×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Muzeju nakts aktivitātēs šogad plāno iesaistīsies 120 Latvijas muzeji

prezidentu_davanas

Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts” šogad 19.maijā plāno piedalīsies aptuveni 120 Latvijas muzeji, kas ir vairāk nekā pagājušajā gadā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Senakola.

Muzeju naktī savas durvis apmeklētājiem, tāpat kā iepriekšējos gadus, vērs arī teātri, koncertzāles, bibliotēkas, augstskolas un kultūrvēsturiskas ēkas.

Šogad pirmo reizi akcijā piedalīsies Ministru kabinets, Valmieras drāmas teātris, Rīgas Mateja baznīca, Latvijas Nacionālais arhīvs, Francijas institūts Latvijā, Kalnciema kvartāls un daudzas citas vietas.

Muzeju nakts, kas ir vērienīgākais un populārākais muzeju nozares pasākums, Latvijā šogad notiks jau astoto reizi. Kopš 2005.gada apmeklētāju skaits ir palielinājies no 65 000 līdz 271 000 pagājušajā gadā. Savukārt muzeju skaits, kas piedalās pasākumā, kopš akcijas sākuma ir divkāršojies. Pagājušajā gadā Muzeju naktī piedalījās 111 muzeji.

Gaidāmās Muzeju nakts pasākumu programma drīzumā būs pieejama akcijas mājaslapā “www.muzeju-nakts.lv”.

Latvijā kopumā ir 27 valsts muzeji, 79 pašvaldību muzeji, kā arī vairāk nekā 110 autonomie un privātie muzeji, no kuriem 14 ir akreditēti jeb ieguvuši valsts atzīta muzeja statusu.

Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Pasākums tradicionāli norisinās no sestdienas vakara plkst.19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Akcijas “Muzeju nakts” iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+