×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Mūžam tavs runčuks jeb Vīriešiem par 8. martu (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Vīrietis ar nopirktajiem ziediem 8.martā - Starptautiskajā sieviešu dienā.

Cilvēces progress iezārkojis tālā atmiņā baigo gadu simteņus, kad sievieti kā būtni turēja par izgatavotu no Ādama ribas, bet kā lauleni – par vīra likumīgo īpašumu, kam gari mati – īss padoms. Īgņam filozofam Šopenhaueram, kurš uz dzīvi skatījās bez pūdera un indēja sabiedrību, ka pretējais dzimums nav spējīgs izrādīt interesi un saprast nevienu lietu, ka pat izcilākais intelekts starp Ievas meitām nav radījis mākslā ko īsti oriģinālu un nav sniedzis pasaulei paliekošas vērtības kauču vienā jomā, cilvēktiesību tribunāls piespriedis nāvessodu, pakarot aiz zvaniem.

Mūsu valsts, ģimene un vīrieši sen kā nodoti femīnā uzraudzībā. Sievieši kļūst par Valsts un Ministru prezidentēm, Saeimas spīkeru un pirmo lēdiju amats viņām nodots lietošanā uz mūžu. Vīrietis demisionējis no ģimenes galvas postamenta, noteikšanu un naudas maku pārņēmušas laulātās draudzenes, kuras labā garīgajā var dalīties ar resursiem, ja tie palikuši pāri pēc lūpukrāsu iepirkuma.

Ja negribat sapurgāt attiecības un ielaist mājā hibrīdkaru, atcerieties, ka šodien svētki. Nerunājiet, ka neesat sociālistisko ieradumu vergi. Daudzviet darba kolektīvos svinēs 8. martu atbilstoši senām tradīcijām un paražai – galvenais, lai nepietrūktu dzeramā un uzgriežamo. Kas dara grūtu mūžam tava runčuka sirdi? Kā apdāvināt peļukiņu un bumbulīti, savu karalieni? Pieņemts, ka Sieviešu dienā otrām pusītēm pasniedz kompensējošo par gada garumā nodarītām pārestībām, sākot ar “tu man nenopirki to nercu” un beidzot ar “tu ne tā uz mani paskatījies”. Tāpēc revanšējoties neesiet sīkumains, neknapinieties dārgumiņam ar kapara naudu. Jums jāapsveic cilvēki ar citu fizioloģiju, mentalitāti un garšas izjūtu, tāpēc papriekš jāizpļauj tādu augu sugu kā tulpju, hiacinšu, ciklamenu un pavītušu neļķīšu plantācijas. Bonuss par ideju atkorķēt šampi, kaut lielāku iespaidu atstātu uzaicinājums vakariņās Elizejas laukos. Jūs neesat bagāts kā Rokfellers un jakuts pēc tautības, lai daiļavas apbērtu dimantiem, taču arī ne apaļš idiņš, lai izgāztos, kā velti pasniedzot termoforu vai “Gotiņu” konfekškasti. Protiet saskaitīt 10 atšķirības, kad sirdsdāmai pērkat biļetes romantiskam ceļojumam uz Rio sambas karnevāla sezonā vai uz nožēlojamu “Mogo” un “Kurbada” finālspēli hoķītī. Aiziet uz juvelieri nav zemē metama ideja. Pie dāvanām, kas nākušas no tiešām mīlošas sirds, skaitāma kosmētika, ko ziest uz visiem četriem vaigiem (tikai “Shiseido”!), šika spa kompleksa abonements un epilācijas kūre, pušķojot draudzenes privātmežu kā kaķīti vai vāverīti bikini zonā. Ielāgojiet, 8. marta tulpīšsvētki nav izgudroti štīmes taisīšanai un mūļa pievilkšanai. Šis ir peļņas laiks čipendeilu profīšiem. Pamēģiniet, vai pats nevarat nopelnīt ar erotisku priekšnesumu guļamistabā. Atalgojumā par prīmā izpildītu numuru iecerētā dosies gultā, apģērbta trim pilieniem “Chanel No5”. Ja arī naktskreklā, tas naktī sarausies par šalli.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Gudri cilvēki,
  atkārtoju- gudri cilvēki,
  kā, piemēram, Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms saka tā:
  Vakar es nopirku tulpes, ko šodien dāvināšu sievietēm, kas ir man līdzās. Tāpat kā Latvijā, arī mums, zviedriem, Starptautiskā sieviešu diena 8. marts ir nozīmīgs datums.

