×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Muzejā “Rīgas Birža” 2017. gadā plāno izstādīt Indijas mogulu laika miniatūras

Foto: Indijas Nacionālā mākslas muzeja krājums.Foto: Indijas Nacionālā mākslas muzeja krājums.

Mākslas muzejā “Rīgas birža” nākamajā gadā plānots izrādīt Indijas Nacionālā muzeja Mogulu laika miniatūras gleznas, kurās redzama islāma mākslas saplūšana ar vietējiem mākslas stiliem, kā arī persiešu un Eiropas renesanses elementiem, aģentūra BNS uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Trešdien Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza tikās ar Indijas Nacionālā muzeja ģenerāldirektoru Sandživu Mitālu (Sanjiv Mittal), lai personīgi pasniegtu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktores Māras Lāces ielūguma vēstuli apmeklēt Latviju. Plānotais vizītes datums būtu 4.maijs, kad Mitāls goda viesa statusā piedalītos LNMM rekonstruētās ēkas svinīgajā atklāšanas ceremonijā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta iespēja 2017.gadā mākslas muzejā “Rīgas birža” izstādīt Indijas Nacionālā muzeja Mogulu laika miniatūras gleznas, kurās redzama islāma mākslas saplūšana ar vietējiem mākslas stiliem, kā arī persiešu un Eiropas renesanses elementiem. Savukārt Mitāls atbalstīja šo ieceri un pauda interesi arī Indijā izstādīt Latvijas vizuālās mākslas meistardarbus. Puses atzīmēja, ka 2017.un 2018.gads piedāvā simbolisku platformu abu valstu ciešākai sadarbībai mākslas jomā, veltītus Indijas neatkarības 70.gadadienai un Latvijas simtgades svinībām.

Indijas Nacionālais muzejs izveidots 1949.gadā un ir Indijas Kultūras ministrijas pakļautībā esoša iestāde. Tajā šobrīd atrodami ap 200 000 mākslas objekti no visas pasaules, un to laika posms aptver vairāk nekā piecus tūkstošus Indijas kultūras mantojuma gadus. Tāpat muzeja paspārnē darbojas prestižais mākslas vēstures institūts (National Museum Institute of History of Arts, Conservation and Museology), kas piedāvā izglītības programmas maģistra un doktorantūras studentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+