Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
31. oktobris, 2013
Drukāt

Muzejam nodod represētā VEF dibinātāja Aleksandra Tīpaiņa personīgās lietas (4)

LNVMLNVM

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) ir saņēmis vērtīgu dāvinājumu no Valsts elektrotehniskās fabrikas (VEF) dibinātāja Aleksandra Tīpaiņa (1886–1974) meitas Čakstes Tīpaines, vēsta ieraksts muzeja ”Facebook” lapā.

Muzejam dāvināto priekšmetu vidū ir Tīpaiņu ģimenes sarakste ar radiniekiem un paziņām, atrodoties padomju izsūtījumā Amūras apgabalā 1949.–1956. gadā, kā arī inženiera Aleksandra Tīpaiņa sievas Elzas dienasgrāmatas par dzīvi izsūtījumā 1951.–1954. gadā. Tās atklāj izsūtīto skaudro ikdienu un spēju vēl šajos apstākļos ironizēt par ”laimīgās darba tautas” dzīves īstenību 20. gs. 50. gadu pirmajā pusē. Muzeja krājumā nonācis arī VEF dibinātāja izsūtījumā pašgatavotais nazis.

Č. Tīpaine muzejam nodevusi arī 1945. gadā kā ”bandītu atbalstītājas” arestētās māsas Līvijas Tīpaines (Tonigas) gatavotu maisiņu slepenai zīmīšu nodošanai citiem arestētajiem soda izciešanas vietā Rīgā, Duntes ielā, kā arī tur 20. gs. 40. gadu otrajā pusē gatavotu lādīti ar Siguldas ainavu.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+