Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
2. oktobris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis čellists Māris Villerušs

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien mūžībā aizgājis latviešu čellists Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris profesors Māris Villerušs, aģentūrai BNS pastāstīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pārstāve Jana Lāce.

“Mākslinieka atstātais muzikālais mantojums skaņu ierakstu celiņos un mūža ieguldījums Latvijas čella spēles jauno profesionāļu izaugsmē ir vērtības, kas paliks un saviļņos klausītāju dvēseles vēl ilgi,” līdzjūtībā čellista piederīgajiem, kolēģiem, audzēkņiem, kā arī viņa talanta cienītājiem paudusi kultūras ministre Dace Melbārde.

Māris Villerušs dzimis 1936. gadā, 1959. gadā beidzis profesora Ēvalda Berzinska klasi JVLMA, skolojies arī Mstislava Rostropoviča vadībā. No 1955. gada Villerušs aktīvi koncertējis ne tikai bijušajās PSRS republikās, bet arī ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā un citviet. Viņa muzicēšana fiksēta 18 skaņuplatēs, aptuveni 80 lielas un mazas formas skaņdarbi ierakstīti Latvijas Radio fondos, laisti klajā CD formātā. Ilgus gadus Villerušs bijis JVLMA mācībspēks, kura mācītie čellisti strādā daudzviet pasaulē.

Pievienot komentāru

Dziesmu svētku deju lieluzveduma autori domās par alternatīvu iecerētajiem tērpiemXVI Deju svētku Deju lieluzveduma "Māras zeme" mākslinieciskās koncepcijas autori - mākslinieciskie vadītāji Jānis Ērglis un Jānis Purviņš, režisors Elmārs Seņkovs un scenogrāfs Reinis Suhanovs - sadarbībā ar Dziesmu un deju svētku rīkotāju - Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) - izstrādā alternatīvus risinājumus scenogrāfijai un lieluzveduma tērpiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+