×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. augusts, 2018
Drukāt

Vēlētāji grib aizslaucīt līdzšinējo kārtību. Saruna ar Arni Kaktiņu (55)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš

Liela daļa vēlētāju nav mierā ar stāvokli valstī un gribētu izmantot Saeimas vēlēšanas, lai aizslaucītu līdzšinējo kārtību, spriež sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš. Taču pieredze rāda, ka neuzticēšanās politiķiem saglabājas arī pēc vēlēšanām.

Jūsu pašu aptauja rāda, ka 58% respondentu neuzticas partiju popularitātes reitingiem, uzticas tikai 21%. Kādēļ cilvēki netic jūsu darbam?

Tas ir daudz plašāks fenomens, kas attiecas ne tikai uz partiju popularitātes aptaujām. Piemēram, cilvēki arvien mazāk tic arī informācijai, ko publicē drukātā prese. Arī jautājums par uzticēšanos partiju reitingiem daļēji ir jautājums par uzticēšanos masu medijiem, jo šī informācija līdz iedzīvotājiem nonāk tieši ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību.

Aptaujas rāda, ka arī Saeimai un valdībai uzticas tikai neliela daļa iedzīvotāju. Rodas iespaids, ka vairums Latvijas iedzīvotāju neuzticas pilnīgi nekam, kas ir saistīts ar politiku. Mēs esam dziļā uzticēšanās krīzē, un nekas neliecina, ka tas varētu mainīties.

Saskaņā ar aptauju datiem lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vispār neuzticas citiem cilvēkiem. Un no tā izriet viss pārējais, jo Saeimu un valdību veido cilvēki, plašsaziņas līdzekļus ar saturu piepilda cilvēki, arī partiju reitingus veido cilvēki.

Vai jums ir skaidrojums, kādēļ neticība politiķiem ir tik liela?

Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki neuzticas politiķiem, ir tas, ka mūsu politikā netrūkst piemēru, kad politiķi nepilda vēlētājiem dotos solījumus. Tādēļ vēlētājiem ir ļoti skeptiska attieksme pret visu, ko partijas sola savās priekšvēlēšanu programmās. Un es viņus saprotu.

Spilgts piemērs bija stāsts par iedzīvotāju ienākuma nodokli: kad uznāca krīze, tas tika palielināts par pāris procentiem, bet ar solījumu, ka pēc pāris gadiem, kad krīze būs pārvarēta, to atkal samazinās. Lai cilvēki noticētu šim solījumam, to vēlāk pat ierakstīja likumā.

Bet brīdī, kad bija jāķeras pie solījumu pildīšanas, izrādījās, ka plāni ir mainījušies, nodokli tomēr nevar samazināt, jo valsts budžetā nevarēšot savilkt galus kopā. Politiķi deva solījumu, bet nevēlējās to pildīt. Un šādu piemēru ir daudz. Diemžēl šāda rīcība nepaliek bez sekām, par ko liecina arī iedzīvotāju zemā uzticība valsts varai un politiķiem.

Šādā situācijā jābrīnās, ka cilvēki vispār piedalās vēlēšanās, lai balsotu par politiķiem, kuriem paši neuzticas.

Ļoti daudzi arī neiet un nepiedalās. Bet ir tāds jēdziens kā “cerība”, un partijas ar priekšvēlēšanu kampaņas palīdzību mēģina radīt un vairot šo cerību. Taču ilgtermiņā tas nestrādā.

Piemēram, uzticēšanās līmenis parlamentam pirms un pēc vēlēšanām ir diezgan līdzīgs. Vēlēšanām it kā vajadzētu restartēt sistēmu, nomainīt politiķus, kam cilvēki neuzticas, pret tiem, kam viņi uzticas, taču izrādās, ka vēlēšanu rezultātā nekas būtiski nemainās.

Bukmeikeri, kas pieņem likmes uz vēlēšanu iznākumu, kā reālāko valdošās koalīcijas modeli pēc vēlēšanām uzskata tagadējās koalīcijas saglabāšanos (ZZS+NA+”Vienotība”). Savukārt tāda koalīcija kā “Saskaņa”+ZZS+KPV.LV novērtēta ar koeficientu 1:30. Vai piekrītat bukmeikeru optimismam tagadējās koalīcijas izredžu sakarā?

