×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Muzeju nakts aicina uz medībām

Foto - LETAFoto - LETA

Simt gadu Latvijas medību vēsture apskatāma Kara muzejā un 500 trofejas – Mežaparkā.

 

Medniekiem jāauj kājas un 18. maijā jābrauc uz Rīgu, jo gan Kara muzejā, gan Mežaparka izstāžu zālē Muzeju nakts sarīkojums veltīts medībām. Muzejā tikko atklāta vērienīga izstāde par simt gadu medību vēsturi Latvijā, bet Mežaparkā līdz 26. maijam apskatāma starptautiskā medību trofeju izstāde “Trophy Grand Prix Riga 2013”.

Kara muzejā aplūkojamas unikālas vēstures liecības – līdzās medību ieročiem, dzīvnieku un putnu izbāžņiem, trofejām apskatāma sudraba etviju kolekcija, kas atceļojusi no Jaunmoku muzeja, kā arī unikāla padomju laika porcelāna servīze. Pirmo reizi plašākai auditorijai būs apskatāmas leģendārā LPSR mežsaimniecības un mežrūpniecības ministra Leona Vītola un viņa vietnieka mežkopja Jāņa Vanaga personīgās mantas un trofejas.

Muzeju naktī no plkst. 9.00 līdz 1.00 naktī skanēs gan mednieku maršs, gan minizoo sagādāto dzīvo eksponātu – pāvu, fazānu un citu putnu – balsis. Muzejs parūpējies arī par gardēžiem – medījumu izstrādājumus varēs nogaršot un nopirkt, bet šāvēju patikai ierīkots stends šaušanai ar pneimatisko ieroci un pistoli.

Briežu baura dziesmu jādodas klausīties uz Mežaparka estrādes izstāžu zāli, kur 17.00 vadošais Čehijas speciālists medījamo dzīvnieku pievilināšanā ar mānekļiem mednieks Vāclavs Svoboda mācīs piebaurošanu, kā arī rīkos konkursu prasmīgākajiem un skanīgākajiem baurotājiem. Baura starplaikos varēs apskatīt ap 500 trofeju, ko sagādājuši Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas mednieki.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+