×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Jaunietis Tukumā aicina “salauzt imigrantus”, policists “gatavot stroķus”. Kāpēc sods atšķiras? (49)

1. "Bombisim logus!"

1no5
Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš
Uzziņa

2014. gadā par nacionālā, etniskā vai rasu naida izraisīšanu ierosināti 13 kriminālprocesi un trīs lietas nosūtītas kriminālvajāšanas sākšanai. 2015. gadā ierosināti 10 kriminālprocesi.

Tukumā bēgļu nav (vismaz oficiāli). Tāpat Tukuma ielās nav musulmaņu. Tomēr tas netraucēja šai jaukajai Kurzemes pilsētiņai, kur gadsimtiem sadzīvojuši latvieši, čigāni, krievi, lietuvieši, ebreji, gada sākumā izcelties ar draudiem, kuri izteikti pret bēgļiem un noskanēja pār visu Latviju. Tika sacelta kājās policija un pret draudu izteicēju ierosināts kriminālprocess. Taču izrādās, ka pirms dažiem mēnešiem aicinājumu sociālajā tīklā pret “melnīšiem gatavot stroķus” izteicis arī Tukuma policists. Bet viņam par šo ierakstu nekas tamlīdzīgs nedraud kā iepriekšminētajam jaunietim.

9. janvārī 24 gadus vecais tukumnieks Mareks sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja: “Eu Tukuma tauta, nav kādam velme iet un brutāli salauzt imigrantus pie pienotavas? vini dzīvo uz slocenes ielas tiesi blakus pienotavai!!!.. Man pie d, es sodien eju bombit logus utt.”

Kā man stāsta Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs, par šiem ierakstiem kļuva zināms pēc zvana no Rīgas policijas kolēģiem, kuri savukārt par ierakstu “Facebook” bija uzzinājuši no kāda galvaspilsētas ziņu portāla.

“Tā kā ieraksts saturēja konkrētus draudus konkrētā vietā, mēs uz turieni aizsūtījām policijas ekipāžu novērošanai. Visos dzīvokļos, kuru logos dega gaismas, iegāja policisti un pārbaudīja cilvēkiem dokumentus – kaut arī nebija zināms, ka Tukumā būtu patvēruma meklētāji, tomēr pārbaudījām. Nebija. Savukārt draudus izteikušo 24 gadus veco vīrieti uzaicinājām uz policiju un pēc konsultēšanās ar Drošības policiju un prokuratūru par aicināšanu izrēķināties ar bēgļiem tika ierosināts kriminālprocess, ko pārņēma Drošības policija. Jauno vīrieti, lai noskaidrotu situāciju, aizturējām uz pāris stundām. Viņš paskaidroja, ka bija lasījis par bēgļu izdarībām Jaungada naktī Vācijā, tāpēc kļuvis dusmīgs un uzrakstījis draudus. Tomēr reāli darīt neko neesot gribējis, tāpat vīrietim nav ziņu par bēgļiem Tukumā,” skaidro J. Bahs. Šis esot pirmais gadījums Tukumā, kad par sociālajos tīklos izteiktu paziņojumu ierosināts kriminālprocess.

Jaunietim piemērots drošības līdzeklis – regulāra atzīmēšanās policijā. Pēc Krimināllikuma 78. panta pirmās daļas – par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, – paredzēts sods brīvības atņemšana līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai naudas sods.

Man izdevās sameklēt Mareku, bet viņš no intervijas atteicās, sacīdams, ka par viņu jau tā daudz slikta sarakstīts un viņa dēļ jau sākot tvarstīt arī citus cilvēkus, kas sociālos tīklos izsaka neapmierinātību par bēgļu uzvedību.

 1. "Bombisim logus!"
 2. Tukumnieks no Kubas
 3. Jāsadod pa nagiem citiem par mācību
 4. Policists aicina gatavot stroķus
 5. Kā uzmana?

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Izjaucot puusim jauno ğimeni Latvijā un atstājot sievieti ar bërniņju,tagad jaunais pārītis “jūtās laimīgi” :-/

 2. Kopš kura laika Tukums atkal ir Kurzemē, tā kā vecajos Kurzemes Hercogistes laikos?
  Man skolā samācījuši muļķības, ka Tukums ir Zemgalē?

  • Līdz pat 1. Pasaules karam Tukums bija Kurzemē. Jo Zemgale jau līdz tam arvien bijusi Kurzemes sastāvdaļa. Tāpat kā Augšzeme jeb Augškurzeme, jeb kā tagad pieņemts saukt – Sēlija.

