×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis aktieris un režisors Harijs Gerhards (2)

Foto - kino-teatr.ruFoto - kino-teatr.ru

Harijs Gerhards

Ceturtdien mūžībā aizgājis aktieris un režisors Harijs Gerhards, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Teātra darbinieku savienības sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Dzene.

Gerhards dzimis 1933.gada 12.jūnijā un visu radošo mūžu veltījis teātrim. Uz Jaunatnes teātra skatuves Gerhards ir spēlējis jauniešu lomas, kuru vidū minamas Ērika Kestnera “Emīls un Berlīnes zēni” un Marka Tvena “Toms Sojers”, vēlāk kļūdams par iezīmīgu raksturotāju ar asām novērošanas spējām, piemēram, titullomā Moljēra lugā “Tartifs”, Nikolajs II – V.Dolgija “Leitnants Šmits”.

Vairāk nekā 30 gadu Gerhards priecējis arī radioklausītājus. Būdams režisors, viņš rūpīgi izstrādāja tēlu psiholoģiju, piemeklējot emocionāli iedarbīgu mūziku.

Nozīmīgākie Gerharda radioiestudējumi bija Raiņa “Krauklītis”, “Jāzeps un viņa brāļi”, Kārļa Skalbes “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”, Annas Brigaderes “Lolitas brīnumputns”, Andreja Pumpura eposs “Lāčplēsis” un citi. Gerhards bijis režisors Dailes teātrī un Valsts leļļu teātrī.

Gerhards bijis arī pedagogs daudziem tagad pazīstamiem aktieriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mīļā piemiņā... Atbildēt

    Atceros H.Gerhardu vēl no Jaunatnes teātra laikiem, bet man vismīļākais ir viņa radioiestudējums “Lāčplēsis” – burtiski nespēju atrauties no radio. Tik aizraujoši interpretēt sen uzrakstītu tekstu… Tas bija vienkārši ģeniāli. Ceru, ka Latvijas radio šo iestudējumu reiz atkal iekļaus savā programmā. Domāju, ka jaunatnei tas būtu liels atklājums obligātās literatūras apguvē. Vissirsnīgākā līdzjūtība mākslinieka tuviniekiem un bijušajiem kolēģiem. PALDIES un vieglas smiltis…

Draugiem Facebook Twitter Google+