Kultūra
Māksla

Mūžībā aizgājis gleznotājs Emīls Braunbergs0

Foto no Pixabay.com

Otrdien 81 gada vecumā mūžībā devies gleznotājs Emīls Braunbergs, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienībā.

Braunbergs ar eļļas glezniecību sāka nodarboties vidusskolas laikā. Kaut arī pamatus viņš apguva pie māksliniekiem Leonīda Āriņa un Anša Artuma, glezniecību Braunbergs apguva galvenokārt pašmācības ceļā.

Viņš 1957.gadā absolvēja Rīgas Medicīnas institūtu – tagadējo Rīgas Stradiņa universitāti, savukārt no 1968.gada viņš regulāri piedalījās izstādēs. Mākslinieks rīkoja personālizstādes un piedalījās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Somijā, Šveicē, Japānā. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Braunbergs bija kopš 1996.gada.

Braunbergs gleznoja pilsētu un lauku ainavas, klusās dabas. Mākslinieka galvenais izteiksmes līdzeklis bija bagātīgs kolorīts.

Mākslinieka darbi atrodas Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā, Jūrmalas pilsētas muzejā, Tukuma muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Zviedrijā, Austrijā, Kanādā, Izraēlā un ASV.

Atvadīšanās no Braunberga notiks ceturtdien, 7.jūnijā, plkst.13 Jaundubultu kapu Lielajā kapličā.

Latvijas Mākslinieku savienība un Jūrmalas mākslinieku biedrība izsaka dziļu līdzjūtību mākslinieka kolēģiem un tuviniekiem.

LA.lv