 3. Tukuma miliči rullē…
  Kas tajā Tukumā ir tāds, ka slikta slava miličiem bija gan senāk, gan nāk līdzi tagad? Vai vēl kādā pilsētā tā ir?

 4. Vai “islama valsts” galvu griezeju bandu masveidiga iepludinasana ES nav jasoda ka ES valstu un tautu nodeviba?

 5. es šos saprotu un atbalstu

 6. Man laikam par maz smadzenes – kāpēc, ja karš/konflikts notiek Sīrijā, lielākā bēgļu daļa ir no Ārfikas un KĀPĒC mums nesīrieši būtu jāuzņem?

 7. Par ko so puisi sodis kad izteica savas domas es ari sos kretinus ienistu vispirms sodiet tos kas PIEKRITA LAI SIE .. SEIT LATVIJA IERODAS tad sodiet ja ir par ko nevis sie .. darisie ka grib bet jus MILISI KLUSEJIET ja IZTEIKSIETIES JUS IEBAZISIM CIETUMA,garigi slimi ta vienigi var domat.

 8. Kā vienmēr parliecinos. Nav jegas parakstities. Šai gadijuma domaju par bēgļiem Tukumā. Jo tas viss jau bija izlemts bez mums jau laicigi.

 9. Un,kāpēc ,tad policim nekas nedraud,ko??? ar ko tad viņš atšķiras no tā puiša,tikai ar to ,ka viņam ir poliča forma un stroķis??? Vai,tad mūsu valstī likumi visiem nav vieni????
  Lūdzu birokrātija darbojas….

 10. DROŠĪBAS POLICIJAI BŪS DAUDZ DARBA.AR SVEŠO KLĀTBŪTNI,- LATVIJĀ IEVIESĪSIES LĪDZZINĀTĀJI,KŪDĪTĀJI ,JEB POLITISKIE DARBOŅI,KO PROTAMS SEKMĒJUSI VIENOTĪBA,-NOLĀDĒTIE KOMUNISTI,KREISIE,PĀRBĒDZĒJI.NOTIKS RUPUBLIKAS SADALE,BET KUR LIKS VISUS NOTIESĀTOS (POLITISKOS).DZINTARAM VIŅUS VAJADZĒS AIZSTĀVĒT,JO CITĀDĀK VISS AIZIES LĪDZ PILSOŅU KARAM.AICINU NEBREMZĒT ,BET SPIEST GĀZI LĪDZ GRĪDAI,JO ES IR SABRUKUMA ROBEŽAS.VIENOTĪBAI ES NEIESAKU ATRASRIES PIE VALDĪBAS,VAJAG,-LAICĪGI BRAUCIET UZ KRIEVIJU TAUTAS IZDRĀZĒJI.LAI DZĪVO LABĒJI RADIKĀLAIS.KATRU KURU DROŠĪBNIEKI IEROBEŽO ŠODIEN TIESĪBAS BEZ TIESISKA PAMATA IR JĀAPVIENOJAS,LAI CĪNĪTOS PRET KGB DARBOŅIEM.IR LAIKS 5.ATMODAI.

 11. Nu ,tad ko,mīļie! Būs jāarestē lielākā daļa latviešu,jāsabāž cietumā,lai “nabaga bēglīšiem” drošāka dzīve Latvijā.. Valdība taču ir gatava upurēt mūs un mūsu bērnus.. Es nesaprotu,kā vēl,lai tauta kliedz,ka negrib šos izvarotājus šeit redzēt..

 12. Kāda tur naida kurināšana? Vai tad mēs nevarēsim aizstāvēt savas sievas,sievietes? Bet tā jau laikam būs,ka vietējie dabūsim ciest no valsts,jo pret migrantiem jābūt iecietīgiem. Jaintegre,jāpakļaujas jo viņi nabadzini cietuši. Bet reāli ir tas ka mums viņi visi izskatās vienādi un nevienu konkrēti nespēs vainot ne pierādīt. Un mūsu policijai vieglāk sodīt vietējos nekā meklēt adatu siena kaudzē

  • kāda naida kurināšana,kurš tad priecājas,ja ierodas ..Es ar cirīti tagad kopā gulēt iešu,paldies valdībai,lai tik kāds man pieskaras.Vai tad aizsargāties arī nedrīkstēs,jāklanās un paldies jāsaka,ka ieradāties,kurš iesāka karu pie tā lai brauc, asv taču visu cerību zeme.

