×
Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Mūsu astrologs

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ar šo “Praktiskā Latvieša” numuru tā varam atļauties uzrunāt EDIJU SPĀRI, kurš turpmāk veidos lasītāju iecienīto veiksmes kalendāru. Viņš gatavs sniegt arī atbildes uz jūsu jautājumiem.

 

Astroloģiju un antroposofiju (konkrēti antroposofisko medicīnu) var uzskatīt par diviem galvenajiem virzieniem Edija Spāres bagātajā interešu un zināšanu bagāžā. Padomjlaikos tie bija aizliegtie augļi, ko vispārējā smadzeņu skalošanā bija pieņemts nopulgot: astroloģiju – par viltus zinātni no aizlaikiem, antroposofiju – par reliģiskas mistikas un māņticības sajaukumu, kas pēc Pirmā pasaules kara radies satrunējušajā kapitālistiskajā sabiedrībā.

Pārmaiņu laikā, deviņdesmitajos gados, arī Latvijā piepeši saradās daudz dziednieku, zintnieku, astrologu…

Edija ceļš uz šīm netradicionālajām lietām aizsācies krietni agrāk:

– Savu dzīvi sāku negribīgi, piedzimstot septītajā mēnesī. Līdz piecu gadu vecumam jau vairākkārt biju izslimojis plaušu karsoni, sākumā arī skolu apmeklēju tikai katru otro mēnesi.

Kad izgrieza mandeles, tapu veselīgāks, kādus trīs četrus gadus nodarbojos ar kanoe airēšanu. Tad nokļuvu Stradiņa slimnīcā, kur atkal atrada visādas vainas, zāles bija jādzer saujām. Man bija 21 gads, kad es pieliku punktu šai nozāļošanai, dodot priekšroku tējām un adatu terapijai.

Pamazām, bet mērķtiecīgi dzīve piespēlēja īstos cilvēkus – ārstus, kuri interesējās par Austrumu medicīnu. Mācīdamies Rīgas 4. medicīnas skolā, Edijs pēc lekcijām apmeklēja adatu terapijas kursus, ko Gaiļezera slimnīcā rīkoja akupunktūras un Austrumu medicīnas speciālists Juris Vecvagars un Nikolajs Nikolajevs, kuru pamatoti uzskata par ķīniešu tradicionālās medicīnas guru Latvijā.

Pēc kursu beigšanas arī Edijs Spāre kādu laiku strādāja kā adatu terapeits, taču drīz vien izmaiņas likumos noteica, ka ar medicīnas skolā iegūto feldšera diplomu ir par maz, lai drīkstētu veikt šādas manipulācijas. Vēl divus trīs gadus praktizējis draugu lokā. Edijs priecājas, ka viņam izdevies izārstēt divus bērnus no astmas un uzcelt no plaušu karsoņa kādu mediķu norakstītu pusaudzi (tagad viņš ir uzņēmējs…)

Edijs mācījies antroposofiskās medicīnas kursos (šādu mācību programmu piedāvājusi Rīgas Stradiņa universitātes Tālākizglītības fakultāte un Latvijas Antroposofo ārstu asociācija), bet kopš pērnā gada decembra ir sertificēts ritmiskās masāžas speciālists. Strādā pēc holandiešu izcelsmes ārstes Itas Vegmanes metodes (viņa bija antroposofijas pamatlicēja Rūdolfa Šteinera skolniece, Šveicē Arlesheimā, joprojām darbojas I. Vegmanes 1921. gadā dibinātā klīnika, kur ārsti antroposofi, veicot diagnostiku un terapiju, akadēmiskās medicīnas zināšanas papildina ar zināšanām par cilvēka miesu, dvēseli un garu kā vienotu sistēmu).

Par savām autoritātēm astroloģijā Edijs Spāre uzskata Maskavas Astroloģijas akadēmijas rektoru Mihailu Levinu, pasniedzēju Borisu Izraitelu un citus astrologus, kuri deviņdesmito gadu sākumā regulāri ieradās lasīt lekcijas Rīgā.

Pamatzināšanas par Zodiaka zīmēm un planētām, astroloģiskās kartes tulkošanu, darbošanos ar efemerīdām Edijs bija apguvis jau agrāk, taču maskavieši nodrošināja lielisku mācību programmu vairākiem gadiem. Papildus apmeklējis arī leģendām apvītā astrologa Sergeja Vronska lekcijas, kurš 1992. gadā bija atgriezies dzimtajā Latvijā.

Līdzko Latvijā atvērusies Hamburgas astroloģijas skolas filiāle, Edijs iestājies arī tajā, bet jau pēc dažām lekcijām sapratis, ka šī skola viņu neuzrunā. Par daudz lietderīgāku viņš uzskata amerikāņu astrologa Noela Tila astropsiholoģisko konsultāciju kursu, ko apmeklējis Maskavā 2000. gadā.

Nu jau astoņpadsmito gadu Edijs Spāre arī pats sniedz astroloģiskas konsultācijas – palīdz izvēlēties labvēlīgāko laiku sava biznesa uzsākšanai, pēc dzimšanas kartes nosaka rakstura stiprās un vājās puses, piemērotāko profesiju, atbilstoši astroloģiskajai kartei un tās mijiedarbībai ar pašreizējiem aspektiem veic nākotnes interpretāciju. Specifisks viņa lauciņš ir medicīniskā astroloģija, nosakot organisma vājākās vietas, labvēlīgāko laiku plānveida operācijām un citām ķirurģiskām manipulācijām.

Taču astroloģiskās prognozes nav jāuzlūko kā nenovēršamība un nolemtība. Astroloģijas būtība – sniegt informāciju, lai gūtu pēc iespējas labāku rezultātu.

Vai astroloģijas zināšanas ir palīdzējušas arī viņam pašam un viņa ģimenei? – Kā nu ne! – Edijs atsmej un pastāsta vairākus gadījumus iz dzīves. Viens no tiem saistīts ar “Banku Baltija”:

– Biju sācis mācīties pie Levina. 1994. gada augustā, kad viņš ieradās ar lekciju par biznesa astroloģiju, painteresējos par savām iespējām nopelnīt, ieguldot “Bankā Batija” 500 latu, pēc gada vajadzēja saņemt 50 % peļņu.

Uztaisījām karti: Merkūrs retrogrādā, vēl daudzi citi nelabvēlīgi aspekti, skaidrs, ka jālauž līgums un nauda jāizņem! Tā arī izdarīju. Pēc gada maijā, tieši tad, kad man būtu jāsaņem savi procenti, banka bankrotēja…

Bet… kāda likteņa ironija! Pasaulslavenais astrologs Sergejs Vronskis, kurš savulaik veidojis astroloģiskās kartes gan Trešā reiha spicei – Hitleram, Gēringam, Himleram, gan vēlāk PSRS vadoņiem Brežņevam un Gorbačovam (mēļo, ka arī dažam atjaunotās Latvijas politiķim), “Bankā Baltija” atstājis visus savus ietaupījumus…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+