Latvijā
Kriminālziņas

Par divu pensionāru slepkavību – mūža ieslodzījums12


Stanislavs Spila jau pabijis 17 gadus cietumā par trīs cilvēku slepkavību.
Stanislavs Spila jau pabijis 17 gadus cietumā par trīs cilvēku slepkavību.
Foto – Artis Drēziņš

Vakar Rīgas rajona tiesa piesprieda mūža ieslodzījumu Stanislavam Spilam, kurš pagājušā gada vasarā Jaunolainē nogalināja divus sirmgalvjus pēc viņu atteikuma iedot padzerties ūdeni.

Apsūdzētais pagājušā gada 10. augustā pēc pusnakts Jaunolainē nonāca apstākļu sakritības dēļ – par braukšanu bez biļetes viņš tika izsēdināts no vilciena. Alkohola reibumā esošais vīrietis gājis tālāk kājām un nonācis pie savrupmājām “Ceļmalas” Jaun­olainē, kur vēlējies palūgt padzerties ūdeni, tāpēc pieklauvējis pie loga. Mājas iemītnieks pensionārs Leonids Zagdajs atteicies dot ūdeni. Par to Spila pensionāru ar sitieniem un naža dūrieniem nogalinājis. Tāds pats liktenis piemeklējis arī otru mājas iemītnieci pensionāri Sofiju Jevdokimovu, kura, izdzirdot troksni, bija iznākusi no istabas. Pēc slepkavības izdarīšanas vīrietis vēl nolaupījis dažādas sadzīviskas lietas un tad aizdedzinājis māju. Līdz ar māju sadega arī suns Lācis.

Par zādzību, dedzināšanu, suņa nogalināšanu, kā arī par zādzību dienu iepriekš Salaspils novadā tiesa S. Spilam piesprieda mazākus sodus, bet tie tika ietverti lielākajā – mūža cietumsodā. Zīmīgi, ka tikai pagājušajā gadā 38 gadus vecais S. Spila bija iznācis no cietuma, kur sabija 17 gadus par trīs cilvēku slepkavību, un bija apmeties uz dzīvi Dagdas novadā.

Saistītie raksti
LA.lv