 13. mēs redzam, ka policija un DP par izlēcējiem pret Latviju un latviskumu ir bezzobaina, imūna, tad Latvijas iedzīvotāji, būsim modri , būsim kopā un uzmanīgi vērosim , ko dara bēgļi un nepieļausim ne mazāko mēģinājumu aizskart Latvijas iedzīvotājus, veicināt kautiņus. Būsim modri un NEKAVĒJOTIES PIELIETOSIM VISUS LIKUMĪGUS PASĀKUMUSTO NOVĒRŠANAI,. Es negribu, ka ar kādu manu tuvinieku , vai Latvijas iedzīvotāju grābstās. Man ir pieredze ar dienvidniekiem, viņu uzbāzību. Tā, Cēsīs gruzīni uzņēma filmu ģenerālis Rahimovs un man bija jāpavada mājās skaita mana radiniece pēc darba ēdnīcā ap 20:00, jo melnīgsnējie klīda vakarā pa pilsētu un UZMĀCĀS, VAKTĒJA SKAITAS MEITENES.
  Labi , ka biju spēcīgs , , muskuļots, bet tāpat lūrēja un līda klāt!
  Viena va;ļīga dāma nolika pie vietas. Piekrita iet parkā uz seksu , novilka biksiņas, un teica , ka ies čurāt , uzmeta plecos žaketi ar maku un pazuda. Gruzīns nesa uz miliciju m biksītes un paģērēja meklēt dāmu….. Cēsis smējās kā kutinātas.

 14. Mūsu masu saziņas līdzekļus vada prasmīga roka. Diskusija par migrantiem no jautājuma “Kāda suņa pēc mums viņi savā valstī ir jāuzņem?” prasmīgi tiek novirzīta uz jautājumu “Kā mums viņus labāk uzņemt?” Un šo otro jautājumu pārvēršot par neapstrīdamu lozungu jau var vērsties pret visiem, kuri kaut ko nepietiekoši toleranti šajā virzienā ir pateikuši.

 15. Man ar būs kriminālprocess Atbildēt

  Izskatās ka Baham nav pirmā reizi kad jāglābj savu kolēģu **. Tam ** arī tad vajag uzmest kriminālprocesu. Lai tā dirsa pasvīst. Ne sūda nejutu atšķirību starp Makša un menta izteikumiem. Atšķirība tajā ka ments dabon aizrādījumu bet paganijs ments dabon brnājumu. Afigeķ.

 16. Ja tik loti gribam imigrantus tad varam mainities, kurhs pirmais Mezhviets, Reirs, Straujuma…….
  no shiem trim nosauktiem ari nekads pienesums valstij nav, tapat ka ka no tiem kurus pienemsim

 17. L.Grantiņu par mutes palaišanu aresta laikā pamatīgi piekāva,roku pat salauza… .

 18. Paskatos uz to bildi raksta sākumā. Skaista meitene un kas blakus? Skumji paliek domājot, kas ar mūsu tautu notiek. Vai tiešām sievietei ir tik svarīgi k***

  • Skaista meitene, un puisim ar ne vainas. Un ja vēl nelieto alkoholu, netaisa mājās tračus, tad viss ir super! Viena laimīga sieviete Latvijā vairāk! Es arī neesmu sajūsmā par tiem bēgļiem, kuri nemaz nav bēgļi, pat ne labākas dzīves meklētāji, bet vnk “parazīti”, kuriem tik -dod, man vajag, pienākas… Protams pāris procenti no viņiem visiem arī ir kara bēgļi, un pret tiem nu gan man nav nekas pretī. Tie, kas no nāves ķetnām izmukuši, cienīs arī kaimiņu māju, kas patvērumu ir devusi.

  • Tu esi lauķis. Pavisam noteikti.
   Un rasists, acim redzot.