Tā ir diezgan ticama prognoze. Protams, lielākais jautājums ir par “Vienotības” izredzēm, jo aptaujas rāda, ka ZZS un Nacionālā apvienība var cerēt uz diezgan labu pārstāvniecību Saeimā.

Manuprāt, ja būs iespēja saglabāt esošo koalīciju, tad valdošās partijas to arī darīs, jo šobrīd mēs neredzam, ka viņiem būtu kādas nepārvaramas pretrunas. Izskatās, ka viņi ir diezgan labi sastrādājušies.

Saskaņā ar aptauju datiem Latvijas populārākie politiķi ir Nils Ušakovs un Aivars Lembergs, taču Saeimas vēlēšanās viņi nekandidē. Vai viņu partijas no tā zaudē?

Nē, viņi var aģitēt par savām partijām arī tad, ja paši nepiedalās vēlēšanās. Drīzāk problēma bija iepriekš, kad pirms vēlēšanām viņus reklamēja kā premjera kandidātus, bet daudzi tam neticēja un apsūdzēja šīs partijas vēlētāju maldināšanā.

No politiķiem, kuru partijām ir zems reitings, ir nācies dzirdēt mājienus, ka reitingiem nevar ticēt, jo bagātās partijas tos esot nopirkušas. Vai jums kāds ir piedāvājis naudu, lai nopirktu sev labu reitingu?

Nē, lai gan pirms daudziem gadiem bija viens gadījums, kad cilvēks nāca un prasīja, cik maksā tā lieta. Tad nācās paskaidrot, ka aptaujas tiek taisītas godīgi un nevar tā vienkārši nopirkt sev reitingu.

Nereti nācies dzirdēt viedokli, ka nav jēgas balsot par partijām, kas aptaujās svārstās ap 1%, jo šīm partijām nav izredžu pārvarēt 5% barjeru un cilvēks vienkārši būs izniekojis savu balsi.

Manā rīcībā nav nekādu pierādījumu, kas apstiprinātu, ka partijas zemais reitings atturētu cilvēkus no balsošanas par šo politisko spēku.

Pirms brīža jūs man vaicājāt, kāpēc vairums cilvēku neuzticas partiju reitingiem. Tad jau sanāk acīmredzama pretruna: ja cilvēki netic reitingiem, kā gan tie varētu ietekmēt viņu balsojumu?

Latvijā ir plaši izplatīta tēze, ka partiju reitingi būtiski ietekmē vēlēšanu rezultātus. Eiropas Savienībā savulaik šis jautājums tika rūpīgi pētīts, bet pētnieki tā arī neatrada pierādījumus, kas apstiprinātu šo tēzi.

Jā, ir daļa cilvēku, kuru izvēli nosaka partiju reitingi. Piemēram, ir vēlētāji, kam patīk pieslieties uzvarētājam, tādēļ viņi nobalso par sarakstu, kas ir reitingu galvgalī.

Taču vienlaikus ir cilvēki, kas rīkojas tieši pretēji: viņi svārstās starp vairākām partijām un, ja reitingi rāda, ka kādai partijai ir vājākas pozīcijas, tad viņi apzināti nobalso par šo partiju, lai tādējādi sniegtu tai savu atbalstu. Jo škietamajam uzvarētājam papildus atbalsts nav nepieciešams, tas jau tāpat ir uzvarējis.

Kādēļ tik zems reitings (ap 1%) ir Latvijas Krievu savienībai? Ždanokai un Mamikinam tomēr ir liela atpazīstamība, turklāt šogad bijusi iespēja mobilizēt vēlētājus krievu skolu jautājumā?

Mums ir pamats domāt, ka Krievu savienības popularitāte varētu būt lielāka, nekā rāda aptaujas. Mūsu pieredzē ir bijuši gadījumi, kad noteiktu ideju paudēji vēlēšanās iegūst lielāku atbalstu, jo daļa viņu atbalstītāju priekšvēlēšanu aptaujās neatklāja savas patiesās simpātijas.

