Kultūra
Kultūrpolitika

Muzeju krājuma kopkatalogā ievietoto priekšmetu skaits pārsniedzis miljonu 16

Ekrānšāviņš no nmkk.lv

Šī gada februārī Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga (NMKK) interneta portālā www.nmkk.lv ierakstu skaits par Latvijas muzeju priekšmetiem sasniedzis vienu miljonu, informē Ilma Elsberga, Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) projekta vadītāja asistente.

Portāls brīvi pieejams ikvienam interesentam tiešsaistē. Tā saturu veido Latvijas muzeji, bet tehnisko uzturēšanu nodrošina KISC. Šobrīd portālā nmkk.lv apskatāmie digitalizētie muzeju priekšmeti jau gandrīz četras reizes pārsniedz klātienes ekspozīcijās un izstādēs pieejamo muzeju priekšmetu skaitu, pauda Elsberga.

Latvijas akreditētajos muzejos glabājas vairāk kā seši miljoni Nacionālajā muzeju krājuma priekšmetu, kuri saskaņā ar Muzeju likumu ir nacionālā bagātība. Taču no tiem tikai 5% ir apskatāmi izstādēs un ekspozīcijās ierobežoto eksponēšanas iespēju un dažādu drošības apsvērumu dēļ, savukārt pārējie muzeju priekšmeti atrodas muzeju krātuvēs. Lai interesentiem nodrošinātu iepazīt arī šīs vērtības, Kultūras informācijas sistēmu centrs ar Eiropas Savienības atbalstu īstenoja projektu “Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs”, kā ietvaros tika izveidots portāls – tiešsaistes digitāla datubāze, kuru muzeji regulāri papildina ar muzeju priekšmetu attēliem un pamatinformāciju par šiem priekšmetiem.

Šobrīd Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā pieejamo ierakstu skaits ir 1 026 517.

Saistītie raksti
LA.lv