Foto – Juris Kalniņš

Mūze ar savu šīs sezonas labāko rezultātu ieņem piekto vietu sacensībās Somijā 0

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze otrdien Somijas pilsētā Turku ar savu šīs sezonas labāko rezultātu ieņēma piekto vietu tradicionālajās somu vieglatlētikas leģendas Pāvo Nurmi memoriālajās sacensībās, kas reizē bija arī Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “World Challenge” sērijas mači, tomēr nespēja izpildīt pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Mūze, kura šosezon sacensību apritē atgriezusies pēc pērn gūtas smagas ceļgala saišu traumas, šķēpu raidīja 59,79 metrus tālu, šo rezultātu sasniedzot trešajā mēģinājumā. No pasaules čempionāta normatīva (61,40 metri) viņa atpalika par 1,61 metru.

Latvijas sportiste vēl trīs reizes šķēpu raidīja tuvu 56 metru atzīmei, bet pēdējā metienā bija 56,53 metrus tāla, bet vēl viens metiens viņai netika ieskaitīts.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Tatjana Haladoviča no Baltkrievijas, kura sasniedza rezultātu 65,03 metri, kamēr viņai 97 centimetrus zaudēja austrāliete Kelsija Lī Robertsa, kura laboja savu personīgo rekordu.

Tikmēr trešo vietu ieņēma pazīstamā Dienvidāfrikas Republikas šķēpraide Sunete Vildžoena, kura bija 61,54 metrus tāla, bet vienu pozīciju virs Mūzes palika islandiete Asdisa Hjalmsdotira, kurai latviete zaudēja 1,23 metrus.

Sacensībās startēja 11 šķēpraides.

Mūze pirmās sacensības pēc pērn Eiropas čempionātā piedzīvotā ceļgala krustenisko saišu plīsuma aizvadīja 25.maijā, startējot “Rīgas kausu” sacensībās Ogrē, kur bija 56,61 metru tāla, bet jūnija sākumā “Ventspils šķēpu” sacensībās viņa sasniedza rezultātu 59,50 metri, kuru tagad izdevies uzlabot.

Deviņkārtējā olimpiskā čempiona Pāvo Nurmi piemiņas sacensības pirmo reizi tika rīkotas 1957.gadā, atzīmējot viņa 60.jubileju.