×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

“Muzeju nakts” rekords: varēs izvēlēties starp 150 objektiem

Ekrānšāviņš no muzeju-nakts.lvEkrānšāviņš no muzeju-nakts.lv

Sestdienas, 21. maija vakarā jau 12. reizi muzeju durvis visā Latvijā būs atvērtas starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” viesiem. Šogad akcijā pietecies rekordskaitlis dalībnieku – kopumā 150 muzeji visā Latvijā, LA.lv pastāstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Šī gada “Muzeju nakts” tēma rosina mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis mēs veram – aicinošas, pārsteigumus sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas. Ko sargā, ko slēpj, ko dāvā un stāsta muzeju durvis?

Kultūras ministre Dace Melbārde novēl ikvienam akcijas apmeklētājam rast muzejos arvien jaunus atklājumus: “Muzeju nakts” ir katru gadu pārsteidzošs un ļoti gaidīts muzeju dāvinājums mums. Tikko ir atklāta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, kas simboliski apliecina Latvijas muzeju šobrīd izteikto vēlmi un spēju mainīties atbilstoši laikmeta prasībām. Daudzi muzeji sevī glabātajām bagātībām ir piešķīruši laikmetīgu elpu un “Muzeju naktī” dod iespēju to izbaudīt ikvienam.”

2005. gadā, kad akcija notika pirmoreiz, tajā piedalījās vien 54 muzeji un cita profila institūcijas visā Latvijā. Šogad dalībnieku skaits pieaudzis gandrīz trīskārši, un kā ik gadu “Muzeju nakti” kuplinās arī vairāki desmiti citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas.

Īpašu akciju šogad piedāvā A/S “Pasažieru vilciens”, kas 21. maijā laika posmā no plkst. 18 līdz 24 visos maršrutos “Muzeju nakts” apmeklētājiem dāvina iespēju doties uz muzeju ar vilcienu, saņemot 50% vilciena biļetes atlaidi. Savukārt Rīgas muzeju apmeklētāju ērtībai tāpat kā iepriekšējos gados “Rīgas Satiksme” ir nozīmējusi papildu reisus vairākiem tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutiem nakts stundās līdz 22. maija plkst. 02.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+