×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Mūzas meklējumos – pirmais Mākslas pikniks Lūznavas muižā

Foto-Raimonds KalvaFoto-Raimonds Kalva

Svētdien, 24. jūlijā, Rēzeknes puses gleznaino, no jauna atdzimušo Lūznavas muižu un tās parku savā varā pārņems mākslas mūza, jo tur pirmo reizi norisināsies Mākslas pikniks. Visu dienu līdz pat vēlam vakaram lieli un mazi apmeklētāji varēs izbaudīt Latgales jūgendstila pērles atmosfēru, kā arī piedzīvot dažādas mākslas, mūzikas un dejas priekšnesumus, vērot kino un izbaudīt dažādas garšas.

Jau 20. gadsimta sākumā Lūznavas muižu Kerbedzu dzimta esot cēlusi kā vietu mākslai un mūzikai. Tiesa, vēlākos gados muiža piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, bet pērn tā atdzimusi no jauna. “Lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt mūza,” saka Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele.

“Doma par Mākslas pikniku Lūznavas muižā radusies, savienojot te mītošo mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru,” skaidro I. Drele. Ideja savienot dažādas jomas un disciplīnas, parādot, ka nav jābūt profesionālam māksliniekam, lai spētu apkārt atklāt un novērtēt skaisto, tādēļ uz pirmo Mākslas pikniku aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un gastronomisku baudījumu.

Pāri visam te valdīšot mākslas mūza – būs skatāma gaismas objektu izstāde, Latgales mākslinieku gleznu un grafikas izstāde “Tautumeita”, mākslinieces Ingas Onževas un apvienības V.I.V.A. gleznu tapšana, Anastasijas Dubovskas instalācija un Līgas Grāveles portretu darbnīca. Tāpat varēs novērtēt muižā iekārtotās izstādes: te aplūkojami gan šī gada Latgales podnieku dienu meistardarbi, gan Rēzeknes Dizaina un mākslas vidusskolas absolventu darbi, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra keramikas kolekcijas izstādi.

Protams, kā nu māksla bez mūzikas! Mākslas piknika mūzikas programmā būs iespēja dzirdēt gan vietējos Rēzeknes puses, gan viesmāksliniekus, gan akustiskas, gan enerģijas pilnas koncertprogrammas. Uzstāsies Rēzeknes klezmeri, “The Jokers Juniors”, “Weird Wednesdays”, “Ave JahBahus” trio, arfas un performanču māksliniece Elizabete Lāce, Liene Narcis, grupa “The Coco’Nuts”, dziesminieks Haralds Sīmanis, bet piknika noslēgumā klausītājus priecēs grupas “Pieneņu vīns” un īpašā akustiskā koncertā – pazīstamā grupa “Dzelzs vilks”.

Mākslas piknikā Lūznavā garšas kārpiņas lutināšot pavāri no Portugāles, Spānijas un Francijas. Piemēram, launaga laikā piknika apmeklētājus priecēs uz ugunskura vārīta zupa Kerbedzu gaumē, bet vakarā Pērtnieku gardumi aicinās nu jau par tradīciju Lūznavā kļuvušās gardēžu vakariņās. Protams, ikviens varēs baudīt līdzpaņemtā piknika groza labumus, tam visu dienu būs atvērta Lūznavas muižas parka teritorija.

Īpaši gaidīti ir bērni, kuriem Mākslas piknika programmā būs paredzētas dažādas meistardarbnīcas un meistarklases (plkst. 13 – 15) – vainagu pīšana, akmentiņu apgleznošana, sveču liešana, stencilu veidošana, dzejas radīšana, piknika burgerīšu gatavošana, pankūku apdrukāšana ar sietspiedi. Visu gaišo dienas laiku ikviens gribētājs varēs pārbaudīt savus spēkus arī lokšaušanas meistarklasē. Sadarbībā ar Rīgas starptautisko filmu festivālu “2ANNAS” mazie mākslas baudītāji varēs noskatīties bērnu un ģimenes filmu programmu.

Piknika laikā vakarā muižas teritorijā darbosies Kino telts, kurā pēc bērnu un ģimenes filmu programmas būs skatāma arī poļu īsfilmu programma, laikmetīgās mākslas centra “kim?” filmu programma, bet noslēgumā festivāla “2ANNAS” kuratori piedāvā vizuāli iespaidīgu avangarda un eksperimentālo īsfilmu programmu par un ar mākslu.

Svētdienas pēcpusdienā muižas Sarkanajā zālē savu vietu atradīs arī laikmetīgās dejas un improvizācijas izrādes – muižā būs skatāma dejas apvienības “Dejas anatomija” izrāde “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?”, horeogrāfa Valērija Oļehno izrāde “Bez vadiem” un vakara noslēgumā arī improvizācijas teātra “18PLUS” smieklu terapijas seanss, bet parka zona būs vislabākā skatuve Sandras Lapiņas dejas izrādei “Ekskursija”.

Īpašais notikums līdzās citiem – Mākslas piknikā “atdzīvosies” ne tikai muižas centrālā ēka, bet arī klēts, pagrabs un dažādas parka vietas.

 

Varbūt noder!

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un pasākuma norises vietā.

Cena: EUR 2. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot) ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+