Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
31. oktobris, 2013
Drukāt

Muzejam nodod represētā VEF dibinātāja Aleksandra Tīpaiņa personīgās lietas (4)

LNVMLNVM

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) ir saņēmis vērtīgu dāvinājumu no Valsts elektrotehniskās fabrikas (VEF) dibinātāja Aleksandra Tīpaiņa (1886–1974) meitas Čakstes Tīpaines, vēsta ieraksts muzeja ”Facebook” lapā.

Muzejam dāvināto priekšmetu vidū ir Tīpaiņu ģimenes sarakste ar radiniekiem un paziņām, atrodoties padomju izsūtījumā Amūras apgabalā 1949.–1956. gadā, kā arī inženiera Aleksandra Tīpaiņa sievas Elzas dienasgrāmatas par dzīvi izsūtījumā 1951.–1954. gadā. Tās atklāj izsūtīto skaudro ikdienu un spēju vēl šajos apstākļos ironizēt par ”laimīgās darba tautas” dzīves īstenību 20. gs. 50. gadu pirmajā pusē. Muzeja krājumā nonācis arī VEF dibinātāja izsūtījumā pašgatavotais nazis.

Č. Tīpaine muzejam nodevusi arī 1945. gadā kā ”bandītu atbalstītājas” arestētās māsas Līvijas Tīpaines (Tonigas) gatavotu maisiņu slepenai zīmīšu nodošanai citiem arestētajiem soda izciešanas vietā Rīgā, Duntes ielā, kā arī tur 20. gs. 40. gadu otrajā pusē gatavotu lādīti ar Siguldas ainavu.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (6)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+