×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Mūsu acis un ausis Londonā


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Olimpiskajās spēlēs Londonā, ko svinīgi atklās rītvakar, darbosies divreiz vairāk žurnālistu nekā sportistu – 21 tūkstotis drukāto un interneta preses izdevumu, ziņu aģentūru, televīzijas un radio korespondentu, fotoreportieru, operatoru un tehniķu.

Starp viņiem būs divi “Latvijas Avīzes” speciālkorespondenti, kuri uz Londonu dosies šodien. Ilmāra Stūriškas darbarīki olimpiskajās spēlēs būs diktofons un internetam pieslēgts dators, Viesturs Serdāns strādās ar fotokameru.

Viesturs olimpisko pieredzi sāka apgūt pirms četriem gadiem Pekinā un to bagātināja 2010. gada ziemas spēlēs Vankūverā, kur debitēja Ilmārs. Tātad Londonā abi nebūs pirmo reizi ar pīpi uz jumta, un tas “LA” lasītājiem sola lietpratīgu un izsmeļošu informāciju laikraksta sporta lappusēs, sākot ar pirmdienas numuru. Reportāžas apsolītas arī tiem, kuri klausās Kurzemes radio. Gan jāatceras, ka Britu salās mūsu pulksteņu rādītāji pagriežami par divām stundām atpakaļ un sacensības itin bieži beigsies tikai ap pusnakti vai pat vēlāk. Tādēļ visus dienas jaunumus pavēstīt jau avīzes nākamajā numurā dažkārt nebūs iespējams pat pie labākās gribas. Vajadzēs atlikt uz aiznākamo.

Ar “LA” speciālkorespondenta akreditācijas karti esmu strādājis piecās olimpiskajās spēlēs, tādēļ zinu, ka Ilmāram un Viesturam viegli nebūs arī nonākt it visur, kur tobrīd savu varēšanu rādīs Latvijas sportisti. Piemēra pēc, sacensību pirmajā dienā 28. jūlijā pulksten desmitos pēc vietējā laika Aleksejs Saramotins startēs šosejas riteņbraucēju grupā, tikai stundu vēlāk – gan Dmitrijs Trefilovs vingrošanas daudzcīņā, gan Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins pludmales volejbola pirmajā spēlē, bet pēcpusdienā – Matīss Burģis galda tenisā. Visas šīs sacensības notiks dažādās vietās, un līdzīga pārklāšanās nereti sagaidāma arī turpmāk. Taču gan jau abi mūsu speciālkorespondenti izdomās, kā aptvert neaptveramo un pavēstīt saviem lasītājiem.

Citi kolēģi “Latvijas Avīzē” allaž skaļi apskauduši mūs, sporta žurnālistus: laimīgie, klātienē redzēsiet olimpiskās spēles, turklāt ne par savu naudu! Arvien atbildu kolēģiem, ka skaudībai nav gandrīz nekāda iemesla.

 

Žurnālista un fotokorespondenta darbs olimpiskajās spēlēs mēdz būt nesalīdzināmi grūtāks nekā ikdienā. Fiziski smags darbs bez brīvdienām gandrīz trīs nedēļas, ik dienu ar smagu somu plecos mērojot daudzus kilometrus gan braukšus, gan arī kājām, turklāt reizēm augšup un lejup, bet naktīs miegam atvēlot vien trīs četras stundas.

 

Kur nu vēl spriedze un emocionālā slodze. Londonā, kur startēs 45 mūsu sportisti, sagaidāmi gan spilgtas laimes brīži, gan rūgtu asaru plūdi, un visu to cauri sev izlaist nāksies arī žurnālistiem. Atliek vien cerēt, ka pirmo būs vairāk nekā pēdējo.

Paša žurnālista laimes brīdis pienāk reizē ar olimpiskās uguns apdzišanu. Tad arvien esmu juties apmēram tāpat kā jaunības pavasarī, izairējis cauri Amatas krācēm – slapjš līdz ausīm un šausmīgi noguris, tomēr apmierināts ar padarīto un skaistā atmiņā paņēmis to visam mūžam. Lai nu tāpat veicas kolēģiem Londonā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+