×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Muzejs – bijušā Dzelzs tilta vietā?

Foto - LETAFoto - LETA

Iespējamo vietu sarakstam, kur varētu tikt būvēts Laikmetīgās mākslas muzejs (LMM), kuram vajadzētu parādīties Rīgas kultūrainavā vismaz līdz 2018. gadam, līdzās sabiedrībā jau plaši izdiskutētajai Andrejsalai un relatīvi nesen paustajai idejai par Triangula bastionu vecpilsētā nu nākusi klāt doma, ka, iespējams, to varētu veidot pašā Rīgas centrā uz Dzelzs tilta palikušajiem balstiem. 


 

Ar šādu visai interesantu un ambiciozu ideju vakar nāca klajā Kultūras ministrijas (KM) kultūras infrastruktūras objektu izveides iespēju izpētes darba grupas vadītājs, arhitekts Jānis Dripe. “LA” viņš atzina, ka oriģinālais risinājums, kas pirms pavisam neilga laika radies Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāja Jura Dambja prātā, šobrīd vēl ir “jaundzimis pirmsjāņu laika bērns”, kas vēl tikai “jāapaudzē ar skaitļiem un aprēķiniem”.

Kamēr šīs nenoliedzami interesantās idejas nākotne vēl miglā tīta, reālāka LMM būves vieta varētu būt Triangula bastions, kas gan tāpēc būtu krietni jāpārbūvē un jāpaplašina – iespējams, par 10 tūkstošiem kvadrātmetru. Savukārt vērienīgā projekta īstenošanas iespējas Andrejsalā, neraugoties uz tā pamatīgajām, valstij dārgi izmaksājušajām iestrādēm, kuru autors bija prestižais Rema Kolhāsa birojs, ierobežo tas, ka šobrīd šīs teritorijas attīstība nenotiek galvenokārt samilzušo īpašuma attiecību problēmu dēļ.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+