×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājis akvarelists un publicists Mārtiņš Dāboliņš

Foto: LETAFoto: LETA

Šonedēļ, 15.septembrī, mūžībā aizgājis mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš, aģentūru LETA informēja biedrībā “Latvijas Mākslinieku savienība”.

Akvarelists un publicists Dāboliņš dzimis 1939. gada 30. aprīlī, Rīgā. Pēc profesijas viņš bija meža taksators.

Akvareļtehniku viņš sācis apgūt no 1967. gada TTP Tautas tēlotājas mākslas studijas nodarbībās pie Nikolaja Petraškeviča, vēlāk – Māras Zītares vadībā. No 1977. gada veidojis publikācijas par Latvijas mežsaimniecības un vides aizsardzības problēmām masu medijos un specializētajos zinātniskajos izdevumos.

Dāboliņš vizuālās mākslas izstādēs Latvijā aktīvi piedalījies no 1969. gada. Māksliniekam bijušas vairāk nekā 80 personālizstādes – dažādās Latvijas pilsētās un ciematos. Vairākkārt piedalījies starptautiskās izstādēs ārzemēs, kur guvis starptautisku atzinību. 1972. gadā viņš saņēmis zelta medaļu starptautiskā mākslinieku izstādē Ženēvā par akvareli “Vēži ar alus kausu”.

1986.gadā Dāboliņš saņēmis bronzas medaļu par darbu “Stiga” Vissavienības izstādē Maskavā. Mākslinieka aktīvo radošo darbību stimulējuši ceļojumi, piešķirot darbiem – aktiem, portretiem un ainavām – spilgtākas krāsas un izjūtas.

Dāboliņš 2005.gadā ir sarakstījis autobiogrāfisku grāmatu “Meža skandālista memuāri”. No 2000. gada viņš bija Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, savukārt kopā ar dzīvesbiedri 2006. gadā viņš nodibināja portretu un aktu glezniecības un zīmēšanas studiju “AM-13”.

Atvadīšanās no mākslinieka Dāboliņa notiks 18. septembrī plkst. 11 Rīgas Krematorijas Mazajā zālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+