×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Muzeju naktī – uz “Pikšām”

Foto - LETAFoto - LETA

Agronoms Kārkliņš raksta,  ka pēc Gunāra Ulmaņa intervijas “LA” Latvijas Agronomu biedrība arī dara, ko var, lai mudinātu apmeklētājus doties apskatīt valstsvīra Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”.

Mājaslapā “agronomi.lv” teikts, ka arī 16. maijā, kad notiks tradicionālā Muzeju nakts, Dobeles novada “Pikšās” katrs apmeklētājs jutīsies kā mīļš ciemiņš: “Dārzā vīteros strazdi, sētā skanēs kalēja lakta, klētī rūks dzirnakmens, klaudzēs stelles un manteļskurstenī kūpēs tējas katls…”

Maruta Voitkus-Lūkina no Kanādas atsūtījusi ziņu, ka pēc viņas daudzu gadu pūliņiem angliski izdota Melānijas Vanagas grāmata par sešpadsmit gadiem Sibīrijā: “To latviski sauc “Dvēseļu pulcēšana. 7. sējums”, bet angļu valodā nosaukums ir “Suddenly, a Criminal: Sixteen Years in Siberia”.” Marutas kundze spriež, ka šis izdevums noderēs “politologiem, it sevišķi ASV profesoriem, kuri māca vēsturi un Austrum­eiropas politiku”.

Par vēsturi mudina domāt arī Aijas Ebdenes vēstule, kurā stāstīts, kā Vācijas pilsētā Freiburgā esošajā “Daugavas vanagu” namā Bērzainē sarīkojumā pieminēti “Daugavas vanagu” (DV) dibinātāji: “Tālumā esot, atceries Zemgali un dzimto zemi – tā 1949. gadā pulkvedis Vilis Janums teica Brunim Rubesam. Viņi abi bija DV līdzdibinātāju pulkā.” Bet Rīgā 8. maijā “Daugavas vanagu” organizācija kopā ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrību Rīgas Latviešu biedrības namā rīkos Kurzemes cietokšņa 70. gadadienas atceres pasākumu un piemiņas koncertu.

Latvijas attīstība rūp tautiešiem visā pasaulē. Austra Lija, pieminot, ka viņai 1944. gadā vajadzēja aizbraukt no Latvijas un visu mūžu nodzīvot ar sapni par dzimteni pagalvī, novēl Saeimai “pieņemt visgudrākos lēmumus un ievēlēt Valsts prezidentu, kas ir tā vārda cienīgs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+