Ja cilvēkiem ir sajūta, ka sabiedrības vairākums ir naidīgi noskaņots pret viņu idejām, viņi izvairās tās paust publiski. Tas attiecas arī uz Ždanokas atbalstītājiem. Savu izvēli viņi patur pie sevis, bet vēlēšanu dienā tā kļūst redzama. Tādēļ es neizslēdzu iespēju, ka šis saraksts var iegūt vairāk, nekā to uzrāda aptaujas.

Ja raugās uz pēdējo gadu pasaules pieredzi, redzams, ka jūsu kolēģiem ir bijušas dažas sāpīgas neveiksmes. Piemēram, liels pārsteigums bija Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās un Lielbritānijas balsojums par izstāšanos no ES, jo pirms tam aptaujas paredzēja citu iznākumu. Vai pārsteigumi iespējami arī Saeimas vēlēšanu kontekstā?

Es nepiekrītu apgalvojumam, ka šāds iznākums bija aptauju rīkotāju neveiksme. Latvijā un arī rietumvalstīs daudziem nav izpratnes par politisko reitingu būtību. Piemēram, viņi saka: lūk, aptaujas neparedzēja Trampa uzvaru! Taču patiesībā vēlēšanu dienā Hilarija Klintone saņēma vairāk balsu, bet Tramps kļuva par prezidentu, pateicoties ASV vēlēšanu sistēmas īpatnībām.

ASV veiktās aptaujas rādīja pareizi – Klintone tiešām bija populārāka. Jāsaprot, ka aptaujas dati tīrā veidā nav uzskatāmi par vēlēšanu iznākuma prognozi. Ja mēs gribam prognozēt vēlēšanu rezultātus, tad jāņem aptaujas dati un jāliek lietā savas zināšanas par to, kā sabiedriskā doma varētu mainīties līdz vēlēšanu dienai.

Pirms četriem gadiem SKDS aptauja precīzi noteica, kuras piecas partijas un kādā secībā iekļūs Saeimā. Vienīgais pārsteigums bija Latvijas Reģionu apvienība, kas pretēji jūsu prognozēm tomēr pārvarēja 5% barjeru. Vai Artusa Kaimiņa popularitāte jums jau toreiz bija pārsteigums?

Tieši par to es runāju, atbildot uz iepriekšējo jautājumu. Mūsu pēdējā aptauja netika taisīta dienu pirms vēlēšanām, tās bija pāris nedēļas, un pa šo laiku daudz kas var mainīties.

Mēs zinām, ka liela daļa vēlētāju savu galīgo izvēli izdara pēdējā brīdī, daudzi pieņem lēmumu tikai vēlēšanu iecirknī. Tādēļ es drīzāk esmu pārsteigts, cik precīzi mūsu reitingi bieži vien sakrīt ar vēlēšanu iznākumu, jo ir daudz faktoru, kādēļ tie varētu nesakrist.

MV1info_9_8

 

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Savukārt, kā zināms: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  Tāpēc, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =====

  Mediju ziņa (2010. gads): Šīs pašreizējās Latvijas valsts sabiedrības zināmā daļā savulaik populārajam “banānpolitiķim” Joahimam Zīgeristam latvieši bija lieliski izmēģinājumu trusīši – apbrīnojami vientiesīgu “vēlētāju” elektorāts, kas ir tik pat vienkārši, cik lēti apčakarējams. Kad Zīgeristam šāda izklaide kļuva garlaicīga, viņš no Latvijas aizdevās uz savu etnisko “fāterlandi”, bet – pa lēto apčakarējamais, ar neticami “īsu” atmiņu apskādētais, uz polittehnologu pasviestajiem “plikajiem āķiem” uzķerties un jau kuro reizi “vecajam grābeklim uzkāpt” joprojām gatavais šīs valsts “apzinīgo vēlētāju” elektorāts gan nekur nav pazudis…
  —–
  .
  Vecā Grābekļa ‘hīts’.
  ( Iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Ņirdz ATKAL Vecais Grābeklis:
  “Tas, kurš man vienreiz uzkāpis ~
  Kaut ‘smagi bietē norāvies’,
  Kā muļķis vēlreiz meklēt skries!…”

