×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Muzeju naktī gaidīs arī vietas, kurās parasti sarežģīti iekļūt

Foto: Saeimas preses dienestsFoto: Saeimas preses dienests

Saeimas namā ekspozīcija “Varenie dzintara spēki no Latvijas”
18.00–24.00 Saeimas nama vēsturiskā interjera apskate, ekspozīcija par Latvijas sportistu sasniegumiem XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos un iespēja satikt mūsu valsts olimpiskos medaļniekus. Ekspozīcija veidota sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju.

Ministru Kabinetā sarīkojums “Tev nav neviena dzintara?”
19.00–24.00 Dzintars ir Latvijas dārgakmens. Imants Ziedonis savā “Dzintarainajā pasakā” par to stāsta vienlaikus rotaļīgi un ar pietāti. Dzintars ir liela mūsu valsts vērtība, ar ko lepojamies un daudzinām pasaulē, pasniedzot to kā dāvanu citās valstīs. Muzeju naktī Ministru kabinetā būs iespēja apskatīt diplomātiskās dāvanas, ko mūsu valsts Ministru prezidenti saņēmuši no tuvu un tālu valstu amatpersonām. Iespēja apskatīt valdības nama Zaļo zāli, kurā strādā valdība un ikdienā lemj sabiedrībai svarīgus jautājumus. Valdības sēžu zāle ir šī nama prestižākā telpa.
Ciemos tiek gaidīti arī bērni, kuriem sola pārsteigumus.

Muzeju naktī apmeklējot Saeimu un Ministru Kabinetu, obligāti jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam ar fotogrāfiju un personas kodu. Tiks veikta arī personu kontrole un mantu drošības pārbaude.

Apmeklētājus gaidīs arī Rīgas domē.
Sestdien, 17. maijā, Eiropas Muzeju nakts laikā, trešo gadu pēc kārtas būs atvērts Rīgas Rātsnams. No plkst. 18.00 līdz 2.00 apmeklētāji varēs apskatīt Rātsnama telpas, tostarp arī pilsētas mēra kabinetu, kurā viesus laipni uzņems ne tikai zinoši pašvaldības pārstāvji, bet arī Rīgas domes kaķi Muris un Kuzja.Abi mājdzīvnieki paras ti neliedz kopīgi nofotografēties, tomēr kaķu mainīgā daba šo iespēju negarantē katram apmeklētājam.
Viesi varēs aplūkot arī domes sēžu zāli, strūklaku, visu iepriekšējo Rīgas mēru portretu galeriju, kā arī palūkoties uz vecpilsētu no Rātsnama balkona, kurš speciāli šajā laikā būs atvērts apmeklētājiem. Sēžu zālē varēs iemēģināt deputātu darba vietas, bet uz lielā ekrāna vērot informatīvus videomateriālus par mūsu galvaspilsētu. Savukārt otrā stāva vestibilā iespējams aplūkot Rīgas vēsturiskā centra maketu. Uz apmeklētāju jautājumiem atbildēs kompetenti pašvaldības darbinieki.

Latvijas Radio piedāvā “Dzintara dziesmas uz sarkanas grīdas”
19.00–01.00 Latvijas Radio pirmajā studijā vienreizējs koncerts – Dzintara dziesmu izlase.

“Muzeju nakts Aldara vēsturiskajā alus darītavā”
14.00–23.00 Iespēja pirmajiem apmeklēt atjaunoto Aldara vēsturisko alus darītavu, kas pēc daudzu gadu desmitu pārtraukuma tikai šogad maijā atsāk alus brūvēšanu. Ekskursija alus darītavā zinošu Aldara gidu pavadībā. Ekskluzīvo alus šķirņu, kas tapušas vēsturiskajā alus darītavā, pirmā plašākā prezentācija alus cienītājiem un degustācija.
20.00–23.00 Kultūras un mūzikas programma Aldara vēsturiskās alus darītavas pagalmā.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra slimnīca
12.00–16.00 Ekskursijas slimnīcas teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+