Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Muzeja eksponāti būs pieejami viedtālruņu aplikācijās

aplikacija_muzejs

Sadarbojoties Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam “Rīgas birža” un informācijas un komunikāciju tehnoloģijas uzņēmumam “Lattelecom”, izstrādāta Baltijā pirmā mākslas muzeja mobilā aplikācija, ar kuras palīdzību turpmāk arī virtuāli būs iespēja izbaudīt 100 meistardarbus no muzeja kolekcijas.

Globālajā aplikāciju veikalā “App Store” tā būs pieejama lejuplādēšanai bez maksas. Aplikācijā būs pieejami 100 vērtīgākie darbi no muzeja krātuves, informācija par to izcelsmes laiku, vietu un veidu, tāpat lietotājiem būs pieejama informācija par muzeja aktualitātēm un darba laikiem, aģentūrai LETA pastāstīja “Lattelecom” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.

Aplikācijas mērķis ir tuvināt sabiedrību, īpaši jauniešus, Latvijas un pasaules mākslas vērtībām, veicināt interesi par mākslas vēsturi un motivēt apmeklēt muzeju, aplūkojot citas vērtīgas mākslas darbu kolekcijas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce uzsvēra, ka jaunās tehonoloģijas vēstures liecībām ir nevis bieds vai traucēklis, bet gan neatsverams palīgs informācijas saglabāšanā, izplatīšanā, mākslas izpratnes un gaumes veidošanā. “Tā aura, kas ir muzejā, nav aizstājama ar tehnoloģijām, tai pat laikā tā ir iespēja ieinteresēt apmeklētājus atnākt līdz muzejam,” sacīja Lāce.

“Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis savukārt norādīja, ka jaunāko tehnoloģiju lielākie patērētāji un lietotāji ir jaunieši, tāpēc šāds jauns, moderns un atraktīvs veids radīs viņos vēlmi ne tikai virtuāli, bet arī klātienē apskatīt un iepazīties ar muzejā “Rīgas birža” esošo meistardarbu kolekciju.

“Lattelecom” plāno turpināt darbu pie jaunās mobilās aplikācijas attīstības, papildinot to ar vēl citām interaktīvām funkcijām, kas saistītas ar virtuālu un reālu tūri pa muzeju, tādējādi padarot to vēl dinamiskāku un jauniešiem saistošāku.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+