  Kad aizmirsts iepriekšējais puns ~
  Kā plika kaula alkstošs suns,
  Sāk grābekļkāpējs ošņāties,
  Kur ATKAL ‘bietē atrauties’:
  Ar ZOMBĒJUMU saskaņā ~
  Skries “patrEJota apziņā”,
  ‘Ņemt “urnu talkā” dalību’,
  Par “svaigu” pases zīmogu.
  (Pa ceļam – badīgs “ēsmu” rīs,
  Ko ‘SILES biedri’ pasviedīs,
  Uz plikiem āķiem uzspraustu ~
  Tas “nospēlē uz publiku”…)
  .
  Jo – ATKAL šim ir ‘ieborēts’:
  “”valsts” ‘rullēs’, ja būs “novēlēts”,
  Par “mazāko no ļaunumiem” ~
  Tiks “pareizie” pie mandātiem!
  (JEBKURA “izvēle” MUMS der,
  Jo – tikai MUĻĶIS VELTI CER,
  Ka “vēlēšanu” FARSS, jebkāds,
  Var “izšķirt, kāds būs rezultāts”…)
  TAD Muļķu Zeme ATKAL “plauks”!!!…”
  (Bet “vaukšķis” – “ilgtspējīgi” kauks,
  Ka – ATKAL “uzkāpts grābeklim”,
  Un puns – vēl lielāks, kā līdz šim…)

  Lūr Vecais Grābeklis uz tiem,
  Kam patīk (?!) palikt VIENTIEŠIEM,
  (Dēļ aumež ĪSĀS atmiņas):
  “Ko – ATKAL ‘blieziens’ kārojas?…”
  .
  “Jauns” Grābeklis? Bet – vecs šim ‘hīts’:
  “Par maz (VĒL!?…) jūties ‘apdauzīts’?
  Kāp VĒLREIZ virsū, ‘nerausties’ ~
  Prieks MUĻĶIM pierē “piešauties”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 07.2006. / (…) 05.2017. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)
  .
  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu biogaļas izstrādājumu zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Kas garā vājš un prātā īss,
  Lai nobalso par listi TRĪS ( ZZS – Vienotība – NA)

 3. 2016.g LTV1 raidījums 1:1 ar Lindu Liepiņu.

  • Ne aizslaucīs,ne kā Savēlēs tos pašus vecos krupjus,zagļu bandu atpakaļ Latvietis neprot sevi cienīt,pazemīgi ļauj katram mēslam d…st sev uz galvas

 4. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā … ……………………………………………………………………………

 5. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā ……………………………………………………………………………………………….

 6. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …………………………………………………………………………………………

 7. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …………………………………………………………………………………..

 8. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā ……………………………………………………………………………………

 9. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …………………………………………………………..

 10. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā ……………………………………………..

 11. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā … ………………………………………………………………

 12. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā … ………………………………………………….

 13. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā … …………………………………………………………………………….

 14. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā … ……………………………………………………..

 15. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …………………………………………………..

 16. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā ……………………….

 17. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā ………………….

 18. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …….

 19. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …..

 20. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā ….

 21. principā visas pieda’vātās itkā opozīcijas partijas ir vienotības atbiras kuras tagad piedāvā kā jaunu piedāvājumu …

  gobzems jaunups viņķele šmits smiltēns visi no vienotības strīķe roberts putnis jenotu atbalstošais personāls un ielikteņi valsts pārvaldē par to šaubu nav …

  vienīgā partija kura nav saistīta ar vienotību un kuru visas iepriekšnosauktās apkaro ir sudrabas partija …

  tikmēr bet baurim tagad pasniedz izvēlēties vienu no vienotības atzariem …

  vai labāk pa pāris cilvēkiem no katra lai pēc vēlēšanām var kopā apvienoties visjaunākajā un ļaunākajā vienotībā protams jaukumā …

 22. Aigars>Juris Pigits Atbildēt

  Šo vēlēšanu un arī nodokļu sistēmu var sagraut (un tas ir pats galvenais) tikai KPV.LV! Ne Vienotība,ne ZZS ar savām jaunajām metastāzēm,ne viņu satelītpartija-NA,to nekad nemainīs!

