×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Vai “Apinītis” ir nemirstīgs? Ministrs Belēvičs grib aizliegt 
2 l plastmasenes (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs uzņēmies riskantu štelli, par ko viņu beidzot slavinās visu nelabo atkarību un kārdinājumā krišanu pārmācības nama prorektors, pīpotāju un šmigotāju nāvīgais ienaidnieks doktors Apinis, bet nebūt ne visa nācija būs sajūsmā. Raugi, dr. Belēvičs grib aizliegt alus pārdošanu 2 l plastmasenēs! Ja uzturam mītu par latviešiem kā kultūrtautu un eiropeiskas audzināšanas cilvēkiem, tad valdība no laika gara ir atpalikusi par divdesmit gadiem un veselīgā Belēviča ierosme nāk novēloti, jo civilizētās zemēs miestiņu nekur nebrūvē, nepārdod un nešļurkstina iepildītu “tesmeņos” un “balonos”. Arī tautiska tradīcija paģēr putojošo dzērienu ķitēt no muciņām, kausiem, krūzēm, glāzēm, pudelēm, nolaizot ūsu galus, nevis no divuča plastmasas trauka. Tomēr mūsdienās mūsu marka “Apinītis”, “Rubeņa” vai “Vanaga stiprais” ir zemo plauktu karalis, pārmantota palieka no padomju laikiem, kad efektīvākais līdzeklis, kas divkāji visātrāk pārvērs par četrkājaino, bija lētais bifeļgāzējs bombvīns. “Apinītis” vīrišķa cilvēku mērķauditorijā ir tik iecienīts, ka šķiet nektārs, kas dzērējiem dāvā nemirstību. Svēta dzira – kā paša pāvesta vai luterāņu arhibīskapa asaras koncentrētā un stiprinātā veidā iepildītas 2 l enerģijas dzēriena pudelē. Nezūdošo popularitāti apliecina talkas, kad zaļumos salasīto atkritumu kalnu līdz pat galotnei veido iztukšoto plastmaseņu krāvums.

Ar tiem, kas uztaisa štīmi no bāciņām, ir pilna pasaule! Ar dīkā sēdētājiem pie ciema bodes un pieturas, kas ar autobusu nekur nebrauks, bet, uzpildījuši degvielu, uzsildījuši radiatorus, paplašinājuši apziņu un nodīrājuši āzi, dosies starpzvaigžņu ceļojumā ar raķeti. Solīda publika alkonautus, kuru piederību attiecīgai kārtai signalizē zila acs un iesarkans deguns, var uzlūkot kā cilvēkus no grāvmales un patiltes, kā žūpas un plenčus, taču vienā jaukā dienā viņi uzvelk importa drēbes, nodod tukšo taru un kļūst par ZZS, “Saskaņas” un pat “Vienotības” vēlētājiem! Tas politiķiem uzreiz liek patīt atpakaļ vakar pārtrūkušo filmu un atcerēties par cilvēktiesību pārkāpumiem, kad ar aizliegumu atņem iespēju vēlētājam lietot iemīļoto ļergu. No tuvējā vīnūža pagrabiņa uzkāpušie sasarkušie deputāti arvien gatavi mesties cīņā par vēlētāju interešu aizskārumu, sacelt vētru alutiņa glāzē un nodalīties “sauso” un “slapjo” frakcijās. Kāda kuram daļa, kā organisms atpūšas! Īpaši kreiso atbalstītāji treniņtērpos uzskata “atrubeni” par augstvērtīgāko uzturproduktu, kas pēc pietiekamas litrāžas liek dvēselei laisties dziesmu auļos un atver daiļrades slūžas nevaldāmai divstāvīgo lietošanai. Ministram var pārmest par opīšu atstāšanu bez pēdējās lāsītes un zāļu tiesas, jo ar ko citu sirmgalvji no rīta lai stabilizē veselību, ja ne ar malku rūgtā miezīša! Diskusijai jāpievieno ekspertu slēdziens, cik nozīmīgs nodokļu ievākšanas postenis ir divlitrinieču ražošana. Galavārdu teiks alus pazinēji, pozitīvi un ar garšu raksturojot saldo, tīro mantu. Nu labi, jauna diena iesākusies, itin kā mutē pa nakti kaķis pietaisījis, bet vakar dzira gāja pie dūšas! Pēcgaršā drusku tā kā pēc cukurzirnīšiem, tā kā kūdras, ar kaltētas zivtiņas piedevu un bumbieru aromātu – “Apinītis” ir tikpat nekaitīgs kā putna piens. Gunti – nemirstīgs!

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Belēvičs beidzot varētu sākt pildīt savus pienākumus par medicīnu,nevis krāmēties ar darbiem kas neatiecas uz viņu.Lai beidzot sakārto vai atrisina samilzušo jautājumu ,kā lauku cilvēkam tikt uz Rīgu pie ārsta,jo ne visiem ir internets,ne arī iet autobus.Bez iepriekšēja pieraksta cilveks netiek nekur.Vai tas ir normali belēviča kungs.Jums tikai rūp viss cits izņemot Latvijas valsts iedzīvotāji.Kāpēc jūs vēl tur atrodaties.

 2. Belēvič, labāk pieprasi valsts monopolu medikamentu tirdzniecību, o kāds piķis priekš veselības aprūpes atskries…. Par knapo budžetu varēsim aizmirst, treknie gadi sāksies un visi Belēviču slavēs. Belēvič, pārdod savu biznesu valstij, tak jau bērnu bērniem pietiks, bešā nepaliksi.

