×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Muzeju naktī iepazīstinās ar “Liktens lietu muzeju”

Foto - LETAFoto - LETA

Muzeju nakts laikā 18. maijā Esplanādē no pulkstens 18 līdz 21 ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par unikālo “Liktens lietu muzeju”, ko rīdzinieki veido Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam.

Improvizētā viesistabā Esplanādē varēs skatīt videostāstus par jau muzejam apkopotajiem priekšmetiem, būs iespēja tikties ar muzeja veidotājiem un klātienē pieteikt savu stāstu vai nodot priekšmetu muzejam.
Liktens lietu muzeja projektu vadītāja Ilona Brūvere aicina iedzīvotājus muzejam pieteikt priekšmetus, kas bijuši nozīmīgi, pat izšķiroši viņu dzīvē, lai kopīgi izveidotu personīgu priekšmetu un stāstu kolekciju, kas citādā veidā izstāsta tautas kultūrvēsturi. “Mēs pieņemam visus priekšmetus, jo tā nav organizatoru ekspozīcija, bet gan pašu rīdzinieku veidots muzejs, kuram palīdzam veidoties,” pauda Brūvere.
Eksponāta īpašnieks, nododot priekšmetu muzejam, saņem sertifikātu, kas apliecina pieņemšanas un nodošanas faktu, un priekšmetu varēs saņemt atpakaļ. Patlaban muzejam ir savākti jau apmēram 300 stāsti, piemēram, kolekcijā ir ritenis, ar kuru 30.gados apceļota Latvija, Latvijas karogs, kas paglābts, dodoties bēgļu gaitās Otrā pasaules kara laikā, auskars, kas jaunam filozofam palīdzēja atrast sievu.
Liktens lietu muzejs ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem, kas ar kultūras starpniecību runās par vēsturi. Plānots, ka 2014.gadā Liktens lietu muzeja ekspozīcija būs skatāma Stūra mājā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+