  • Taisnība – VAR SAGRAUT. – Tikai jautājums, vai ievēlētie grib ko nebūt sagraut. Kas nekaiš valsti vadīt, kā biznesu savai un savu cilvēku personīgām kabatām. Un to, ko vaukšķ komentāros četrus gadus var nelasīt.

 23. Kaktus, beidz zombēt cilvēku prātus. No tā jau tev sejas krāsa slikta un galīgi sanīcis esi. Izbeidz,būs sliktas beigas.

 24. Neklausiet viņam. Atbildēt

  Nekam nevajadzīgs kantoris. ..

 25. cik no pēdējā laika norisēm var spriest Atbildēt

  Kaktiņš izmisīgi cīnās par savu un sava kantora izdzīvošanu. Pēdējie Rīgas Domes vēlēšanu partiju reitingi ir pierādījuši, ka Kaktiņa kantora “reitingiem” nav nekāda sakara ar reālo dzīvi, un ap 70% vēlētāju tie ir vienaldzīgi. Itkā jau nebūtu nekas, tikai jautājums : kurš oligarhs maksās naudu, lai iegūtu viņam labvēlīgus reitingus, ja šiem skaitļiem netic > 70% vēlētāju, un par tiem smejas? Neviens

 26. Pie kājas, kaktiņ. Atbildēt

  Nu ko, Kaktiņ, būs jāmeklē kaktiņš. Droši,ka apmainīsi kažoku un centīsies piesisties jaunajiem vadoņiem. Vecie vairs nevarēs tevi barot un noteikt likmes. Nožēlojams, glums varas pakalpiņš tu esi, bet visam reiz pienāk gals.

 27. Atkal tiek popularizēts šis baumu kantoris!
  Neuzticas šīm aptaujām, tādēļ, ka tās ir melīgas un neattaino patieso stāvokli, nevis citu pseido iemeslu dēļ!

 28. Brīnumi, kāpēc mums tā neiet? Bet kādēļ sabruka psrs? Tādēļ, ka to katastrofāli nemācēja vadīt. Toties tie paši vēži (un viņu jaunā paaudze) tagad vada Latviju, un atkal neiet. Ko nu? Reiz tomēr vajadzēs tautai saprast, ka tie, kas prot skaisti runāt, bet dara pretējo nav tie īstie.

 29. Vēlētājs>Skumjais Bruņinieks Atbildēt

  Īstiem latviešiem,pēc NA uzskatiem, nav ne jāēd,ne jāārstējas un jāpērk zāles,ne jāsaņem pienācīgu algu un pensiju! Pietiek ar īstajiem saukļiem! Ja tādi ir,pat jebkādi nodokļi un komunālie maksājumi nav būtiski!

 30. šoreiz vairs nevēlētājs Atbildēt

  Nezinu kam jānotiek, lai tauta atkal sāktu kaut nedaudz uzticēties tiem, kas tai uzmetas par kaklakungiem. Visi vienādi, turklāt ar katru reizi arvien bezkaunīgāki un badīgāki …

 31. nevis aizslaucīt kartību, bet vispirms tagadējos, šīs kartības ieviesējus, un uzturētājus.

 32. Skumjais Bruņinieks Atbildēt

  Jā, un vēl…
  Ja kāds savā naivumā iedomājās, ka nu šajās vēlēšanās beidzot aizslaucīs vecos Lemberga ZZS un NA, tad varu ieteikt velti necerēt…
  ZZS elektorāts ir tik pat noturīgs un vienots, ka SC elektorāts…tos nespēj iespaidot nekas. Diemžēl. Es domāju, ka rezultāti būs vēl labāki…
  Tas pats attiecās uz NA…nu kas tad vēl iestāsies par visu latvisko..īstie latvieši valstī daudz nav palikuši.
  Plēšanās vēlēsanās būs par Vienotības, Sudrabas un Kaimiņa partiju vietām..uz kurām pretendēs jaunie spēki. Ne kur vēl nav rakstīts, ka klauns nosargās savas pozīcijas.