  Mūsu valstīm ir daudz kopīga. Strādājot par diplomātu, esmu iepazinis Latviju, kas daudzos aspektos līdzinās manai dzimtenei. Zviedri un latvieši mīl dabu, sēņo un ogo, mums ir līdzīgi ēšanas paradumi un svētku tradīcijas. Mēs svinam vasaras saulgriežus, ēdam kūpinātas, marinētas un konservētas zivis. Mēs dzeram alu un degvīnu. Mēs dziedam koros, dejojam tautas dejas, un pat mūsu tautas tērpi ir līdzīgi. Un mēs svinam 8. martu.
  Tomēr pamazām es esmu sapratis, ka mēs svinam dažādi. Latvijā sievietēm tiek pasniegti ziedi un viņas tiek vestas pat uz restorānu vai izklaides vietām. Zviedrijā 8. marts ir politiska diena, kurā mēs pievēršam uzmanību, kā vispārējā līmenī uzlabot sieviešu un meiteņu situāciju Zviedrijā un pasaulē.

 2. Jo tālāk, jo trakāk Atbildēt

  TUKŠPAURIS totālā pālī nu murgo par “runčuku” …
  Idijot, ja nevēlies svinēt 8.martu, tad nebezdē uz tiek, kuri sveic sievietes 8.martā …

 3. Apsveicot latvju sievieti, pacelsim to līdz krievietes līmenim!

  • jautājums >>> ff Atbildēt

   Nu nevajadzētu tā lepoties ar savu …stulbumu!
   Vai esi par …stiulbu, lai zinātu, ka 8.marts sākās 1014.gadā Amerikā?

   • jautājums >>> ff Atbildēt

    !Nu nevajadzētu tā lepoties ar savu …stulbumu!
    Vai esi par …stiulbu, lai zinātu, ka 8.marts sākās 1914.gadā Amerikā?

 4. Protams, vēsturiski šie svētki ir izzīsti no Klāras Cetkinas pirksta un tiem piemērots viltots datums. 1857. gada 8. martā, turklāt svētdienā (!), nekāds Ņujorkas tekstīlnieču streiks, kurš ies streikot svētdienā? Tā laika presē par to it kā nekas neesot bijis. It kā Cetkina šo dienu vēlējusies saistīt ar ebreju Purim svētkiem.

 5. Svētkiem nav ne vainas! Slikti, ka atkal politika iejaukta. Nu nesvin šos svetkus 105% Pasaules valstīs. Pat 100% valstu 8 marts nav brīvdiena. Netici? Sievieti vajag cienīt, mīlet katru dienu! Netici? Pamēģini! Saprati? Malacis!

 6. Aizvainojoši lasīt ko tādu. Ja arī raksts bija par 8.marta nejēdzību, manuprāt, beigās sanāca, kā apvainojums sievietēm. Man vienmēr bijis daudz jāstrādā, lai nopelnītu sev kaut cik pieklājīgu iztiku. Nelietoju ne shiseido, ne chanel, lietoju labu kosmētiku, kas man pa kabatai. Savam vīrietim uz kakla nedzīvoju, negaidu dārgas dāvanas, priecājos par ikvienu puķīti un dāvanu, ko dāvina no sirds. Ēst gatavoju es, māju tīram abi. Manuprāt, šāds modelis ir lielākoties. Neredzu šādai ironijai jēgu.

  • Jau sen ir pierādīts, ka
   BRUNČAINĀS UN HUMORA IZJŪTA
   ir nesavienojamas lietas !
   .
   Šī arī meklē pat mazāko ieganstu
   APVAINOTIES …
   Teiksi vēl, ka nav piržu Grieča ??

  • Fuj, cik riebigs, zultains rakstins.Rakstniekeli, laikam tava dveselite tikpat zults pilna.
   Rakstu-tava-jo neredzu iemeslu tadu cilvecinu pat ar lielo burtinu uzrunat.Negribi-nedavini neko nevienam ne jubilejas, ne Ziemsvetkos, ne Sieviesu diena.NEPIEMINI pat svetkus.Bet ko rej, kranceli!

   • Tik tiešām, kā tanī teicienā: – A všivij vsjo pro baņu – !!!

    Par 8.marta nejēdzību, nevis kā apvainojums sievietēm !!!!!!!!!

 7. ” Mūžam tavs runčuks. ”
  .
  Runčam tavs mūžuks !
  .

 8. Kas tā par starptautisko sieviešu dienu? Vai mauku diena?

  Visa pasaulē atzīmē mātes vai pat visas ģimenes dienu.
  “Starptautiskā” ir pārpalikums no padumjajiem laikiem. Visu mulķu diena. Padumjā svētdiena ēzeļiem no vēstures mēslainē iebirušās Padumijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+