Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
7. janvāris, 2014
Drukāt

Muzejam uzdāvina diplomātam Kārlim Zariņam piederējušas lietas

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) no Ārlietu ministrijas saņēmis diplomātam, valstsvīram Kārlim Zariņam (1879‒1963) un viņa ģimenei piederējušus priekšmetus, ziņo aģentūra BNS.

Muzejs saņēmis kopumā 809 lietas, kas ne tikai izmantotas Latvijas sūtniecībā Londonā, bet piederējušas Zariņam un viņa ģimenei personīgi un saglabātas no pagājušā gadsimta sākuma līdz 90.gadiem. Šie priekšmeti raksturo arī trimdas latviešu dzīvi kopumā.

Diplomātisko darbību Zariņš sāka 1919. gada janvārī, kad kā diplomātiskās pārstāvniecības darbinieks Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās Parīzes miera konferencē. Aprīlī viņš tika iecelts par rezidējošu ministru Latvijas sūtniecībā Somijā un pagaidu pilnvaroto lietvedi Zviedrijā, kā arī organizēja pārstāvniecības darbu Varšavā, Viļņā un Kauņā. No 1923. līdz 1933.gadam Zariņš pārstāvēja Latviju Ziemeļvalstīs un Igaunijā, bet no 1933. līdz 1963.gadam pildīja ārkārtējā sūtņa un pilnvarotā ministra pienākumus Lielbritānijā. 1940. gada 17. jūnijā tieši Zariņam Latvijas valdība uzticēja ārkārtas stāvokļa pilnvaras pārstāvēt Latvijas intereses ārzemēs, rīkoties ar pārstāvniecības mantu un iecelt sūtņus. Šos pienākumus viņš pildīja līdz mūža beigām.

Ar diplomātisko dienestu bija saistīti arī Zariņa ģimenes locekļi. Viņa sieva Henrieta (1902–1985) strādāja Somijas sūtniecībā par franču valodas korespondenti, bet meita Marie Anne (1927–2004) darbojās latviešu sabiedriskajās organizācijās Lielbritānijā un 1990.gadā tika iecelta par sūtniecības vadītāju Londonā, bet vēlāk kļuva par pilnvaroto lietvedi un padomnieci.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+