×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Lielais ķēriens Sočos (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Esmu licis plānu Latvijas olimpiskajai izlasei no ziemas spēlēm pārvest piecus medāļus, bet hokejistiem aizcīnīties līdz pusfinālam, un tās vis nav tik dziestošas cerības kā Soču lāpas nesējiem. Kā tiksim pie lielā ķēriena un dārgmetālu rekvizīcijas?

Pirmkārt, laime ies pa priekšu, jo mūsu izlase ir ģimeniska. Ņem, kuru ekipāžu, kuru komandu gribi – visur ir brāļi, un, kur plecu pie pleca asinsradniecība, kopā spēks top trīskārtīgs. Raķetēm Rēdlihiem, Šiciem, Dukuriem, lielajam un mazajam Oskaram talkā nāks iedvesmotāju līdzjutēju pulks, zvērodams un rēkdams pie TV ekrāniem, ar karogiem plandīdams trasē un laukumā, kolīdz mūsējie parādīsies slīdkalniņā vai atņems šaibu ķeburkājam pretiniekam. Olimpieši uz trim nedēļām kļūs par miesīgiem bračkām ikvienam tautietim! Pēc uzvarām būs brāzmaina svinēšana. Kas tik negaida sportsmenu pēc nokāpšanas no pjedestāla! Naudas balvas, rokasspiediens no Bērziņtēva, “Prāta vētras” fanfaras, dzimtās pilsētas goda pilsoņa ozollapu vainags un svinīgā maltīte ar Āboltiņmāti pēc atgriešanās Rīgā.

Pat sengrieķu eksperti piekritīs, ka Martins Dukurs skeletonā pirmais cirtīs pār finiša šņori un ciparnīca apstāsies pie mūsu čempiņa ātrākajām sekundēm. Kaut krievi latviešu ragutiņu ceļu kaisītu ar sāli, kaut Tretjakova skeletonam renē piedotu Krievijas gāzi, otram brālim Dukuram jāsit pāri ar sudraboto otro vietu.

Ar nepelnītām diskvalifikācijām un senču žāvējumu aizliegšanu Eiropas žuļiku pāridarīts mūsu bobslejistiem. Kur citur lai rautu starta ieskriešanās rekordus kā no kūpinātā gaļā un dūmotā lauku speķī ieslēptā spēka, ar kuru latvju stiprinieki pie kamanu iestumšanas dopingo katrā ēdienreizē. Nekā nebij’, Briseles knariņi! Dūšīgie ēdāji stums, Melbārdis lidos kā Jāņa Lūša šķēps, sliece slīdēs kā smērēta un viegls kā spalviņa no bērza tāss gatavotais bobs aizdrāzīsies pēc trešās medaļas. Ceturto atvedīs brāļi Šici, kuri ziemas spēlēs izkaldina Latvijai nevīstošu slavu un ceļ patriotu pašapziņu, apsteidzot citus lēnos divplākšņus.

Piektais triumfators būs latvju biatlona pēdējais mohikānis (varbūt pirmais uz slēpēm žiglais vanadziņš) Rastorgujevs. Sniegā pārējie tusnī aizmugurē, bet šautuvē mūsu puisim notrinkšķ nervu stīgas un viņš blīkšķina kā greizā spogulī. LOK licis Čingačgukam patrenēt Andreju, un Sočos guļus, stāvus – piecas lodes mērķī!

Gudrs indiānis trenē arī mūsu hokejistus. Latvijas īstais aizsardzības ministrs Sandis Ozoliņš – kā izslido arēnā, tā pretinieki noelšas – nu ir pļura gatava! Ak vai, esam pagalam! – noraustījušies šveicieši, jo pirmiem ar latviešiem jākrusto nūjas. Zibenīgi aizspēlēsimies līdz pusfinālam, un tad viss paliek providences rokā. Nebūtu LOK priekšsēdis žāvājies, bet panācis, ka Soču programmā ir zemledus makšķerēšana, žibulētāji, vīri pižikos nobērtu medaļu krusu. Tagad gaidīsim, ka atspīdēs piecas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es par Egila Liicisha optimismu ljoti priecaajos Taa latvieshiem buutu jaadomaa visaas lietaas, arii saimnieciibaa , tad panaakumu buus daudz vairaak. Uz Dziivi ir jaaraugaas ar ceriibaam un optimismu. Lai Sochos veicaas!

  2. Labs! Nē, ļoti labs!

Draugiem Facebook Twitter Google+