Uncategorized

Mūzi šķēpa mešanā 10 centimetru šķir no fināla pasaules čempionātā 16

EPA/LETA

Pasaules čempionātu (PČ) debitante Līna Mūze piektdien Maskavā izcīnīja 14.vietu kvalifikācijā, un 10 centimetru viņu šķīra no dalības finālā, liecina rīkotāju informācija.

Mūze veiksmīgākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 60,29 metrus, bet pēdējo vakanci finālā aizņēma 12.vietu kvalifikācijā ieguvusī Šrilankas sportiste Nadēka Lijanage rezultātu 60,39 metri. Labāko rezultātu kvalifikācijā sasniedza pašreizējā pasaules čempione krieviete Marija Abakumova, kuras mestais šķēps aizlidoja 69,09 metrus.

Tālākais metiens Mūzei izdevās otrajā mēģinājumā. Viņas pirmajā metienā šķēps aizlidoja 54,36 metrus, bet pēdējais mēģinājums bija nesekmīgs.

Tādējādi pirmo reizi kopš 2005.gada Latvija šķēpa mešanā pasaules čempionātā finālā nebūs pārstāvēta ne vīriešu, ne sieviešu konkurencē. Latvijas vieglatlētiem pasaules čempionāts jau ir beidzies, un labākais sasniegums komandā bija Lauras Ikaunieces 11.vieta septiņcīņā.

Jau ziņots, ka Latvijas rekordiste Madara Palameika kvalifikācijā šķēpu aizmeta 53,70 metrus un finālā netika. Palameikai kvalifikācijā bija vājākais rezultāts, kas viņu ierindoja 27.vietā. Palameikai ieskaitīts bija tikai trešais metiens, bet pirmie divi viņas mēģinājumi bija nesekmīgi.

Kvalifikācijas normatīvs iekļūšanai finālā bija 61,50 metri, ko sasniedza 11 šķēpmetējas.

Palameika iespēju startēt pasaules čempionātā nopelnīja ar jūlijā Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā izpildītu A normatīvu, jo šķēpu raidīja 62,72 metrus tālu. Savukārt Mūze izpildīja B normatīvu ar rezultātu 61,97 metri.

“Lužņiki” stadionā piektdien vakarā sadalīs sešus medaļu komplektus. Vīrieši vietu sadalījumu uz goda pjedestāla noskaidros tāllēkšanā, lodes grūšanā, 5000 metru skrējienā un 4×400 metru stafetē, bet sievietes par medaļām cīnīsies vesera mešanā un 200 metru sprintā.

Šķēpa mešanā vīriešiem Vadims Vasiļevskis ceturtdien ieņēma 15.vietu un finālā netika.

Pasaules čempionāts Maskavā beigsies svētdien.

LA.lv