Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Muzeja eksponāti būs pieejami viedtālruņu aplikācijās

aplikacija_muzejs

Sadarbojoties Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam “Rīgas birža” un informācijas un komunikāciju tehnoloģijas uzņēmumam “Lattelecom”, izstrādāta Baltijā pirmā mākslas muzeja mobilā aplikācija, ar kuras palīdzību turpmāk arī virtuāli būs iespēja izbaudīt 100 meistardarbus no muzeja kolekcijas.

Globālajā aplikāciju veikalā “App Store” tā būs pieejama lejuplādēšanai bez maksas. Aplikācijā būs pieejami 100 vērtīgākie darbi no muzeja krātuves, informācija par to izcelsmes laiku, vietu un veidu, tāpat lietotājiem būs pieejama informācija par muzeja aktualitātēm un darba laikiem, aģentūrai LETA pastāstīja “Lattelecom” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.

Aplikācijas mērķis ir tuvināt sabiedrību, īpaši jauniešus, Latvijas un pasaules mākslas vērtībām, veicināt interesi par mākslas vēsturi un motivēt apmeklēt muzeju, aplūkojot citas vērtīgas mākslas darbu kolekcijas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce uzsvēra, ka jaunās tehonoloģijas vēstures liecībām ir nevis bieds vai traucēklis, bet gan neatsverams palīgs informācijas saglabāšanā, izplatīšanā, mākslas izpratnes un gaumes veidošanā. “Tā aura, kas ir muzejā, nav aizstājama ar tehnoloģijām, tai pat laikā tā ir iespēja ieinteresēt apmeklētājus atnākt līdz muzejam,” sacīja Lāce.

“Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis savukārt norādīja, ka jaunāko tehnoloģiju lielākie patērētāji un lietotāji ir jaunieši, tāpēc šāds jauns, moderns un atraktīvs veids radīs viņos vēlmi ne tikai virtuāli, bet arī klātienē apskatīt un iepazīties ar muzejā “Rīgas birža” esošo meistardarbu kolekciju.

“Lattelecom” plāno turpināt darbu pie jaunās mobilās aplikācijas attīstības, papildinot to ar vēl citām interaktīvām funkcijām, kas saistītas ar virtuālu un reālu tūri pa muzeju, tādējādi padarot to vēl dinamiskāku un jauniešiem saistošāku.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+