×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Muzeju naktī garākā rinda veidojas pie Ministru kabineta (+FOTO)

Foto: Toms Norde, Valsts kancelejaFoto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Šovakar ap plkst.19 Rīgā, pie Ministru kabineta ēkas, bija izveidojusies gara rinda ar ļaudīm, kuri vēlējās apskatīt Latvijas Ministru prezidentu savulaik saņemtās interesantākās diplomātiskās dāvanas, kas valdības ēkā izstādītas par godu Muzeju naktij.

Kā novēroja aģentūra LETA, vismaz simt cilvēku garā rinda stiepās no Ministru kabineta galvenās ieejas durvīm līdz pat tuvējai autobusu pieturai pie Brīvības bulvāra un Tērbatas ielas “satikšanās” vietas.

Rindā gaidīja dažādu vecumu ļaudis, kuri atzina, ka Muzeju nakts piedāvātā iespēja klātienē apskatīt interesantākās un vērtīgākās premjeriem pasniegtās diplomātiskās dāvanas ir visai unikāla.

Atklājot ekspozīciju, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pastāstīja, ka viņas mīļākās dāvanas ir dzintara krelles no Polijas valdības vadītāja un bobsleja ķivere no Latvijas bobslejistiem.

Starp diplomātiskajām dāvanām ir gandrīz 7000 gadu vecs atlantiskā klimata perioda melnā ozola fragments, Islandes vulkāna lavas gabals, puszobens no Azerbaidžānas, Vidusāzijas valstu greznie paklāji. Tāpat premjerministriem ir dāvināts šaha komplekts no oniksa, kataloniešu arhitekta Antonio Gaudi dizaina krēsla miniatūras modelis, dažādas trauku servīzes un rakstāmgalda piederumi.
Veidojot izstādi, īpaša uzmanība ir pievērsta dzintaram – var aplūkot dzintara rotaslietas, kuras premjerministre Straujuma saņēmusi no Polijas premjera Donalda Tuska.

Muzeju nakts laikā apmeklētājiem valdības namā ir atvērta arī Zaļā zāle, kurā katru nedēļu notiek valdības sēdes. Gaidīti arī bērni, kuriem pārsteigumus sagādā gailis Justiņš un “Dzintara meitene” no Daugavpils teātra.

Valdības ēka apmeklētājiem ir atvērta no plkst.19. Pasākumu apmeklēs arī Straujuma un Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+