×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Mūsu mērķis ir latviskā identitāte sadzīvē. Saruna ar “Latvijas Radio 2” direktoru Armīnu Roni (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Radio direktora lielāko ikdienas pienākumu daļu aizņem sapulces, dokumenti, plānošana un procesu analīze. “Darba dienai ir sākums, bet beigu parasti nav. “Galvu izslēgt” nevari – ja ir kaut kas jāizdomā, tad tas ir jādara šeit un tagad.” Tomēr direktors pagūst turēt arī roku uz dzīvā ētera pulsa, pats uzrunājot klausītājus. Jau desmit gadus klausītāju iecienīts ir Armīna Roņa lolotais raidījums “No pamatiem līdz jumtam”, veltīts būvniecības jautājumiem, bet piektdienās gabaliņš ētera viņam pieder mūzikas programmā. “Šobrīd esmu atstājis sev tik daudz ētera laika kā dārznieks, kam palikusi viena palodzīte, kur izplaukt puķēm. Tāpēc, lai paskatītos, vai ēterā viss ir kārtībā.” – “Iespējams, ar to mazliet grēkoju, un kāda daļa no direktora pienākumiem tajā brīdī varbūt pārceļas otrajā plānā, tomēr vienmēr atceros, ka esmu nācis uz radio strādāt ēterā.”

Armīns Ronis acumirklī ir gatavs uzzīmēt izteiksmīgu “LR2” klausītāja portretu. “Kādreiz, kad pirms dažiem gadiem aktīvāk veicām socioloģiskus pētījumus, es domāju par 38 gadus vecu sievieti, kas dzīvo Kokmuižā, kurai ir 1,8 bērni un 267,11 latu lieli ienākumi. Viņa strādā bibliotēkā, bet vīrs ir mehanizators. Šobrīd “Latvijas Radio 2″ klausītājs ir tas, kuram visu žanru melodiskā, latviskā mūzika ir kaut kādā veidā nepieciešama, lai viņš apliecinātu savu latviskumu. Savu nacionālo identitāti caur to sadzīves mūziku, ko viņš ikdienā lieto. Nav svarīgi, vai viņš lieto planšeti vai mobilo aplikāciju, vai klausās radio datorā, radio aparātā vai automašīnā. Ceļi, kā radio sasniedz cilvēku, šobrīd ir ļoti daudzi. Svarīgi, ka mēs raidām dziesmas, ar kurām cilvēkiem saistās kaut kādas atmiņas, dziesmas, kuras viņš saprot gan muzikāli, gan tekstuāli. Dziesmas, kuras viņam pasaka, ka viņš ir Latvijā, ka šī ir viņa valsts.” Direktors teic – radio dzimšanas dienā saņemot daudz apsveikumu, kuros paldies saka par latviskuma sajūtas radīšanu. Arī no cilvēkiem, kas dzīves ceļos aizklīduši līdz Maskavai vai Āfrikas vidienei. Ar mūsu mūziku latviskums ir atgriežams. Šī nacionālā identitāte sadzīves izpratnē ir “Latvijas Radio 2″ pastāvēšanas jēga un mērķis.”

Nākotnē Armīns Ronis vēlas redzēt “Latvijas Radio 2” kā modernu mediju, kas var sasniegt cilvēku jebkurā vietā un aptver visus latviešu melodiskās mūzikas žanrus. “Te būtu vieta gan tautas mūzikai, kurai mūsu viļņos ir arvien lielāka nozīme, gan šlāgerim, kas pēdējā laikā kļūst arvien kvalitatīvāks, gan kantrimūzikai, kas iet pati savu, latviešu kantrimūzikas ceļu. Protams, arī popmūzika un rokmūzika. Viss kopā salikts tā, lai tas ir skaisti, lai to sadzird tas, kuram to vajag un kur to vajag. Šis, protams, ir liels un abstrakts sapnis, tomēr radio, par spīti tam, ka tas ir vecs medijs, nevar izdzīvot, ja tas nav moderns.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visumā piekrītu, tikai kādēļ kantrīmūzika un ne lauku, manis dēļ provinces mūzika?

  2. šis esot tukšais kanāls,varētu nodot krieviem

Draugiem Facebook Twitter Google+