 19. Mūsu valsts,ir riktīga sū.u bedre. Auzstāv imigrantus tik,a savus tautiešus nevar aizstāvēt. Mans brālis vairākas reizes policijā gāja un teica policijai ka viņam sms uz tel.sùta draudus,piekaus,nositīs,bet poliči tik raustīja plecus,un teica ka neko navar izdarīt,jo tie ir tikai izteikti draudi bet viņam pašam jau nekas nav nodarīts. Tā arī mans brālis sagaidīja draudētāju,un dabūja nazi pie rīkles,piparu gāzi acīs…… Policija,man smiekli nāk par viņiem…

 20. par policistu neviens neko nedzirdeja, tapec viss klusu, kamer tukumnieka gadijumā sacēlās troksnis un policija veica paraugdemonstrejumus plebejiem, lai iebaiditu un tie saprastu ka bēgļu tēma ir tabu.
  ja žurnaļuga cepdams rakstu butu iedziļinājies tad butu šokejoša virsraksta vietā uzrakstijis patiesibu- sodi vel nekādi nav. ir ierosināta lieta kas vel nav izskatita. tiesā ja tik tālu nonāks advokāts bez pūlēm pieradis ka nekāda naida kurināšana nav, ka apdraudejuma nav jo bēgļu jau tur nav….. un viss izčākstes

  • ” slotaskāta lietā” jau ar advokāti visu atspēkoja,bet ko tas līdzēja?Prokuroriņi laikam saņēmuši kārtīgu honorāru un visiem spēkiem cīnās par krimnašista personīgā slotaskāta pataisīšanu par valstiski aizstāvamu objektu.

 21. Fascinē šitie pozitīvie samārieši, kuri vēl aizstàv šos bēgļus..man patīk salīdzinājums šai situācijai – ja tev piedāvās konfekti no konfekšu kastes un pateiks ka dažās ir inde, vai tu ēdīsi kadu konfekti??

 22. Es viņus atbalstu ! Kurš tad aizstāvēs savu valsti ? Tie kas klanās Junkera priekšā ?

 23. Augstustāvošā persona,kā tevi sauc?

 24. “Uzņēmējam” vajag savu individuālu programmu par štukačošanu,

 25. Iegaumējiet to Irinu titulbildē !

 26. Ļoti ceru, ka beidzot iesēdinās kādu rasistu un aicinātāju uz vardarbību! Man kauns par rasistisko Latviju!!!

  • Ja tu esi latvietis, tad es esmu čukča !
   Kārtējais civilokupants bezd. Lasies uz savu
   labāko raši, nemaitā te gaisu !

  • Muļķa ,latvieti!(izklausās gan pēc rašijas pārstāvja)Tad uzņem tos ”nabaga bēglīšus” savā ģimenē,tikai pēc tm nesauc poličus kad apgrābstīs un izvaros (labākā gadījumā) tavas ģimenes sievietes!Šitos spridzinātājus un rīkļurāvējus nedrīkst vispār Latvijā laist iekšā

  • Viss šis bēgļu jautājums ir loti svarīgs , bet vai Latvijas valdība ir prasījusi , ko Latvijas tauta domā ? Ne referendums rīkots , ne kā citādi aptauja rīkota valstiskā līmenī . Riebjas ! Vai mums to pašu vajag , kas notika Vācijā ? Tukuma puisis pārforsēja publiski izsakoties , bet īstenībā lielākā daļa tautas domās viņam pievienojas ! Ne latviesiem , ne krieviem , ne citiem , kas visu laiku dzīvo šeit , nevienam tie musulmaņi viltus bēgļi nav vajadzīgi , ja ierodas , tad tikai gimenes ar bērniem , reāli bēgļi , nevis labākas dzīves meklētāji , slīmesti un potenciālie jaunie vīrieši -kaujinieki , lielāko tiesu vīrieši arī izskatās pēc tādiem . Vajag pajautāt , kur tad viņu mātes un māsas ?

 27. Kārtējais pasūtījuma rakstelis. Kas maksāja? Vai frau ribentropp? Ja runājam par mutes brūķēšanu, tad jāsāk ar Saeimas dzīvmasu. Tur viens otrs dzērumā visus lika “nošaut”. Ja pameklē, tur noteikti vēl visu ko var atrast. Par vates muldēšanu masmēdīkļos un sejasgrāmatās kaut kā nav redzēta nekāda “orgānu” reakcija. Bet tur ir ko darīt. Cilvēku pretestība ultraliberālajai politikai ir tikai dabīga reakcija, kas pēc šādām izdarībām kļūs tikai stiprāka.

 28. Suns, kas rej nekož Atbildēt

  “Nesen latvietis Anglijā nogalināja meiteni, Nīderlandē uzdarbojās latviešu pedofils. Vai mēs gribētu, ka angļi kliedz: latvieši ir slepkavas, nīderlandieši: latvieši ir pedofili, – un sāktu latviešu grautiņus savā zemēs?” jautā varas pārstāvis.
  —————
  Jāatgādina varas pārstāvim, ka Latvieši ES robežās nav migranti. Latviešu noziedznieki statistikas ziņā pat neizceļas starp pārējiem lai tie būtu pieminēšanas vērti. Un ja skatās no statistikas cik latviešu ir gājis bojā no vietējo un arī sabraukušo imigrantu puses, tad tas cilvēks kas kaut ko tādu piemin ir vienkārši aprobežots demagogs.

