×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Musulmaņu brālība: Kairā nošauti 42 islāmisti

LETA/AFPLETA/AFP

Ēģiptes drošības spēki protesta akcijas laikā Kairā pirmdien nošāvuši 42 islāmistu aktīvistus, paziņojusi Musulmaņu brālība.

Kā informē Ēģiptes neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāvji, bojāgājušo skaits sasniedzis 42 cilvēkus, bet vēl 322 ievainoti.

Incidents noticis gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītāju mītiņā.

“Mursi atbalstītāji lūdzās, kad policija un armija pret viņiem atklāja uguni un lika lietā asaru gāzi,” teikts Musulmaņu brālības paziņojumā.

Musulmaņu brālības politiskais atzars – Brīvības un taisnīguma partija – aicinājis atbalstītājus uz “Ēģiptes diženās tautas sacelšanos pret tiem, kuri cenšas nostiprināt savu revolūciju ar tankiem”.

Partija mudina “starptautisko sabiedrību un starptautiskās grupas, un visus brīvos pasaules ļaudis iejaukties, lai novērstu turpmākus slaktiņus (..) un nepieļautu jaunu Sīriju arābu pasaulē”.

Turpretī Ēģiptes armija skaidro, ka “bruņoti teroristi” centušies iebrukt Republikas gvardes galvenajā mītnē un nogalinājuši vienu drošības sargu.

“Bruņotu teroristu grupa rītausmā centās iebrukt Republikas gvardes [ēkā], uzbrūkot armijas karavīriem un policijai, kas noveda pie viena drošības sarga nogalināšanas, bet vairāki jauniesaucamie tika ievainoti, no tiem seši atrodas kritiskā stāvoklī,” teikts izplatītajā paziņojumā.

Tikmēr aculiecinieki, to vidū arī Musulmaņu brālības atbalstītāji, stāsta, ka armija raidījusi tikai brīdinājuma šāvienus un izmantojusi asaru gāzi, bet uguni atklājušas “civilā tērptas slepkavas”.

Tikmēr ultrakonservatīvā salafistu partija “Al-Nur” pirmdien paziņojusi, ka tā izstājas no valdības veidošanas sarunām, šādi reaģējot uz protestētāju nogalināšanu.

Svētdien daudzās Ēģiptes pilsētās ielās izgāja gan Mursi atbalstītāji, gan oponenti.

Ēģiptes armija 3.jūlijā pēc vairākas dienas ilgušiem protestiem, kuros piedalījās miljoniem cilvēku, paziņoja par konstitūcijas apturēšanu un par pirmā demokrātiski ievēlētā prezidenta atcelšanu no amata. Lai gan armija apsolījusi pēc iespējami īsa pārejas perioda sarīkot jaunas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, pasauli pārņēmis satraukums par turpmāko situācijas attīstību gan pašā Ēģiptē, gan visā Tuvo Austrumu reģionā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+