×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Muzeju biedrība pauž satraukumu par Rīgas pilī esošajām krātuvēm

Foto - LetaFoto - Leta

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izbraukuma sēdē apmeklē Rīgas pili, lai iepazītos ar situāciju pilī esošajos muzejos.

Muzeju biedrība vēlas, lai Rīgas pilī esošās krātuves pēc iespējas ātrāk tiktu pārvietotas uz tām piemērotu glabāšanas vietu, aģentūrai LETA stāstīja biedrības priekšsēdētāja Taiga Kokneviča.

Krātuves problēma ir aktuāla jau ilgāku laiku, taču tā ir kļuvusi kritiska tieši pēc ugunsgrēka Rīgas pilī, uzsvēra Kokneviča. Viņa stāstīja, ka projekts pārcelt Rīgas pilī esošos Rakstniecības un mūzikas, Latvijas Nacionālā Vēstures un Nacionālā Mākslas muzeja krājumus ticis pārtraukts ekonomiskās krīzes laikā. Pašreizējās telpas krājuma glabāšanai nav piemērotas. Tās ir pārāk šauras, ir problēma ar paaugstinātu mitruma līmeni, atzīmēja Kokneviča.

Viņa norādīja, ka līdzekļi nepieciešami gan telpu pielāgošanai, lai tajās varētu glabāt muzeja krājumus, gan krājumu pārvietošanai. “Vispirms mums ir nepieciešams krājumus pārvietot, gaidot krātuves telpu pabeigšanu Pulka ielā,” komentēja Koknēviča. Par piešķirtajiem budžeta līdzekļiem viņa saka, ka muzejiem būs jādomā par to, kā tikt galā, bet situācija nav tik kritiska. Kokneviča atzīst, ka nekad nebūs iespējams īstenot visu iecerēto. Viņa atzīmēja iniciatīvas, kuras budžetā ir īpaši izceltas – finansējumu Žaņa Lipkes memoriālam un Okupācijas muzejam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+