×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. maijs, 2013
Drukāt

Muzeju nakts šogad bijusi interesentiem draudzīgāka

Foto-LETAFoto-LETA

Muzeju nakts šogad bija ļoti labi apmeklēta, vienlaikus no pieejamības viedokļa šoreiz tā interesentiem bijusi draudzīgāka, norāda Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Viņš skaidro, ka, vizuāli salīdzinot, tikai pie atsevišķiem muzejiem bijušas garas rindas, bet lielā daļā muzeju varēja iekļūt uzreiz. Tas esot izskaidrojams ar faktu, ka durvis vaļā vērā ne tikai muzeji, bet arī citas publiskas iestādes kā bibliotēkas, baznīcas un citas. Šogad interesentiem bija piedāvātas plašākas izvēles iespējas nekā citus gadus, uzsver ministrijas pārstāvis.

Turklāt, kā novērojis Garjāns, muzejos piedāvāta iespēja nevis vienmuļi iziet cauri, bet gan katra vieta piedāvāja savu interesantu programmu un bijis padomāts arī par bērniem.

Cilvēki šogad arī mērķtiecīgāk izvēlējušies muzejus, kurus apmeklēt, un mazāk izvēli ietekmējis nejaušības faktors. Muzeju nakts mērķis ir sasniegts – pievērsta uzmanība muzejiem un to piedāvājumiem, uzsver Garjāns.

Viņš norāda, ka nav pamata gausties, ka apmeklētāji varētu izvēlēties citus pasākumus, kuri šajās nedēļas brīvdienās tika piedāvāti. Katrs varējis izvēlēties saviem mērķiem un interesēm atbilstošus pasākumus.

Muzeju nakts norises datumu neesot iespējams arī pārcelt, jo tā ir Eiropas mēroga akcija, kurā piedalās arī Latvija. Savulaik gan “Nordea” maratona rīkotāji esot lūguši to darīt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+