×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. maijs, 2012
Drukāt

Muzeju naktī šogad augsta apmeklētība

rinda

Vēl pirms durvju vēršanas Muzeju nakts pasākumiem iespaidīgas interesentu rindas sestdien, 19.maijā, veidojās pie Rīgas pils un mākslas muzeja “Rīgas birža”, novēroja ziņu aģentūra LETA.

Jau stundu pirms Prezidenta pils durvju vēršanas rindā gaidīja vairāki desmiti cilvēku, lai apskatītu Valsts prezidenta darba telpas pirms pils rekonstrukcijas. Līdzīga situācija veidojās arī pie mākslas muzeja “Rīgas birža”.

Arī Saeimas un Ministru kabinetu apskatītgribētāju netrūka, rindas stiepās garas, kuras uzraudzīja policijas darbinieki. Pirms ieejas Ministru kabineta ēkā bija jāiziet drošības kontrole.

Uzrunu pirmajiem apmeklētājiem valdības ēkā teica kultūras ministre Žanete Jaunzeme – Grende (VL! – TB/LNNK), kura novēlēja apmeklētājiem būt radošiem Latvijai, savukārt bijusī kultūras ministre Ingūna Rībena aicināja “tiekties tuvāk debesīm un mākslai un turēties tālāk no desu maižu paplātes, tad dzīvot būšot gaišāk”. Katrs Ministru kabineta apmeklētājs tika aicināts ņemt rokā otu un izkrāsot Latvijas kontūru sev tīkamajā cerību krāsā.

Muzeju nakts interesentu vidū bija gan ģimenes ar bērniem, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki un jaunieši. Rindās stāvētāji omulīgi pārsprieda apkārt notiekošo.

Okupācijas muzejā, vakarnakt slēdzot muzeju, darbinieki bija uzskaitījuši 10 080 “Muzeju nakts” apmeklētāju, tiesa, pērn Okupācijas muzeju “Muzeju nakts” ietvaros apmeklēja 18 556 cilvēki.

Okupācijas muzeja darbinieki novēroja, ka pirmajās akcijas stundās lielā skaitā ieradās ģimenes ar maziem bērniem un pamatskolas vecuma jaunieši. Tāpat šajā laikā daļa apmeklētāju bija ārzemnieki. Vēlākās stundās viesu sastāvs mainījās – vairāk nāca pieaugušie, kā arī vidusskolas vecuma jaunieši un studenti. Jau vairākus gadus muzejs novērojis, ka “Muzeju naktī” vismaz trešdaļa bijuši krieviski runājoši apmeklētāji.

Savukārt nedaudz audzis Rīgas Motormuzeja apmeklētāju skaits – pērn “Muzeju nakts” ietvaros to apmeklēja 12 400 cilvēku, bet šogad ap 13 000. Arī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā bijis kupls apmeklētāju skaits. Pēc muzeja mikroblogu vietnes “twitter” sniegtās informācijas, akcijas ietvaros muzejā viesojušies 8579 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+