 3. Vai kaitīgāks nav pats Belēvič’- te sāls, te cukurs, te bulciņa te pat alus – tikai kā tām rindām medicīnā = nekā… Ja vel padomā – mētāsies viena 2 l pudele vai 4 0,5 litri plastmasas pudeles… ko vienglāk pacelt sētniekam, talciniekam… Ar prātu vajag un nevis bīdīt tikai savu aptieku biznesu…

 4. Bet intersanti gan, ka tas “Apinītis “var nostāvēt veikala plauktos gadu un vairāk un nesaskābst.

 5. Tad jau sanāk,ka pie visām nelaimēm divlitrene vainīga. Aizliegs divlitreni un Latvija kļūs par veselīgāko, bagātāko, plaukstošāko valsti pasaulē. Tad sanāk, ka tik daudzus gadus mūsu valsti pārvaldijuši noziedznieki, kuri apzināti dzirdijuši tautu ar indi divlitru iepakojumā. Tad sanāk, ka varturi gadiem ilgi nav ievērojuši Eiropas direktīvas, mānijušies, melojuši Eiropai, ka par savu tautu rūpējas. Tik pēkšņi atrasts grēkāzis, visu nelaimju cēlonis-divlitrene. Nost ar divlitreniun viss būs atrisināts, pazudīs nabadzība, bezdarbs, slimības,sāksies uzplaukums, visi būs apmierināti. Jocīgi, bet perestroikas laikā izcirta vīnogulājus, jo tie bija vainīgi padtautas dzeršļošanā. Ar ko tas, beidzās nav jāstāsta.

 6. Atkal no nepareizās puses pieiet problēmai. Apinis jau vienreiz izblamējās apgalvojot ka labs alus nevar būt stiprāks par septiņiem procentiem. Guess what, ir daudz vietu kur iespējams nopirkt izlejamo alu arī divlitru plastmasa pudelēs, dažkārt par tādu cena paceļas pat virs 10 eur. Es kaut kā nedomāju ka tas ir klasiskā alkāna materiāls.

 7. Beidzot. Divlitrenes ir tīrākais nācijas nodzirdīšanas projekts. Zīmīgi, kā tāds tilpums ar tādu konsistenci ir pieejams tikai Baltijas valstīs un Krievijā… AIZLIEGT!!!

 8. ................... Atbildēt

  nu jā, padibenes, bet nav likuma , ka viņus drīkstētu neārstēt. Vajadzētu jau nu paties’ slēgt tās padibeņu nakts točkas, no rītiem NMP visus salasa.
  Par alus kaitīgumu jārunā. Kāds jau sadzirdēs

 9. Ministra erzacs apkaro alus erzacu! Arī veselības aprūpe erzacā!Viena jautrība!

 10. vispār jau apiņi ir narkotika, kaņepju dzimta , reizēm, svētkos-lai būtu, bet tādā koncentrācijā un katru dienu……

 11. Belevič! Vai tad točku dzērieni nav sliktāki par 2 l. alu.Un točķu mums ir daudz, jeb varbūt viņš to nemaz nezin!

 12. Apinītis Pēterītis Stiprais Atbildēt

  AIZLIEGŠANA ir pie varas tikušu plebeju privilēģija, slikts tonis un vienmēr rada pretestību. Vai mums to vajag?

 13. sākšu ar to ka alu iedzeru,bet ne 2litru.lai vai kas,bet ne vidējais latvietis dzer 2litru alu.cik esmu bijis veikalos un novērojis to pērk padibenes.ir jāapkaro vietējo pašvaldību tā saucamie dzērāju babalstu un citu ar alkoholismu slimo cilvēku pabalstu prasītāji.ir man ideja lai ielas būtu smukas lai strādā un soc dienests pēc mēneš labi padarīta darba tikai tad piešķir pabalstu vo tā

 14. Līcītis diemžēl raksta arvien sliktāk. It kā nav slikts stils, ja vien nepārcenstos.

 15. Saprotams, maz jēgas no tiem divlitru aliem, bet ja aizliegs, sāksies riņķa dancis ar raugu un cukuru mājas kārtībā. Vai šādam pavērsienam ministra kungs ir gatavs?
  Pareizi- izņems no apgrozības raugu un cukuru, atsāksies ievestās kontrabandas realizācija, toties naudiņa- tu-tū.

 16. Sen jau vajadzēja.Mazāk būs arī piemēslota mūsu zemīte.

  • beidz ampelēties,drīz pati zemi piesārņosi.Visu tikai aizliegs,ko tad atļaus?

  • Pareizi,visas malas pilnas ar tām 2 litrīgām pudelēm.Arī no Lietuvas uz Maximu jāaizliedz tās 7% ievest,tīrā inde.Par čipsiem un kolām raksta,ka neveselīgs produkts.

  • Piekrītot tam, ka 2L alus pudeles nav nekas labs nācijas veselībai, gribētu iebilst, ka rēķinot uz noteiktu daudzumu alus tieši 2L pudelēm vajadzētu būt labākai alus/iepakojuma attiecībai. 😉

 17. tas belevičs būtu nodarbojies,ar ko viņam jānodarbojas,nevis centies sev popularitāti gūt lauciņā,kas viņam nepieder,otrais Gorbačovs atradies,slima suņa murgi!

 18. Nedomāju, ka Gunčam tas izdosies…. Iziesi no Saeimas mājas, un tur arī paliksi, uz kāpnēm 🙂 Tavs nīstais Apinītis 2Ltr Tevi arī piebeigs 😀

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tie paši vēži un tā pati vecā kulīte!

Līdzšinējā varas partija ” Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” darbojas “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. LTV ziņoja, ka “Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būšot zaļa, bet ar jaunu logo.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+