Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Muzejs aicina iepazīt Liepājas kūrortu modē un mūzikā

Foto: Modris Helds un no Liepājas muzeja krājumaFoto: Modris Helds un no Liepājas muzeja krājuma

Ceturtdien, 14. jūlijā no plkst. 19 līdz 21 Liepājas muzejs aicina ikvienu liepājnieku un pilsētas viesi apmeklēt performanci “Vīzija par kūrortu”, LAlv uzzināja muzejā.

“Muzejs apmeklētājiem būs atvērts neparastā laikā, lai izjustu un kaut nedaudz uzburtu īpašo Liepājas kūrorta auru, kas savulaik vasaras mēnešos virmoja pilsētā. Šeit ieradās nostiprināt veselību, baudīt pilsētas skaisto pludmali un kultūras piedāvājumu ne tikai no Krievijas impērijas, bet arī no Eiropas un visas Baltijas,” stāsta muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Plkst. 19 muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi “Kūrorts. Mode. Liepāja” gida pavadībā, uzzināt, kā mainījusies mode laika griežos un noskaidrot ko vairāk par izslavēto Liepājas kūrortu.

Plkst. 20 ar modes performanci uzstāsies estētikas izglītības studijas bērniem un jauniešiem “Modes un Mākslas studija” dalībnieki. Istādē redzami tērpi, ko cilvēki nēsājuši 19. un 20. gadsimtā, turpretī šajā priekšnesumā varēs ieraudzīt modes tendences un skatījumu, ko piedāvā mūsdienu jaunie apģērbu dizaineri.

Vakara noslēgumā plkst. 20.30 muzeja apmeklētāji varēs baudīt mūziķu Ditas Baronas un Beatas Zariņas-Blaščinskas muzikālu priekšnesumu, radot noskaņu, kāda valdīja toreiz, kad atpūtu un kūrorta priekus baudījušas izstādē redzamo skaisto kleitu valkātājas. Programmā izskanēs L. van Bēthovena, E. Toselli, J. Gādes u.c. komponistu darbi.

Ieejas maksa uz izstādes apskati, modes priekšnesumu un koncertu pieaugušajiem 3 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro, bērniem līdz 7 gadiem – bez maksas. Izstāde “Mode. Kūrorts. Liepāja” apskatāma līdz 28. augustam.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+