×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Muzeju nakts programma Jūrmalā

Foto - LETAFoto - LETA

18. maijā, Muzeju naktī, tāpat kā iepriekšējos gados, atraktīvas, izklaidējošas un izglītojošas programmas saviem apmeklētājiem piedāvās Jūrmalas pilsētas muzejs, Jūrmalas brīvdabas muzejs un Raiņa un Aspazijas vasarnīca, kā arī būs atvērta Vitālija Jermolajeva mākslas galerija „Inner Light”.

Trīs Jūrmalas muzeji šogad ir apvienojušies kopīgā akcijā ar Energoefektivitātes centru, kas jau vairākus gadus darbojas mūsu pilsētā, Majoros. Ikviens Muzeju nakts apmeklētājs, kurš apmeklēs šos apskates objektus, saņems dāvanā grāmatzīmi, kas jāapzīmogo visās četrās vietās. Čaklākie Muzeju nakts apmeklētāji līdz ar ceturto zīmoga nospiedumu saņems Energoefektivitātes centra un muzeju sarūpētās pārsteiguma balvas.
Savlaicīgi jāgatavojas tiem, kuri vēlas piedalīties Mākslinieku nama rīkotajā ekspresiztādē „Zaļā zara kabinets” un saņemt speciālu „Zaļā zara sertifikātu”. Mākslinieki un citi zaļās krāsas cienītāji tiek aicināti līdz 11. maija pulksten. 16 iesniegt Mākslinieku namā šī gada tēmai un krāsai atbilstošus mākslas un domu darbus. Tie, kas apmeklēs Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, droši var ņemt līdzi pašsacerētos „zaļos” dzejoļus. Savukārt, Energoefektivitātes centrs, rūpējoties par zaļo vidi, ikvienu aicina nest un nodot bojātās elektroierīces un izdegušās energoefektīvās spuldzītes.
Ieeja visos Muzeju nakts pasākumos ir bez maksas.

 

Programma:
Mākslinieku namā, Bulduros, Muižas ielā 6
18:00 – līdz rītausmai: „Zaļā zara kabinets”. Multimediāla mākslas izstāde/akcija. Izstādes laikā visiem interesentiem būs iespēja pasēdēt un nofotografēties uz „Zaļā zara” un nobaudīt „Zaļā zara dziru”
Jūrmalas pilsētas muzejā, Majoros, Tirgoņu ielā 29
18:00 – 02:00: Apskatāmas muzeju vēstures ekspozīcijas un mākslas izstādes. Ekspresizstādes: Jāņa Veisa gleznu izstāde “Zaļais valsis”, muzeja krājuma priekšmetu izstāde “Koka otrais mūžs”, digitālā izstāde “Vide ap mums, mēs – vidē” . Speciāla Muzeju nakts ēdienkarte kafejnīcā “City Cafe”
18:00 – 21:00: Zīmēšanas, veidošanas un grafikas radošās darbnīcas pieaugušajiem un bērniem vada mākslinieki Sarmīte Caune, Jana Rāve, Genadijs Stepanovs un Nele Zirnīte. Viktorīnas lieliem un maziem muzeja apmeklētājiem  organizē Muzeja draugu pulciņš
19:00 : Koncerts „Nāc uz manām trepēm spēlēties…”, piedalās Anda Apsīte , Anna Ābola, Valdis Ābols, Niklāvs Krauja, Reinis Dominiks Aleksejevs
21:30: Viljama Šekspīra lugas „Spītnieces savaldīšana”, Daces Umbraško iestudējums, piedalās Jūrmalas ģimnāzijas teātris, muzeja jauniešu vēsturisko tērpu teātris “Pūra lāde”
Jūrmalas Brīvdabas muzejā, Lielupē, Tīklu ielā 1a
19:00 – 23:00 Ekspresizstāde „Oša koka laivu tēsu…”. Labākās pagājušā gadsimta romantiskās retro melodijas atskaņo Uldis Vainovskis (saksafons)
19:30, 20:30, 22:30 Dokumentālā filma „Burinieku gadsimts” (seansa ilgums 30 minūtes)
19:30 Uz ugunskura vārītas zivju zupas degustācija (maksas)
21:00 Grupas „MENUETS” akustiskais koncerts
22:00 – 23:00 Zivju kūpināšanas amata demonstrējums un karsti kūpinātu zivju degustācija (maksas)
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Majoros, J.Pliekšāna ielā 5/7
19:00 – 24:00 “Dzejnieki zaļumos”  Visas nakts garumā apmeklētāju līdzpaņemto vai uz vietas sacerēto dzejoļu uzkrāšana Brīnumu lādē.
19:00 Teātra studijas „Pūces Māja” uzvedums „Septiņi vakari” Daces Judinas iestudējums.
19:30 Jūrmalas mākslinieku gleznu ekspresizstādes „Zaļā” atklāšana.
20:00 „Zaļā zupa ar zaļo karotīti”. Skābeņu un nātru zupas degustācija
21:00 Pastaiga dzīvā mežā, kas ienācis muzejā; ”Vēstules no Krievijas zilajiem mežiem” – ar Slobodskas laika Raiņa un Aspazijas saraksti iepazīstinās Dr.philol. Jānis Zālītis; Danckas zieda noslēpums
22:00 Brīnumu lādes atvēršana un „zaļo” dzejoļu lasīšana, Dzejoļus vērtēs un ar savu dzeju un dziesmām iepazīstinās Elīna Līce.
Vitālija Jermolajeva mākslas galerijā “Inner Light”, Majoros, Omnibusa ielā 19
19:00 – 24:00 Gleznu teātris “Mirdzošās gleznas”
A/S “Latvenergo” Energoefektivitātes centrā, Majoros, Jomas ielā 4
19:00 – 24:00 “Dzīvojam zaļi!” – speciālistu konsultācijas par efektīvu elektroenerģijas izmantošanu. Izstāde “Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums”. Dokumentāla filma “Kā tapa Ķeguma spēkstacija: Kārļa Dumbrāja atmiņas”. Vizināšanās ar zaļajiem elektriskā transporta līdzekļiem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+