  • =ZZS elektorāts ir tik pat noturīgs un vienots, ka SC elektorāts…tos nespēj iespaidot nekas. =
   jautājums, kas vai pareizāk kurš šo eletorātu – pareizāk partijas biedrus – deputātus notur? Vai tiešām nav saprašanas ka to regulē Kremļa zvaigznes vai pareizāk jaunie čekas aģenti ar savu naudu un ietekmi šajās partijā – tās ir blīvi bloķētas un bez svārstīšanās atbalsta tikai ”sev” zināmo politiku un kā lielākais ietekmes aģents ir tas vīrs ar hūti- kam NATO un ES ir ļaunums, bet laikam Kremlis visa labums…
   Paskataties, kas par kārtību un diciplīnu šajās partijās Saskaņa un ZZS – nesapratāt kāpēc un tad arī nesapratīsiet kāpēc jūk un brūk latviskās partijas pat NA virza amatos nespējīgus ministru un nodarbojas tikai latvisku pļāpāšanu…Braši aģenti un pakāpes un būs ordeņi …

 33. Tautai ir piegriezies neveiksmes stāsts ko sauc par ZZS un V ! Tautai ir piegriezušās šīs parazītekonomiku kultivējošās partijas ZZS un V ! Tautas aplaupīšana un valsts izzagšana nevar mūžīgi turpināties , kā to ir cerējušas ZZS un V ! Vai tas būs KPV LV vai JKP , vai Reģionālā apvienība , kuras uzvarēs vēlēšanās . bet ZZS un V vieta ir politiskā mēslainē blakus Tautas Partijai !

 34. Skumjais Bruņinieks Atbildēt

  Kaktiņš ar savu SKDS ir konkrēts Sistēmas, oligarhu un Lemberga pakalpiņš un tāds ir bijis vienmēr. Ar zemu noliektu muguru viņš vienmēr ir izpildījis valsts nozadzēju pasūtījumus.
  Ja būs uzdots uzdevums gremdēt kādu partiju, tad Kaktiņš to darīs. Un, kā vienmēr, velns slēpjās sīkumos. Aptaujas var visādi noformulēt..var aptaujāt dažādas ļaužu grupas, var uzdot dažādus jautājumus , ir daudz visādu nianšu, uz kuru rēķina var manipulēt ar reitingu rezultātiem, lai sasniegtu pasūtītāja iegribu.
  Piemēram…neatceros, vai tas bija Kaktiņš vai Freimanis, bet nav svarīgi, jo metodes vienādas. Kad bija jāgremdē Zatlera RP pēdējās pašvaldības vēlēsanās..Uzdevums bija pataisīt RP par sīkpartiju un īsi pirms vēlēšanām tika publicēta aptauja par partiju popularitāti.
  Un ziniet, kāds bija uzdotais jautājums..? UZMANĪBU!! Kā Jūs balsotu, ja notiktu Saeimas !! vēlēšanas un aptauja tika veikta starp valsts iedzīvotājiem!! Ne starp pilsoņiem, ne starp balstiesīgajiem, bet starp iedzīvotajiem visiem. Tobiš arī nepilsoņiem un nav grūti iedomāties, kā tie var izmainīt procentuālo sastāvu, zinot, ka lielākā daļa krievvalodīgo ienīda Zatleru. Un pričom te Saeimas vēlēšanas, ja priekšā ir pašvaldības vēlēšanas.
  Un vsjo, lieta tika darīta…RP tādā aptaujā dabūja mizeru..kļuva par sīkpartiju(lai gan uz to brīdi tai reāli bija 3,5-4 proči), netika pielaista pēdējā vakara TV debatēs un rezultāts pats par sevi saprotams..
  Cik ticams ir Kaktiņa SKDS, var spriest pēc pēdējām pašvaldības vēlēšanām…
  Apskatieties, kādu reitinga procentu aptaujās kretīns Kaktiņš deva JKP pirms vēlēsanām un kādu rezultātu šī partija sasniedza vēlēšanās.
  JKP ir vienīgā partija, no kuras Sistēma, Lembergs raustās..kura vēl nav piejaucēta.
  Un tagad pēc aptaujām JKP ir krietni augstāks reitings, nekā Kaktiņš un visi pārējie mēsli uzrāda. Es Freimani vispār negribu apspriest, jo tas jau galīgi izgaismojās, kad tika pieķerts oligarhu kompānijā.
  Un par Kaktiņu…tur nav jābūt sevišķi gudram, lai secinātu, ka SKDS ļoti smalki, nemanāmi kalpo oligarhu sistēmai. Zinot, cik liela loma ir aptaujām, kā var manipulēt un iespaidot rezultātus…zinot, cik ilgi Kaktiņš nodarbojās ar to mūsu valstī, kur viss ir nopirkts..zinot to visu,kā viņš līdz šim ir manipulējis, var droši apgalvot –
  Kaktiņš ir sen nopirkts ar visām parpalām.
  Kaktiņš tagad te var liet ūdeni, cik grib..tēlot godprātīgu un taisnīgu reitingu pasniedzēju, bet manās acīs uzticība viņam ir nullllle!

