×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Mūža balva par ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta Inārai Beļinkajai

Foto: LETAFoto: LETA

Balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā šogad piešķirta apgāda “Jānis Roze” direktorei Inārai Beļinkajai, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balva “Grāmatizdevēju draugs” piešķirta Latvijas Radio1 raidījuma “Radio mazā lasītava” veidotājiem par radošu un aktīvu grāmatu un lasīšanas veicināšanu. Balvas ieguvējs, tāpat kā Baltijas grāmatu mākslas konkursa laureāti tiks sveikti Latvijas grāmatu izstādē Ķīpsalā 27.februārī.

Trešdien arī tika paziņotas grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele 2014” nominētās grāmatas septiņās kategorijās. Kopumā 40 izdevēji konkursam iesniedza 117 grāmatas, nominētas tika 36 grāmatas.

Nominēto grāmatu izstādes varēs aplūkot Latvijas grāmatu izstādē Ķīpsalā laikā no 27.februāra līdz 1.martam, grāmatu namā “Valters un Rapa” no piektā marta līdz 5.aprīlim, Rīgas Centrālajā bibliotēkā no 05. līdz 31.martam, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5.stāvā no 12.marta līdz 1,.jūlijam, kā arī izstādē “2014.gads Latvijas grāmatniecībā” Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā no 27.marta līdz 20.maijam.

Konkursa “Zelta ābele” noslēguma ceremonija notiks 9. aprīlī.

Grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele” notiek kopš 1993. gada, tā pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Grāmatas noformējums atspoguļo sava laika māksliniecisko izpratni, poligrāfijas un papīra ražotāju iespējas grāmatas satura pilnīgākai atklāsmei. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un popularizēt sabiedrībā grāmatas, literatūru un lasīšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+