Mobilā versija
+1.2°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
2. decembris, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Ja Brisele kļūst par “džihāda teroristu centru”, tad kur vēl tālāk? (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Var visādos veidos sevi pārliecināt, ka nedrīkst ļauties panikai un ietekmēties no baumām, atvasinātiem šausmu stāstiem, bet vienalga nepamet apdraudējuma sajūta. Ja Brisele vairs nav tikai Eiropas Savienības galveno institūciju citadele, bet arī “džihāda teroristu centrs”, tad kur vēl tālāk?… Tiesa, nu bez bailēm no skaļas pelšanas drīkst apšaubīt viedokli par Eiropas spēju integrēt islāmam uzticīgos, kuri šejienes demokrātijas iekārtā saskata tikai varas kuslumu un nekavējas to izmantot noziedzīgiem mērķiem. Bet jaunajam un visnotaļ veselīgajam polemikas virzienam nav lielas jēgas, kad daudzu pasaules dižgaru sacerējumos par mūžīgo svētku pilsētu nosauktajā Parīzē cilvēkiem šodien bail iziet no mājas. Protams, biedē 13. novembrī notikušās asinspirts atbalsis. Bet acīmredzot vēl vairāk Francijas drošībnieku informācija par labi zināmiem valstī mītošajiem desmit tūkstošiem džihādistu un policijas vadības godīga atzīšanās mazspējā pieskatīt ikvienu no viņiem. Te laikam būtu vieta apcerei par to līniju, pie kuras drošībniekiem vajadzētu izbeigt auklēšanos ar valstij neslēpti naidīgajiem. Diemžēl cilvēktiesību aizstāvji šo robežu staipījuši un izplūdinājuši līdz tādam absurdam, ka daudzviet Eiropā kļuvis problemātiski izraidīt pat klajus terorisma sludinātājus, kuri labi apguvuši mākslu noslēpties aiz demokrātijas brīvību vairoga.

Nav noslēpums, ka šajās dienās Latvijā cilvēki paši sev un cits citam vaicā: bet ko darīt mums, kur meklēt patvērumu un kā glābties brīdī, kad nopietnu apdraudējumu piedzīvo Eiropas kultūras, gadsimtiem kopto tradīciju, kristietības un pat civilizācijas pamati? Nezinu, vai šis jautājums bija skaļā apritē Ludzas novada Isnaudā, kad vietējā kultūras namā ritēja par pateicības vakaru dēvēts pasākums, taču – kā secina vadītāja Biruta Jermaka –, izskaņā dalībnieki vienojušies atziņā: novērtējot līdzcilvēku atbalstu smagā brīdī, spējam drošāk lūkoties rītdienā arī tad, ja pamalē grozās tumši mākoņi. Pateicība un savstarpēja sirsnība ir ļoti spēcīga sabiedrības saistviela, ko ikdienā pārāk zemu novērtējam. Ziemassvētku priekšvakars ir īstais laiks šo vērtību uzspodrināšanai un godā celšanai. Nav arī jāmeklē kaut kāds satriecošs iemesls. Piemēram, Isnaudas kultūras dzīves vadītāja zinājusi, ka rokdarbniece un garšaugu pazinēja Valentīna Svarinska labprāt izstāstītu plašākam lokam par tiem cilvēkiem, kuri atbalstījuši traģiskās dienās. Vajadzējis tikai šo vēlmi pakuplināt ar vietējo pašdarbnieku priekšnesumiem un izdomāt scenāriju. Pašiem tagad liels brīnums, ka bez skaļas izsludināšanas ieradušies cilvēki ne vien no kaimiņu pagasta, bet pat no tālīnā Mākoņkalna un solījušies būt klāt arī citos šeit ieplānotajos Adventes laika pasākumos.

Pēc nepilna mēneša atkal klausīsimies bezgala vienkāršo vēstījumu: “Miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.” Šiem vārdiem patlaban ir īpaša nozīme.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kur tad tālāk, Monika. JUMS ACIS ARĪ AIZMIGLOJUŠĀS, KAD MUMS ZEM PAŠU DEGUNA 25 GADUS neatzīst Latvijas neatkaribu, pēcāk kūda dažādos veidos krievus pret latviešiem Ždanoka, Pliners, Ciļēvičš, Gļmans, Lindermans. Osipovs, Gapoņenko. Ir uzturēta divkopienu sabiedrība un kūdīšanu uztur manis minētie žīdi. Jūs , Monika ,izglītots , vieds cilvēks esat aizmirsusi , kā žīdi ar kūdīšanu ir veikuši kopš Roamas laikiem! Jūsu gļēvums , atrodoties valdīšanā, ir uzturējusi šo Latvijas diskonfortu. Žironovskis savulaik solīja veikt teroru Latvijā. Ik pāris mēnešus Ždanoka brauc uz Maskavu un piedalās Solovjova raidījumā kopā ar Žirinovski. Kādas zinās viņa tur nodod, saņem! Eiropā visa jezga ir IZRAĒLAS RADI’TA. Palasat vecās avīzes, kā Izraēla izteikusies par kaimiņvalstīm….. sākums ir Izraēlā un Izraēlas apskatnieks ELKINS atklāti pateica, ka Izraēla ir finansējusi kaimiņvalstu dumpiniekus. Uz ausim esat nokrituši!

 2. Monika, kāpēc tu neizmanto lielisko iespēju paklusēt?

 3. Latvija ir tikai 2 izvēles.Draudzēties ar geiropistiem vai putinistiem.

 4. Katrai tautai,katra reliģija liek tautām isplānoto pielūkšanas veidu,kas reliģijas sastādītājiem izdevīgāks.
  Patreiz visiem E S vadītājiem patīk NAUDA lai no kurienes vioņa nāktu un par kādiem līdzekļiem iegūta.
  Tautām jācieš, uzraksta tikai statistiku, rekā iznāca – aizgāja bojā. Lūdzu, lai tik nāk milijoni ar saviem
  uzskatiem reliģiju un izdarībām, katik MUMS E S vadoņiem nāk NAUDA…

 5. Bija disidenti – tagad ir džihādisti! Toties nav čekas, ne cekas. Lai dzīvo cilvēktiesības un demokrātija!

 6. Uz Rīgu!

 7. kur tālāk ? Baltijas jūrā iekšā ! Kad izskalos ārā, tad arī
  par mums lies asaras.
  Post mortem …

Māris Zanders: Interesanti, bet riskantiPiedāvājot "valsts izdevumu finansēšanu uz valsts ārējā parāda pieauguma rēķina", "Vienotība" nonāk pretrunā.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Jāparunā ar deputātiem…

Saeima lems par cirka dzīvniekiem

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas deputāti otrdienas sēdē neatbalstīja aizliegumu izmantot savvaļas dzīvniekus atrakcijās un cirka izrādēs, ziņo lsm.lv. Par to gan vēl būs jālemj Saeimas plenārsēdē. Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka stāstījis, ka deputātu vairākumu pārliecinājusi vēlme neliegt bērniem prieku, ko dod dzīvnieku triki cirkā. Tāpat esot bažas par to, vai cirks spēs pastāvēt bez dzīvniekiem. Līdaka pats gan atbalsta savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu, norādot, ka cirka izrādes dod nepareizu priekšstatu par dzīvniekiem.

Kas vairotu jūsu laimes sajūtu?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (83)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Māris Antonevičs: Šāviens garām, Mežvieta kungs! (42)Ja represīvas iestādes vadītājs pārmet sabiedrībai un medijiem aizraušanos ar kritiku, tas ir skandalozi
Draugiem Facebook Twitter Google+