×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Fonda “Namejs” ambīcijas ir lielas. Saruna ar Latvijas pirmo NBS komandieri Juri Dalbiņu (9)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs
Uzziņa

Valsts aizsardzības un patriotisma fonds "Namejs"

Dibinātājs: biedrība "Latvijas ģenerāļu klubs"

Mērķi: veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā, uzturēt starptautiskajās operācijās bojā gājušo karavīru piemiņu, kā arī atbalstīt Nacionālo bruņoto spēku attīstību un to uzdevumus valsts aizsardzībā.

Fonda valdes priekšsēdētājs: pirmais Latvijas NBS komandieris Juris Dalbiņš, valde: kādreizējo aizsardzības spēku komandieris Dainis Turlais, NATO sabiedroto bruņotajos spēkos dienējušais un bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš, uzņēmējs Juris Binde un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Goda padomes priekšsēdētāja: eksprezidente, Madrides kluba vadītāja Vaira Vīķe-Freiberga.

Biedrība “Latvijas ģenerāļu klubs” jūlija beigās izveidoja nodibinājumu “Valsts aizsardzības un patriotisma fonds “Namejs””, kuram sabiedrība varēs ziedot līdzekļus, lai veicinātu valstī patriotismu, pieminētu karavīrus un stiprinātu Nacionālos bruņotos spēkus (NBS). Vairāk par fondu un tā iecerēm saruna ar nodibinājuma valdes priekšsēdētāju, Latvijas pirmo NBS komandieri Juri Dalbiņu.

– Kāpēc fonds “Namejs” dibināts, un ko tas darīs?

– Fonda dibinātājs ir biedrība “Latvijas ģenerāļu klubs”. Nosaukums izvēlēts par godu virsaitim Namejam, kurš ir latviešu karavīru simbols.

Tagad būtiski ir sakārtot visus dokumentus, lai fonds iegūtu arī sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Mūsu ambīcijas ir lielas. Mērķis ir veicināt patriotismu, pieminēt un godināt starptautiskajās operācijās bojāgājušos karavīrus, kā arī veicināt Nacionālo bruņoto spēku attīstību. No fonda līdzekļiem netiks pirkti ieroči, bet ir lietas, kurās fonds var dot savu artavu. Viens no fonda uzdevumiem ir sabiedrības saliedēšana, kā arī drošības vairošana sabiedrībā. Latvijas stiprums nav atkarīgs ne no kā cita kā gudrības un prasmes veidot un aizsargāt savu valsti. Mūsu vēsture parāda, ka sabiedrība ir ļoti vienota izšķirošos brīžos, kā, piemēram, 1991. gada barikāžu laikā dažādu tautību un sabiedrības grupu cilvēki cīnījās par valsts ideāliem.

Fonds pieņems ziedojumus – gan fonda pamatdarbībai, gan izvēloties, kādam mērķim ziedot. Ja mērķziedojums atbildīs fonda mērķiem, to fonda valde atbalstīs, ja ne – līdzekļi tiks atgriezti ziedotājam. Mums jau ir atvērts ziedojumu konts.

– Kā rūpēsities par patriotisma veicināšanu sabiedrībā?

– Pasaule šobrīd ir gana nemierīga, cilvēki sajūt nestabilitāti, nav vairs “rozā briļļu”. Ir aktualizējušās patriotisma izpausmes un cilvēku nepieciešamība izpausties šajā jomā – viens sakopj karavīru piemiņas vietas, cits – piedalās atceres pasākumos. Spilgtas patriotisma noskaņas valdīja, kad atzīmējām Strēlnieku bataljonu dibināšanas simt gadus.

“Latvijas ģenerāļu klubs” ik gadu rīko 11. novembra svinības – katru reizi citā Latvijas vietā, un tajos piedalās arī dažādas jauniešu organizācijas – skauti un gaidas, mazpulki un jaunsargi. Šogad svinības notiks Daugavpilī. Fonds varētu atbalstīt no saziedotajiem līdzekļiem šos pasākumus.

Tāpat esam iecerējuši iesaistīties jauniešu militāri patriotiskajā audzināšanā, piemēram, patriotisku nometņu finansiālā atbalstīšanā, jo ne visiem vecākiem ir iespēja savus bērnus aizsūtīt uz nometnēm līdzekļu trūkuma dēļ. Mēs labprāt atbalstīsim skautus un gaidas, mazpulkus un jaunsargus, jo šīs organizācijas ir visā Latvijā. Esam iecerējuši arī atbalstīt jaunos censoņus, kuriem nepieciešami līdzekļi, lai viņi studētu militārajās mācību iestādēs NATO valstu un tās partnervalstīs, piemēram, Zviedrijas militārajās mācību iestādēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Dalbiņa k-gs, kādas kolektīvās drošības intereses mūsu puiši aizstāvēja Irākā? Vai uzbrukuma signāls bija trīs zaļi svilpieni no Baltā Nama?
  Savukārt VVF ir liela un atzīta eksperte militārajos jautājumos. Savulaik faktiski pieteica karu pret Irāku, viegli neieskatoties Satversmē. Par iesaistīšanos karadarbība pie mums lemj tikai un vienīgi parlaments.

 2. JA SMIRDĪGĀ CŪKA VVF TUR PAR PATRONESI, SKAIDRS, KĀDS TAS IR FONDS…UN PATS DALBIŅŠ ARĪ GANA LIELS MĒSLS !!!

  • Nu, par tevi, AG, smirdīgāka nav neviena, ja nu vienīgi skunkss tevi sit pušu…

  • Es ar mieru apmaksāt jums psihiatra konsultāciju. Jums 100% nav viss kārtībā ar capitus !Grantiņam bija taisnība par jums!Neviens okupants nav ko tādu atļāvies par VVF ,bet jūs esat Latvijas kauns un nejēga ,psihiski nevesels narciss !!

 3. dalbiņš labāk lai pastāsta par savu darbību tautas partijā, cik labi toreiz bija smelt no Valsts siles

 4. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

  Pavisam vienkaarsha ‘ambiicija’: svineet unn atziimeet uzvaru ‘Saules Kaujaa’!!! Taa vietaa lai akmanaatu un vaimanaatu neskaitaamaas ‘seeru dienaas’!!! Svineet Latvieshu Streelnieku uzvaras – VISAAS FRONTEES!!! Svineet kopeejaas UZVARAS ar Igaunjiem pret Landeswehr, un pret utainajiem sarkanajiem izdzimtenjiem!!! Svineet Kurzemes Katla varonju ieguldiijumu Latvieshu glaabshanaa – ja nebuutu sho varonju no Waffen-SS ’15’ un ’19’, arii es nebuutu shajaa Pasaulee radies!!! Svineet… bet ne tikai… vienkaarshi kopaa ar Zemessardzi ieviest kaarftiibu muusu Zemee!!!

 5. Spārītis jau nu gan baigais patriots. Tad jau Rublovski no saskaņas arī var likt fondā, tas apmēram tāds pats patriots ar skatu uz maskavu.

  • Es jums piekrītu,bet bez “patriota”Spārīša ne mazāks cirks ir gan par pašu koloborantu Dalbiņu un Krievijas Afrāņu slepkavu Turlaju.Domāju,ka viņš pat saņem ofiņa pensiju no Krievijas un ir SC apmīļots.Cik jābūt glupam lai šādai “patriotiskai” biedrībai ziedotu kaut santīmu,jo varu iedomāties KO viņi reklamēs !

Draugiem Facebook Twitter Google+