 35. Latvijas neveiksmes stāsts ir no augšas līdz apakšai korumpētās un savtīgu interešu vadītās ZZS un V partjas. Un savādākas tās nekļūs. Tās ir palikušas atkarīgas no pašu atīstītās parazītekonomikas kura graujoši iedarbojas uz Latvijas valsti. Ienākumi , kukuļi , jeb “”stipendijas”” kas nāk no parazītekonomikas, ir palikušas par neatņemamu , šo partiju sastāvdaļu. Dubultā cena par elektrību OIK, ātrie kredīti , nepamatoti augstās gāzes cenas un tmll. strauji pieaugošais budžeta deficīts un valsts ārējai parāds , aizbraucošie tautieši , neveiksmīgā nodokļu reforma, korupcija un tml… ir kā milzu akmens uz Latvijas valsts kakla ! Ko ZZS un V ir darījušas lai to novērstu !?!?
  Balsosim par jaunajām partijām . Par korupcijas un valsts izzadzēju biedu – JKP . Arī par LRA kura iestājas par parazītekonomikas likvidēšanu . un tmll.

 36. Vai vel kādam nav skaidrs, ka politiku Latvijā nenosaka ne prezidents, Saeima un pat kaut kāda koalīcijas padome, bet gan 3 A vadītas sarunas, vienošanās par valsti – ko iecelt amatos, kādu valdību veidot, kuri būs ministri = prezidents, deputāti ir tikai aktieri šajā spēlē kuru režisē kaut kur ”Rīdzenē”.
  tas viss kopumā tiek pasniegts, nu vienojās, nu nevarēja vienoties. Pēc vēlēšanām kārtējo reizi Rīgu apciemos vīrs ar hūti galvā un varbūt 3 A vārdā nosacīs, ko darīs ZZS un varbūt arī citi…

 37. Ja pastāv varbūtība, ka pie varas paliek esošie, tad rīt stajos kpv.lv un braukāju ar viņiem kopā viņu busiņā un ağitēju, lai to nepieļautu.

