×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Muzejs “Rīgas Birža” ekskluzīvā pasākumu ciklā iepazīstinās ar grafikas kolekciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 17. aprīlī, plkst. 16 Mākslas muzejs “Rīgas Birža” sāk jaunu pasākumu ciklu “Grafika ar baltiem cimdiem”, kurā nelielām grupām piedāvās ekskluzīvu iespēju ielūkoties muzeja grafikas glabātuvē, LA.lv uzzināja muzejā.

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” grafikas kolekcijā glabājas 11 393 darbi, lielākoties 16. – 20. gadsimta Rietumeiropas grafika. Nozīmīgākās un skaitliski lielākās grupas ir vācu, itāļu, franču, holandiešu, flāmu, britu un beļģu grafikas darbi. Kolekcijā ir arī vairāku izcilu mākslinieku darbu sērijas.

Viens no interesantākajiem autoriem ir 18. gadsimta aizrautīgais fantasts, apbrīnojamām darba spējām apveltītais senās Romas apoloģēts Džovanni Batista Piranezi (1720–1778). Talantīgā itāļu arhitektūras un mākslas speciālista idejas, darbi un teorētiskie apcerējumi ieņēma īpašu vietu 18. gadsimta Eiropas kultūrā. Tieši ar viņa ofortu krājuma apskati 17. aprīlī Mākslas muzejā “Rīgas Birža” tiks uzsākts jaunais pasākumu cikls “Grafika ar baltiem cimdiem”.

Katrā tikšanās reizē ierobežotam dalībnieku skaitam (maksimāli 20 apmeklētāji) tiks rādītas oriģinālgrafikas, kuras, rēķinoties ar stingrajiem noteikumiem par krājuma saglabātību un eksponēšanu laiku, pastāvīgajā ekspozīcijā nonāk reti. Muzeja speciālistu vadībā apmeklētāji iegūs priekšstatu ne tikai par atsevišķu vecmeistaru darbību grafikas jomā un darbu stiliem, bet arī par grafikas tehniku attīstību daudzu gadsimtu garumā. Kolekcijā ietilpst nospiedumi, kas sniedz ieskatu visdažādākajās iespiedgrafikas tehnikās – ksilogrāfijā, tradicionālās vara gravīrās un arī litogrāfijā.

Programmas mērķis ir dot iespēju ielūkoties muzeja Grafikas kabinetā, tikties ar šīs tehniski sarežģītās mākslas glabātājiem, restauratoriem, māksliniekiem un uzzināt, kā top grafikas, tā paverot jaunu lappusi Mākslas muzeja “Rīgas Birža” bagātās kolekcijas izpētē.

Dalības maksa: pieaugušiem – 2,85 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem – 1,42 eiro.

Interesentus lūdz pieteikties iepriekš pie programmas vadītājas Vitas Ozoliņas, zvanot pa tālruni (+371) 67 225209 vai rakstot uz e-pastu Vita.Ozolina@lnmm.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+