Tikmēr “Steelers” komandu pārstāvošais Muštukovs šajā mačā atvairīja 28 no 30 “Kurbada” metieniem, palīdzot komandai tikt finālā.

Otrā šīs grupas spēlē svētdien Baltkrievijas vicečempione Minskas “Junostj” ar 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) uzvarēja mājinieci Rungstedas “Seier Capital”. Jau pirms šīs spēles “Junostj” bija nodrošinājusi pirmo vietu grupā.

Kā vēstīts, pirmajā mačā “Kurbads” piektdien ar rezultātu 8:4 pārspēja “Seier Capital”, bet sestdien ar 2:4 piekāpās “Junostj’. Tikmēr “Steelers” vispirms ar 1:7 zaudēja “Junostj”, bet sestdien ar 5:4 pēcspēles metienu sērijā pieveica “Seier Capital”.

“Junostj” ar deviņiem punktiem izcīnīja uzvaru turnīrā, kamēr tai ar pieciem punktiem sekoja “Steelers”, bet “Kurbads” ar trim punktiem palika trešā. Savukārt pie viena punkta tika mājiniece “Seier Capital”.

Grupas divas labākās komandas – “Junostj” un “Steelers” – iekļuva IIHF Kontinentālā kausa finālā, kas notiks nākamā gada 12.-14.janvārī.