 38. Virsraksts tik tiešām izsaka manas domas.
  Tā ir tīra utopija, cerēt uz jebkādām izmaiņām, nesagraujot šo vēlēšanu sistēmu līdz pamatiem. Ja kāds spēj atbildēt uz pamatjautājuma, kas izvirza deputātu kandidātus, un kāpēc tieši viņus, bet ne citus, tad ar drošu skatu nākotnē dzīvosim tik tālāk. Tie kas kontrolē deputātu koalīcijas padomes lēmumus, pilnīgi vienalga, kādus deputātus ievēlēs, kādus solījumus deputātu kandidāti devuši pirmsvēlēšanu kampaņā. Koalīcijas deputātiem koalīcijas padomes lēmumi ir obligāti. Un jebkuras partijas deputātu domas ne vienu neinteresē, balsosi pēc koalīcijas padomes lēmuma, tikai lēmumus pieņem nezināmi cilvēki, kas nav deputāti. Lai lauztu šo ”demokrātijas” bastionu, vienīgā reālā iespēja ir VISIEM piedalīties vēlēšanās, tikai neko nemest vēlēšanu urnās. Ja kāds ko iemet vēlēšanu urnā, tad nav ko čīkstēt par OIK vai par jebkuru ačgārnību mūsu valstī. Kādu gultu esi saklājis, tādā jāguļ. Un viss resnais gals tikai to gaida, jo mazāk cilvēku piedalās vēlēšanās, jo partijām vieglāk pārvarēt 5 % barjeru.

  • paši nekad velešanu sistemu nemainīs pats saproti, tad kas mainis? tas ka ieveles vel 10 partijas saeimā ari neko nemainis uz labo pusi. ja ir sakarigi priekšlikumi bez lozungiem kā sistemu pararit efektīvu, tad lūdzu cel gaismā, taisa referendumu un vis notiek. bet priekšlikumu jau nav, ir saukļi ar kuru palidzibu cenšas saeimā iekļut tie kuri netika. viss

 39. tā nu gluži nav, veletaji principā balsos tāpat, ko mainit vēlas tik jaunās sīkpartijas kas savu vēlmi sludina kā veletāju gribu

 40. Buržuaziskais nacionālists Atbildēt

  Kaktinu kakta kantori ,pec tam kad ir iekritusi savas aptaujas ar seju dublos , vienmer izspele veco triku ,sak , milzigs daudzums veletaju lidz pedejam sekundem nav izlemusi par ko balsot .

 41. Reitingi rāda un tā arī visdrīzāk būs, ka valdību veidos vairākas partijas. No tā izriet – ka bez koalīcijas līguma nu nekādi, lai arī kāds ko sola, ka iztiks bez tā. Jaunie laiki ir bijuši vairākas reizes, tā ka neuzķeramies.

  • Oligarhu, kampēju un eirokrātu savienība ir nesatricināma – tas ir esošās kārtības pamats, kuru garantē NATO, Briseles komisāri un Vašingtonas emisāri! Mainīt ķeksīšpartijas var bezgalīgi, rezultāts priekš “reņģēdājiem” nemainīsies.

 42. Tie kas balsos par ZZS un VIENOTIBU vel par maz apzagti,patik ka ausis sudus baz.

 43. ja izņēmuma kārtā uz šitā kantora datiem paskatās kāds, kam ir sajēga, ko var un ko nevar uzskatīt par ticamu, tad 79% dati ir vienaldzīgi, bet 21% ir tie, kas ieraudzījuši spīdina acis, un vēlē pēc to ieteikumiem.
  Jā, tas pierāda ka ar centīgu darbu un precīzām zināšanām var panākt daudz.

  • pirms izvērst tekstu Atbildēt

   vajag nejaukt divus dažādus jēdzienus: latvieši un latvijieši ! Tās ir pilnīgi atšķirīgas mentalitātes !
   Nospiedošajam vairumam latvijiešu ir viemaldzīga latviešu saglabāšanās. Pat nīst kā mazskaitlīgos.

 44. Ja valstiskuma pamatā tika ielikta neuzticību nesoša ideja, tad likumsakarīgi no plus+70 uzticības 1991.g. janvārī ( barikādes kā apliecinājums), varneši nodzīvojušies līdz -mīnuss-70. Prātiņ, nāc mājās!
  ” Šobrīd mūsu „projektu” varētu izteikt vienkāršā formulā: „grābj, kas var!” Par valsts identitāti un par ciklopiem valstī. Dr. hist. Harija Tumana blogs: (lu.lv)

  • demogrāfiskā situācija Atbildēt

   Pie varas piesprukušie latv(ij)ieši [dažādo laikos ieklīdušie mankurti] ir tie kampēji un vārda neturētāji !
   Fakts.

Draugiem Facebook Twitter Google+