×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Musulmaņu nemiernieki sarīko asiņainu sprādzienu Filipīnu tirgū; 14 upuri

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sprādzienā, kas sarīkots nakts tirgū Filipīnu dienvidu pilsētā Davao, nogalināto skaits ir pieaudzis līdz 14 cilvēkiem, un atbildību par to uzņēmies musulmaņu nemiernieku grupējums “Abu Sayyaf”, sestdien ziņoja vietējā televīzija.

Šajā sprādzienā arī tika ievainoti 67 cilvēki, no kuriem 16 bija kritiskā stāvoklī.
“Abu Sayyaf” preses sekretārs Abu Rami paziņoja, ka šis uzbrukums ir “aicinājums uz vienotību visiem modžahediem valstī”. Viņš arī brīdināja par jauniem uzbrukumiem tuvāko dienu laikā, ziņoja telekanāla ABS-CBN vietne.

Sprādziens ir sarīkots laikā, kad Holo salā notiek armijas ofensīva pret šo grupējumu un tās gaitā jau ir nogalināti 30 nemiernieki un 15 karavīri.

Filipīnu prezidenta Rodrigo Dutertes preses pārstāvis, paziņojot par šo sprādzienu, bija minējis 10 bojāgājušos un vismaz 60 ievainotos.

Netālu no sprādziena vietas esoša policijas iecirkņa priekšnieks pavēstīja, ka, visticamāk, sprāgusi bumba, jo daudziem cietušajiem ir šrapneļu ievainojumi. Prezidenta preses sekretārs vēlāk paziņoja, ka sprādzienu izraisījis improvizēts spridzeklis.

Davao ar diviem miljoniem iedzīvotāju ir Filipīnu dienvidu lielākā pilsēta un Dutertes dzimtā pilsēta, kuras mērs viņš bija pēdējās divas desmitgades, pirms šogad pārliecinoši uzvarēja prezidenta vēlēšanās.

Duterte pēc Davao pilsētā notikušā sprādziena paziņoja, ka valstī ir “patvaļīgas vardarbības stāvoklis”. Prezidents uzsvēra, ka šis paziņojums nenozīmē kara stāvokļa izsludināšanu, bet ļauj viņam lūgt armiju veikt operācijas atbilstoši viņa norādījumiem.

Prezidenta padomnieks drošības jautājumos sacīja, ka armijai tiek piešķirtas papildu pilnvaras veikt tiesībsargāšanas operācijas, kuras parasti īsteno tikai policija.

Davao atrodas Filipīnu dienvidu reģionā Mindanao, kur islāmistu kaujinieki gadu desmitiem īstenojuši separātistu sacelšanos, kurā nogalināti vairāk nekā 120 tūkstoši cilvēku.

Filipīnu dienvidos iedzīvotāju vairākums ir musulmaņi, bet pārējā valsts teritorijā – kristieši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+