×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Nacionālais mākslas muzejs apmeklētājiem durvis vērs 4. maijā

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar pēc rekonstrukcijas ekspluatācijā nodota Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ēka. Muzeja direktore Māra Lāce no Rīgas domes Nekustamā īpašuma departamenta direktora rokām saņēma ēkas atslēgas.

“1929. gadā muzeja direktors Vilhelms Purvītis rakstīja Rīgas rātei lūgumu, ka muzejam nepieciešamas papildu telpas. 1937. gadā viņš atkārtoja savu lūgumu, ka papildu telpas nepieciešamas katastrofāli… 1938. gadā pienāca strikts atteikums. Tikai nākamajā gadsimtā 2010. gadā Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu,” vēsturi atgādināja M. Lāce. “Visu šo būvniecības laiku jutos tā kā mazliet ar skatu no malas, bet šodien, apsēžoties krēslā nule atvērtajā ēkā, man ir sajūta – muzejnieki atkal ir atgriezušies savās mājās.” M. Lāce teica paldies lietuviešu arhitektam Vītautam Biekšam un pauda prieku par celtniecības firmu “RE&RE”, kurai izdevies atgūties pēc Zolitūdes traģēdijas.

Simboliski, ka muzeja ēku atklāj Latvijas valsts simtgades priekšvakarā, vakar sacīja kultūras ministre Dace Melbārde. Sakritis arī tas, ka nākamais ir mākslinieka Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gads. Māksliniekam tiks veltīta īpaša izstāde. Šī muzeja rekonstrukcija esot arī labs valsts un Rīgas domes sadarbības piemērs. “Šāds muzejs ir milzu pievienotā vērtība Latvijai,” uzsvēra ministre.

Tagad muzejs strādās pie ekspozīciju iekārtošanas, lai durvis vērtu nākamā gada 4. maijā. Taču laikā no 12. līdz 16. decembrim restaurētajā ēkā notiks atvērto durvju dienas, kuru laikā ikviens interesents varēs iepazīties ar muzejā paveiktajiem darbiem. Šajās laikā brīvdienās ēka apmeklētājiem būs pieejama no plkst. 12 līdz 19, bet darbdienās no plkst. 14 līdz 19. Sestdien, 12. decembrī, tiks iedegts arī dekoratīvais apgaismojums restaurētās ēkas fasādei.

LNMM rekonstrukcija kopumā izmaksājusi 29,802 miljonus eiro, sacīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. No projekta kopējām izmaksām Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums ir 13,051 miljons eiro, bet Rīgas domes finansējums – 16,751 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+