  Uz visu šo mutes brūķēšanu tomēr ir jāraugās no tā skatu punkta, ka tas ir protests. Tautai neviens piekrišanu nav prasījis. Piemēram, man daudz loģiskāks solis būtu apciemot Saeimu ar AK-47 un tādu pašu vizīti izdarīt pie Tukuma varas pārstāvjiem, jo tā ir ļaunuma sakne, nevis bēgļi.

  Ā, un vjetnamieši nav nekāds jaunums. Ja ir finansiālas problēmas viņus izsūtīt, lai liek atstrādāt izdevumus, ja paši nav ar mieru doties uz mājām kaut vai ar kājām.

  • ak, paskaties spogulī. Arī latvieši Eiropas robežās IR migranti, kas meklē labāku dzīvi tur, kur tāda ir. (Tieši tāpat kā laucinieks, kas labāka darba dēļ pārceļas uz Rīgu, IR migrants). Un daļa no tiem latviešiem, lietuviešiem, poļiem, čehiem, u.t.t., kas pārceļas uz dzīvi (migrē) uz Veco Eiropu, TO dara lielāku pabalstu dēļ. BET savā dziļākajā būtībā tas nav nekas nosodāms vai kā citādi nīdējams, ja tādas iespējas ir, nav iemeslu, lai to nedarītu. Un tieši tādēļ tas ir kas cits nekā sīriešu, irākiešu, ēģiptiešu bēgļi, kas negrib karot un bēg uz “apsolīto” zemi – Eiropu. No šāda viedokļa viņus ir grūti nosodīt, bet pavisam kas cits – vai Eiropa spēj visus uzņemt (šķiet, acīmredzami, ka nespēj viss) un ka iebraucējiem ir jāievēro Eiropas likumi un tikumi – ja neievēro, tad durvis ir tur un jādodas atpakaļ. Ļoti vienkārši.

 29. Sen jau esmu novērojis, ka DP mums vadošos amatos darbojs rūdīti demagogi. Tā kā silti iesaku, lai izvairītos no pārpratumiem, jā tik ir iespēja, labāk šajā kantorī pēc palīdzības negriezties.

 30. Es gan neesmu pret BĒGĻIEM Latvijā, protams īslaicīgiem,
  kā tas inkognito “varas pārstāvis”.
  Bet esmu pret IMIGRANTIEM , kuru starpā var būt
  99% islama kaujinieku, kuri var apdraudēt manu un
  manas ģimenes locekļu dzīvības.
  Tā “pārbaudīšana” uz robežas ir tukša plātīšanās.

  • Tas ka to imigrantu vīriešu ir trīs reizes vairāk, nekā sieviešu var nozīmēt tikai to, ka tā ir slēpta agresija. Parasti jau bēgļi dodās ceļojumā ar visu ģimeni. Un pat ja tā nav, tāda disproporcija pate rada bīstamu situāciju.

 31. kāpēc “mutes brūķēšana” ?

 32. Tas Juris Rozenbergs laikam cer uz vergu darbaspēku ?

 33. Ko tāda Irina lielās ar savu kubieti ?
  Normāli sieva iet pie vīra(jo vairāk – uz silto zemi).
  Laikam ačgārnību uzskata par etalonu ?

 34. Protams,protams,pasaules klaidoņiem ir tiesības latviešus
  lamāt pēdējiem vārdiem,bet latviešiem ir pienākums to
  uzklausīt ar idiotisku Šveika smaidu sejā !!!!!!!!

  Interesanti, kas no manis paliktu pāri, ja es aizklīstu uz
  kādu no to klaidoņu zemi un sāktu viņus gānīt pēdējiem
  vārdiem ???????????????

  Ne mani kāds ar telegrammu izsauc uz svešu zemi,
  ne es viņus ar telegrammu izsaucu šurp !!!!!!!!

  Dzīvosim katrs savā zemē un nebūs nekādu
  konfliktu ne ādas krāsas dēļ,ne ēšanas paradumu,
  ne ģērbšanās paradumu dēļ !!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+